"SEYHAN KİMYA" İçin Bidon Tasarımı

19.05.2008
11,882
800
Edirne

Değerli dostlar ekipmanlar yavaş yavaş geliyor. Bende bu arada bidon için bir araştırma yaptım. Ama karar veremedim doğrusu. Şekli, rengi, kapak rengi, etiket renkleri gibi. Bu ürünleri kullanacak olanlar sizlersiniz. O yüzden sizlere danışmak istiyorum. Sizlerden;

1-Bidon Tipi (Küp-Dikdörtgen-Yuvarlak)
2-Bidon Rengi
3-Bidon Kapağı Rengi
4-Etiket Tasarım Rengi

Buraya örnek temsili bidonları koyuyorum.

Benim düşündüğüm renkler;
*Siyah bidon-Yaldız Kapak-Mavi, Gri ve Yaldız renklerinin kullanıldığı etiket,
*Koyu yeşil bidon-Sarı Kapak-Kahverengi, beyaz ve sarı renklerinin kullanıldığı etiket,
*Turuncu bidon-Siyah Kapak-Mavi, Yeşil, beyaz ve siyah renklerinin kullanıldığı etiket,
*Açık yeşil bidon-Beyaz Kapak-Turuncu, Mavi ve beyaz renklerinin kullanıldığı etiket,

Ayrıca LOGO çalışması yaptırıyorum. Sizce nasıl olmalı LOGO tasarımı? Ben Çınar Ağacı ve köklerinin olduğu bir logo düşünüyorum. Sizlerin görüşü nedir?

Resimler ve ekler

• 69514.jpeg
    69514.jpeg
    6.5 KB · Görüntüleme: 759
  • 300_201052013403.jpg
    300_201052013403.jpg
    8.6 KB · Görüntüleme: 770
  • plastik-bidonlar-547471504.jpg
    plastik-bidonlar-547471504.jpg
    29.9 KB · Görüntüleme: 498
  • plastik-bidonlar-banner.jpg
    plastik-bidonlar-banner.jpg
    109.8 KB · Görüntüleme: 600
Griyi kullanma. Turuncu bidon ve siyah kapak olsun bence Doğancan farklı olur piyasaya yeni sürüleceği için diğer kullanılan marka bidonlarindan renk olarak farkli olsun. Hem seviye kontrolü içinde turuncu renk uygun olur.

Benim kullandığım markalar genellikle beyaz küp şeklinden kullanıyorlar. Bu pazarlama reklam gibi konulara, giriyor. grinin beyazı yok mu, ya da turuncusu. bir de palet üzeri paket yaparken dezavantajı var mı ona dikkat edin doğanbey1

Turuncu olan güzel aynı zamanda Adana şehir logosu rengi gibi olur üzerine yazılar beyaz olur birde Bidon başka amaç içinde kullanıldığı için ilgi çekmesi gerekli
seneye Mısır için uygulama yaparız fiyatta anlasirsak

Logo için dünya resmi üzerine damlayan hümük asit damlayan yer yeşil canlı damlayan yer soluk ve verimsiz olur benim düşüncem bu reklam ve halkla ilişkiler önemli ürünü insan eline alınca Çin malı oyuncak gibi değil emek harca nmiş kaliteyi hissetmeli

Uzun ince ve dikdörtgen olsun nakliyesi kolay olur tabanda daha az yer kaplar..
Dikkate alacam bilader. Dikdörtgen şeklinde yapıyorlarsa neden olmasın.
2. Turuncu güzelmiş doğan [emoji6]
Benimde hoşuma gidiyor bilader.
Turuncu siyah kapaklı olan göze çarpıyor.
Aynen şimdiki ibre o yönde :)
Griyi kullanma. Turuncu bidon ve siyah kapak olsun bence Doğancan farklı olur piyasaya yeni sürüleceği için diğer kullanılan marka bidonlarindan renk olarak farkli olsun. Hem seviye kontrolü içinde turuncu renk uygun olur.
Bilader gri klişe bir renk. Turuncu bencede güzel. Piyasada da yok. :)
gri de çok asil duruyor ama:)
Griyi kullanan belli markalar var. Onların taklidi gibi durmasından çekinceliyim.
Etiketin teması da koyu renkli olsun.
Etiket için koyu mavi-yeşil-kahverengi-siyah kullanılır.
Benim kullandığım markalar genellikle beyaz küp şeklinden kullanıyorlar. Bu pazarlama reklam gibi konulara, giriyor. grinin beyazı yok mu, ya da turuncusu. bir de palet üzeri paket yaparken dezavantajı var mı ona dikkat edin doğanbey1
Beyaz bence güzel değil. Ben beyaz oldumu dikkate almıyorum. Afilli janjanlı olacak :D
Logo için dünya resmi üzerine damlayan hümük asit damlayan yer yeşil canlı damlayan yer soluk ve verimsiz olur benim düşüncem bu reklam ve halkla ilişkiler önemli ürünü insan eline alınca Çin malı oyuncak gibi değil emek harca nmiş kaliteyi hissetmeli
Olabilir. Dikkate alacağım. Kesinlikle kaliteli olması lazım.
logoda koyu kahverengiyi de kullanın bence
Kullanılacaktır. Teşekkür ederim.
Turuncu olan güzel aynı zamanda Adana şehir logosu rengi gibi olur üzerine yazılar beyaz olur birde Bidon başka amaç içinde kullanıldığı için ilgi çekmesi gerekli
seneye Mısır için uygulama yaparız fiyatta anlasirsak
Anlaşırız tabiki. Anlaşamamak için bir sebep yok şuan. İçerik olarak fiyat olarak piyasanın en uygunu ve en kalitelisi. :)
Şekilli bişey olsun Doğan bey görsellikte önemli...

İşe yaramayan 2-3 tane gönder mazot koyarız iyi olur :)
Sen hele al 5-6 bidon. Onları kullan. :D Rabbena Rabbena hep bana hep bana. :D :D
Yükte ağır pahada hafif olsun [emoji4]
:D Ahahaha. Hasan abi olmuyor ki. Her bişeye para ilave ediyorlar. :D
Bence siyah bidon ve turuncu kapak çok albenili olur.
Evet Alicim. Aynen öyle olacak. :D
ne renk olursa olsunda az kalın olsun piyasadikeler incecik en ufak bişeyde deliniyo
Abi onu dikkate alacam. Sağlamlık önemli tabiki. Sana ne zaman lazım. Ben 5-6 mart gibi üretim yapacam nasipse.
Musluk takma yeri olsun altında. Biçerdövere su deposu yapmaya veya çıkma yağ koymaya iyi oluyor. Renk' te CLAAS yeşili olursa biçerdöverde iyi durur..:D
Bilader aslında traktöre göre kullanılsada olur :D claas a yeşil, kubotaya turuncu, john deereye yeşil. Sorarım bakalım öyle bir şey yapılıyormu.
Bence jant renginde olursa daha iyi durur ;)
:D Turuncu iyidir.
Bu arada [MENTION=919]doganbey1[/MENTION] turuncu olması konusunda ısrarcıyım kooperatifin sattığı gri bidonlarla benzerlik taşımasın :)

Yok bilader taşımayacak. :D

• Beğen
Tepkiler: Ali Dmr