Traktöre lda sistemi taktirmak

Konuyu okuma bugün nasip oldu bizde Tümosan 7170 4wd var 2012 model bu model e la uyarmi çünkü bu traktör seyir bi yolda 4 vites teyken 20 gazdan sonra çok yakıyor mazot

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sizin traktörünüzde LDA var zaten, yol hızı az 2700 devirde 27 km/h hız yapıyor.Tarladan çıkarmayacaksın yani gezmeli işlere küçük motor baksanız iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: F1453
60 hp bir motordan ne bekliyorsunuz ki kurcalayip duruyorsunuz onun hakki 3 lu 12 numara pulluk fazlası tat vermez bide söz konusu olan motor tumosan kesilme bayılma yapmaz saten tam performans çalışıyor motor daha fazla iş yapmak istiyorsaniz traktoru komple büyültün 😉

• Beğen
Tepkiler: YİGİDO

Bu yıl 50 dönüm diskaro sordum yarım depoda biraz fazla yaktı diskaro 18 li araziler düz hozan yeri yer kuru toprak

Normalin ustu deger depo kac litredir bilmiyorum tahmini 90 100 olsa dekara 50 litre. Discorada fazla yakmaz traktor 600 800 gr arasi olmasi nirmal degerdir depo konusunda yanlisim olabilir 100 litre den hesapladim

• Beğen
60 hp bir motordan ne bekliyorsunuz ki kurcalayip duruyorsunuz onun hakki 3 lu 12 numara pulluk fazlası tat vermez bide söz konusu olan motor tumosan kesilme bayılma yapmaz saten tam performans çalışıyor motor daha fazla iş yapmak istiyorsaniz traktoru komple büyültün 😉
Traktör alalı 3 ay oldu daha pulluk denemedik evde 11 nolu 4 lu Pulluk var ama hozan da sursem bence rahat surur diye dusuyorum ama traktör sadece nakliye isinde çalışmış yani tarlada kullanilamis ilk biz geçen ay kullandık diskaro ile

7170 3900 cc hacminde 70 hp 290 tork değeri var.Arkadaştaki 2000 saatler civarıdır, bende biraz kullandım, 4 11 rahat çeker, kumsal kayranda 5 9 da çeker, toprak yapınızı bilmiyorum.Debriyaj boşluk ayarını kontrol edin ve yaptırınız.Kolay gelsin.

• Beğen
abff9f413ba93b2a004657d1e764b377.jpg
bizdeki ilk aldığımızda bakım yaparken resim cekmistim hocam debriyaj ayarı derken debriyaj boşluğu ne için yaptirayim sadece motor çalışırken debriyaj a tam basmama rağmen kuyruk mili kolu iniymiyor oda debriyaj ayarı ile alakalı sanirim

Şanzıman gövdesinde debriyaj mili var mazot deposu gövdeye çok yakın olduğu için el girmiyor.Servise götürün mazot deposunu sökecek debriyaj boşluk ayarı verecek.
Yapmadığınız zaman debriyaj plaka aşındığı için pedal yukarı kalkar, sona dayanır, yarım debriyaj durumuna geçer , içerdeki debriyaj bilyesi sürekli döner, bir süre sonra kitler, kavrama yarım yapacağı için balata yüzeyini karartır.Motorda tasarım hatası var, basit bir işlem zor hale gelmiş.

• Beğen

Peki newholland td 110 yada td 90 da lda var mi ? Varsa aktif mi ? Yoksa takilir mi ? Faydasi olur mu ? Motor omurunden yiyormu ? (Chip tuning gibi mi yani )

Peki newholland td 110 yada td 90 da lda var mi ? Varsa aktif mi ? Yoksa takilir mi ? Faydasi olur mu ? Motor omurunden yiyormu ? (Chip tuning gibi mi yani )

http://www.trakkulup.net/showthread.php/78567-new-holland-td-85-lda-uygulamasi-eskisehir-ozen-dizel

Fotolardaki 4. sırada olan pompanın üzerindeki parçadır.td 110 ve td 90 da var.Görevi motor boğulurken motora ekstra yakıt gönderip motoru canlı tutar.Motor ömründen yemez, chip tuningde motor haritası değiştirilip elektronik pompadan yakıt açılıyor, zengin hava yakıt karışımı motora veriliyor, soğutma problemleri ve turbo hava yetiştiremediği için motorun hava beslemesi zayıflıyor, emisyonlar düşüyor.