"SEYHAN KİMYA" Kuruldu.

19.05.2008
11,882
798
Edirne

Değerli üyelerimiz, dostlarım, arkadaşlarım, büyüklerim ben Doğancan SEYHAN. Kimya ve Süreç Mühendisiyim. Çoğunuzun bildiği üzere bir yola çıktım. Üniversitede Lisans Bitirme Tezi olarak başlayan bu yol, bugün SEYHAN KİMYA'nın kurulmasına kadar geldi. İnşallah bundan sonra da başarılı bir şekilde; binbir güçlükle, emekle, umutla üretim yapan çiftçilerimize ve tarım topraklarımıza bir umut, bir kazanım olarak devam edecektir.
SEYHAN KİMYA olarak ilk etapta "Leonardit Menşeili Toprak Düzenleyici olan Humik-Fulvik Asit" üretimi yapılacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir husus Humik Asitlerin BİTKİSEL MENŞEİLİ olarak ÜRETİLEMEYECEĞİDİR. Buna çok dikkat edelim. Bir temel oluştuktan sonra da oluşturduğum formüller ile özel gübreler üretimi yapılarak sizlere sunulacaktır. Toprak Düzenleyici Humik-Fulvik Asit;
* Toprağın su tutma kapasitesini çok ama çok arttırır,
* Toprağın pH'ını dengeler,
* Topraktaki kirecin azaltılmasına katkı sağlar,
* Yıllardır toprağa atılmış olan gübrelerden kalan, alınamayan forma dönüşmüş olan gübrelerin elektriksel yük dengelenmesi ile alınmasını sağlar,
* Toprağa attığımız gübrelerin bitki tarafından daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar,
* Toprağa atılan ilaç kalıntılarının yer altı sularına karışmasını önleyerek çevreye ve gelecek nesillerin sağlığına katkı sağlar,
* Toprağın organik materyalinin özü humus olarak geçer. Humik asitte bu humus denilen maddenin en aktif maddesidir. Dolayısıyla humik asit kullanılmasıyla birlikte toprak canlılığı artmaya başlar. Canlı mikroorganizmalar ne kadar çok faaliyette bulunursa topraklarımız o denli zengin ve ektiğimiz ürünlerin kök gelişimleri o kadar çok iyi olur. Bu sayede de bizler sağlam, sağlıklı ürünler yetiştirmiş oluruz.

Humik asit denilen madde, bir kullanımda sihirli bir değnek misali dokunduğu yeri bir anda değiştirerek mucizeler ortaya çıkartan bir madde değildir. Kullanıldıkça farkı görülen, kullanıldıkça toprağın yapısının değiştiği gözlenen bir maddedir. Nasıl ki gübreleri bitkiler için her sene kullanıyorsak, humik asidide topraklarımız için her sene düzenli olarak kullanmalıyız.

Karşılaştığım sorulardan biriside çiftçinin giderleri çok fazla birde bu mu eklenecek şeklinde olan sorulardı. Bende buna şu şekilde bir cevap veriyorum. 10-15-20 sene önce kullanılan gübre miktarlarıyla şimdi kullanılan gübre miktarları aynı mı? Geçen süre zarfında topraklarımız ne kadar yıprandı? Bu toprakları biz geri getirebilir miyiz? Bu topraklarda "Sürdürülebilir Tarımı" ne kadar sene yapabiliriz. Zayıflayan topraklarımıza her sene ürün alabilmemiz için gübre atıyoruz. Bu gübrelerin, gün geçtikçe bitkiler tarafından alınabilirliği toprak düzensizliklerinden dolayı azalıyor. Ve bizler her sene bir miktar daha arttırıp o dengeyi kurmaya çalışıyoruz. Yada şöyle düşünelim. Normal topraklarımızın dekarını bu bölgede ortalama 5000 TL olarak satın alıyoruz. Çeltik ekilen topraklarımızın dekarı ortalama 10000 TL olarak satın alıyoruz. Bu özünde bir ticarettir. Bu kadar yatırım yaptığımız bir işletmeye(yani topraklarımıza) gözümüz gibi bakmamız lazım. Bakmalıyız ki çocuklarımıza, torunlarımıza ölü birer toprak değilde canlı birer toprak parçası kalsın. Allahü Tealanın bizlere emanet olarak bıraktığı bu toprakları bizler koruyalım kollayalım.

Bu sektörde 3 seneden beri AR-GE çalışması yürütüyorum. Çok üçkağıtçı gördüm. Bunlara lütfen dikkat edelim. Hakkıyla işini yapan firmalarda gördüm.

Ürün gamı olarak;
*Humik-Fulvik Asit( Leonardit bazlı- şimdilik %21 içerikli)
*Saf Humik Asit (Granül ve kristalize olmuş halde, Potasyum humat değildir.)
*Saf Fulvik Asit çözeltisi (Piyasada Fulvik asit adı ile satılan ürünler içerisinde gerçek bir fulvik asit çözeltisi göremedim. Hep Bitkisel Menşeili Humik asit diye satılan ürünlere Fulvik Asit çözeltisi diyorlar. Bunların rengi kahverengi ve siyah karışımıdır. Ama esas FULVİK ASİT çözeltisinin rengi aşağıdaki resimdeki gibidir.)
*Humin (Seralarda toprak altına atılacak, toprağı biraz daha zenginleştirecek bir ürün. Yine içersinde Humik asit ve iz element olacaktır.)

bunları belirledim.

Bu ürünleri sektöre yeni giriş yapmam ve çiftçilerimizin kullanımını arttırmak için mümkün olan en düşük fiyat ile sizlere sunacağım.

Şu an izinleri almak ile uğraşıyorum. İzinler alındıktan sonra nasip olursa bahara ürünler hazır olacaktır.

Sizlerden isteğim tanıştığınız, alışveriş yaptığınız, itimat ettiğiniz bayiler ile beni tanıştırmanız. Yada sizlere pilot bayii gibi davranarak bölgenizde satış yapabilirseniz belli bir kar marjı sağlamak niyetindeyim. Önemli olan Türkiye'nin her yerinde bu işin ehli olan sizler ile çalışmak ve ürünleri tanıtmaktır.

Kesinlikle insanları kandırmak gibi bir durumum yoktur. Neyse olan onu söylerim. İnşallah çok daha iyi günler bizleri bekleyecek.

Birde sizden isteğim ürün marka ismi ve ürün ambalajları ne renkte olmalıdır. Tavsiyeleriniz nelerdir.
Örneğin;
*DS.HUM - Bordo Bidon, Yaldız rengi kapak gibi.

Şimdilik bu kadar. 7 senelik foruma 8 senelik bir üye olarak sizlerin yardımına ihtiyacım var. Burayı bir aile ortamı gibi gördüğümü beni tanıyanlar bilir. Sevgiyle, sağlıkla, bereketle kalın.

Resimler ve ekler

• 2014-03-19 20.03.38.jpg
    2014-03-19 20.03.38.jpg
    725.6 KB · Görüntüleme: 245
Değerli üyelerimiz, dostlarım, arkadaşlarım, büyüklerim ben Doğancan SEYHAN. Kimya ve Süreç Mühendisiyim. Çoğunuzun bildiği üzere bir yola çıktım. Üniversitede Lisans Bitirme Tezi olarak başlayan bu yol, bugün SEYHAN KİMYA'nın kurulmasına kadar geldi. İnşallah bundan sonra da başarılı bir şekilde; binbir güçlükle, emekle, umutla üretim yapan çiftçilerimize ve tarım topraklarımıza bir umut, bir kazanım olarak devam edecektir.

Abim hayırlı olsun. Allah yüzünü kara çıkartmasın. İnşallah emeklerinin karşılığını alırsın. Trakkulup' ten aramızdan böyle birinin çıkması çok güzel.Tebrik ederim.

İlerleyen zamanlarda Herbisit işine de bir el atarsın belki :) (Söylemek kolay :D)

Bu arada abi ürün ambalajları ne kadar dikkat çekici olursa o kadar iyi. Estetik biz farketmesek bile her konuda çok önemli. Ben bilmediğin 2 farklı markanın ürünü seçerken direk görselliğe bakıyorum eminim tek değilim bu konuda. Ayrıca internet sitesi kurdunuz mu abi ya da kurmayı düşünüyoz musunuz ? Şuan baktım ama bulamadım.

• Beğen
Tepkiler: doganbey1
Hayırlı olsun Doğancan. Başarılı olacağından eminim. İnşallah birçok çiftçinin ürünlerini kullandığını görürüz. İsim olarak herkes Hümikcan diyecektir büyük ihtimal...:D Bidon rengi olarak dikkat çekici ve tasarımı değişik bir bidon olursa iyi olur diye düşünüyorum. Renk bilmiyorum istediğin renk yapabiliyorlar mı? Ama yeşilin tonları olabilir. Bitkiyi beslediğine dair fikir vermesi açısından yeşil iyi olur diye düşünüyorum.

• Beğen

Allah Muvaffak etsin. Genç yaşta tebrik etmek istiyorum. Allah ın izniyle inşallah Tarımın geleceğinde önemli rol oynayan kimya alnında büyük atılımlar atmanız dileğiyle.

• Beğen

Doğancan hayırlı olsun hepimize. ..
üretime geçip dağıtım yapmaya başladınmı...
Erzurum bayisi benim ona göre. .
bizimkilere anlatana kadar aklım çıkar ama çalışacağım. .
seni bekliyorum.. hadi yapalım ..

• Beğen