Donda Gübre (üre) Kullanımı?

Bu eski takvim konusunda ayrıntılı çalışmak lazım aslında abi. Bi de ay karanlık, ay aydınlık diye bir uygulama varmış, tarlaya ekim yapma veya fidan dikme gibi işlemlerde belirleyici oluyormuş. Acayip hoşuma gitti.

Bu eski takvim konusunda ayrıntılı çalışmak lazım aslında abi. Bi de ay karanlık, ay aydınlık diye bir uygulama varmış, tarlaya ekim yapma veya fidan dikme gibi işlemlerde belirleyici oluyormuş. Acayip hoşuma gitti.
Ben busene o ay takvimine göre ayın 16sında ektim (ekim16) ama yine çıkış olmadı bakalim karın altından nasil bi süpriz çıkacak hep beraber görecegiz

Arkadaşlar bende dün ve bugün 15 kg gelecek şekilde ureleri attım.etrafta yedili ile ikileme yapanlar vardı.bazıları merdane çekiyordu.sonuçta hayırlısı ile işi bitirdik.bir aksilik olmaz ise Mart ayının ilk haftası 2. Uygulama yapacağım.

Resimler ve ekler

• 20170203_184350.jpg
    20170203_184350.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 193
Konu geçen seneden beri güncel kaldı maaşallah. O zaman yeni bir güncelleme getirelim. 1 şubat'ı 2'ye bağlayan gece 1'den sabaha kadar dekara 11 kg üre attık buğday ve kanolalara. Hava sıcaklığı -6 -7 civarıydı. Tekerlek izleri belli olmadı hiç. Saat 9'da çözülmeler başlamıştı.

Mrb. Geçen yıl donda üre uygulaması yapmıştınız. ürüne yansıması nasıl oldu? Kışın üre atmayanlarla bir fark oluştu mu? Bu sene de kışın donda üre kullanmayı düşünüyor musunuz? Biraz bilgi verebilirseniz sevinirim?

• Beğen
Tepkiler: murat 06
Mrb. Geçen yıl donda üre uygulaması yapmıştınız. ürüne yansıması nasıl oldu? Kışın üre atmayanlarla bir fark oluştu mu? Bu sene de kışın donda üre kullanmayı düşünüyor musunuz? Biraz bilgi verebilirseniz sevinirim?

öncelikle bu senede kullanacağım donda gubre atmadığım zaman kardeşlenme zamanını kacırmamam için gubreyi elle atmam lazım buda büyük masraf dekara 5tlden aşağı attıramam erken gubre kullanımın ürüne yansımasını havalar ısındığı gibi gözle görünüyor verim olarak net bi rakam veremem çünki cevreme göre cok gubre kullanıyorum 15kg üre donda atıyorum 15kg normal zamanında atıyorum 500kgile 900kg arası verim aldım gerçi trakyada da yıl çok iyiydi

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
Merhabalar , bu tamamen hava durumunu takip etmekle alakalı bi durum aslında. Ve belirgin bir fark görmedik. Yani hepsi aynı şekilde gelişim gösterdi ve verim de düzenli dağıldı diyebilirim. Donda gübre attıktan en geç bir hafta sonra hava yumuşamaya başlarsa ideal bir uygulama Diyebiliriz. En azından kendi deneyimimize göre böyle

Arkadaşlar bende dün ve bugün 15 kg gelecek şekilde ureleri attım.etrafta yedili ile ikileme yapanlar vardı.bazıları merdane çekiyordu.sonuçta hayırlısı ile işi bitirdik.bir aksilik olmaz ise Mart ayının ilk haftası 2. Uygulama yapacağım.

Rabbim nasip ederse yarın sabah erkenden geçen yılki gibi üre uygulamamızı yapıcaz.inşallah geçen yılki gibi bol bereketli olur.geçen yılki tarihe bakarak yine aynı periyoda denk gelicek inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç