Kubota 9540 hidrolik hassasiyet sıkıntısı

Hidrolik hassasiyet sıkıntı çeken Kubota kulanıcıları var mı benim 9540 ta hassasiyette sıkıntı var konu ile bilgisi olan yardımcı olabilirmi

Hidroliği kaldırıp indirdiğiniz kolu orta seviyede bi konuma getirin. Hassasiyet kolunu da sonuna kadar kaldırın. Fotoğrafta kırmızı yuvarlak ile gösterdiğim yerde bağlı olan metalik sarı renkli çubuk var. ortasında 3-4 cm uzunluğunda ayar somunu bağlı. o somunun iki ucundaki kontra somunlarını gevşetin. Sonra uzun somunu çevirerek bağlı olduğu çubuğun boyunu biraz uzatın. O çubuk boyu uzadıkça hassasiyet çalışacak ve hidrolik kalkmaya başlayacak. Hidrolik kalkmaya başladığı yere kadar uzun somunu çevirin. Hidrolik kalkmaya başladığı zaman somunu çevirdiğiniz yönün ters yönünde hafifçe çevirin Hidroliğin çalışması duracaktır. Tam bu noktada traktörün hidroliği en hassas şekilde ayarlanmış olacak. En son olarak hassasiyet kolu en yukarıdayken hidroliği kaldırdığınız kolu da sonuna kadar kaldırın. Eğer hidrolik kolları sonuna kadar kalktıktan sonra hidrolik pompası zorlanmıyorsa ayar oldu ama hidrolik sonuna kadar kalktığında pompada bir zorlanma oluyorsa ayar yaptığınız somunu ters yönde biraz daha çevirin hidrolik pompası zorlamayı kestiği zaman hassasiyet ayarınız olmuştur. Ayar çubuğu üzerindeki kontra somunlarını sıkıp uzun somunu sabitleyin.

Hassasiyeti denemek içinde fotoğrafta hidrolik arakolunun bağı olduğu yeri levye vb demir yardımıyla bastırın siz iteklediğiniz zaman hidrolik çalışıyorsa sıkıntı yok.

Takıldığınız biryer olursa uygun bir zamanda uygulamalı olarak video çeker gönderirim

NOT: Bahsettiğim sarı renkli metal çubuk fotoğrafta hidrolik kolunun arkasında kaldığı için görünmemekte. Metal çubuğun bir ucu kırmızı yuvarlak ile işaretlediğim yerdeki civatalara bağlı. Traktörün üzerinde rahatça görebilirsiniz

Resimler ve ekler

• DSC06289_zpsa6302e69.jpg
    DSC06289_zpsa6302e69.jpg
    340.6 KB · Görüntüleme: 1,036
Servis ayarlamaya çalıştı ayarlayamadı bölgeden gelecekler diyo servis bende anlamadım sıkıntı ne beyinde olabilir diyo ama hidrolik kolu dediğiniz gibi en yukarda iken cızırtı yapıyo bilgileriniz için teşekkür ederim

Servis ayarlamaya çalıştı ayarlayamadı bölgeden gelecekler diyo servis bende anlamadım sıkıntı ne beyinde olabilir diyo ama hidrolik kolu dediğiniz gibi en yukarda iken cızırtı yapıyo bilgileriniz için teşekkür ederim

Büyük ihtimal servis ayarlayamadı. Hidrolik kolu ve hassasiyet kolu en yukarıdayken hidrolik pompası zorlanıyorsa hassasiyet çalışıyor. Hangi şehirdesiniz ve traktörü ne zaman aldınız ?

Bende mk5000 var. Hidrolik sıkıntısı bende de vardı. Güya Eskişehir servisi ayarlamıştı. Pulluk batmıyor, batarsa çekmiyor gibi bi durum vardı. Ha bire elim kolda aşağı yukarı oynuyordum. Bayiyi aradım İnegöl servisini yönlendirdi. Servis geldi levye ve pulluğuma göre ayar yaptı, gitti. Sonraki sürümlerde olması gerektiği gibi hassasiyet ayarını yapıp (pullukta 1) derinlik ayarını yapıp sürdüm. Sadece yastık başlarında pulluğu indirip kaldırdım. Mutlaka bilen bir servis getirt. Traktör ayardan sonra başka bi traktör oluyor.

Bu saçmalık karşısında bayinin açıklaması Japonya'da toprak yumşakmıymış ayar ona göremiymiş... Öyle bişeyler söyledi, tabi dedim. teknoloji değil traktör ithal ediyoruz bi ayarı yapılacak o onu da yapabilen servis nadir. Eğitim şart...

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Usta dediğini yaptım ama yine aynı bizimkisi
Hidroliği kaldırıp indirdiğiniz kolu orta seviyede bi konuma getirin. Hassasiyet kolunu da sonuna kadar kaldırın. Fotoğrafta kırmızı yuvarlak ile gösterdiğim yerde bağlı olan metalik sarı renkli çubuk var. ortasında 3-4 cm uzunluğunda ayar somunu bağlı. o somunun iki ucundaki kontra somunlarını gevşetin. Sonra uzun somunu çevirerek bağlı olduğu çubuğun boyunu biraz uzatın. O çubuk boyu uzadıkça hassasiyet çalışacak ve hidrolik kalkmaya başlayacak. Hidrolik kalkmaya başladığı yere kadar uzun somunu çevirin. Hidrolik kalkmaya başladığı zaman somunu çevirdiğiniz yönün ters yönünde hafifçe çevirin Hidroliğin çalışması duracaktır. Tam bu noktada traktörün hidroliği en hassas şekilde ayarlanmış olacak. En son olarak hassasiyet kolu en yukarıdayken hidroliği kaldırdığınız kolu da sonuna kadar kaldırın. Eğer hidrolik kolları sonuna kadar kalktıktan sonra hidrolik pompası zorlanmıyorsa ayar oldu ama hidrolik sonuna kadar kalktığında pompada bir zorlanma oluyorsa ayar yaptığınız somunu ters yönde biraz daha çevirin hidrolik pompası zorlamayı kestiği zaman hassasiyet ayarınız olmuştur. Ayar çubuğu üzerindeki kontra somunlarını sıkıp uzun somunu sabitleyin.

Hassasiyeti denemek içinde fotoğrafta hidrolik arakolunun bağı olduğu yeri levye vb demir yardımıyla bastırın siz iteklediğiniz zaman hidrolik çalışıyorsa sıkıntı yok.

Takıldığınız biryer olursa uygun bir zamanda uygulamalı olarak video çeker gönderirim

NOT: Bahsettiğim sarı renkli metal çubuk fotoğrafta hidrolik kolunun arkasında kaldığı için görünmemekte. Metal çubuğun bir ucu kırmızı yuvarlak ile işaretlediğim yerdeki civatalara bağlı. Traktörün üzerinde rahatça görebilirsiniz

Hassasiyet ayarı sıkıntısı çeken varsa buradan nasıl ayarlandığı ile ilgili bilgi edinebilir.

• Beğen
Tepkiler: bkyr
Hassasiyet ayarı sıkıntısı çeken varsa buradan nasıl ayarlandığı ile ilgili bilgi edinebi

. barış bey sizi takip ediyorum açıklamalarınız için teşekkür ederim.orta kol uzatma mesnedinde uzatmanın arkasında yay varmı.85*40 hassasiyet yaşıyoruz ayarlıyoruz kısa bi süre sonra sorun yaşıyoruz .ayrıca zıplamaya çözümünuz ne agırlık mesneti uzattık lastik havaları normal. tekerlere su basma kaldı. öneriniz.