SOLUCAN GÜBRESİ HAKKINDA BİLGİ YARDIMI

Merhaba, 3 Ay önce Solucan Gübresini hakkında bir haber okudukdan sonra bu sektörün yeni olduğu öğrenince bu sektöre girmeye karar verdim. Önce para yatırmadan piyasasını öğrenmem lazımdı. Uzun araştırmalar sonucunda solucan hakkında her şeyi öğrendim. 1 Ay araştırmalara sonucu İş ticarete gelince bir Solucan Çifliği ile anlaşma yaparak 0.08 TL den alıp 0.12 TL den satıyordum. Toplam 2 ay içerisinde 400.000 fazla solucan sattım.

Artık kendi çifliğimi kurmaya karar verirken önüme bir engel takıldı. Solucanı kolayca satarken Gübreyi satamıyorum. Bu sektörde Solucan da iş yok Gübresinde iş var. Fidan üretim yerlerine seracılara çiftçilere nereye gitsem geri çevriliyorum.

Kendime öz güvenım vardır. 400.000 solucan da satmak kolay değildi.

Forumdaki arkadaşlarıma isteğim, Solucan Gübresini kullanan varmı veya tanıdığı bir etkisini görebilmiş mi ? Çok organik gübre çeşidi var yosun gübresi Yarasa gübresi vs. Bunlar bir üçkağıtcılık mı ?

Gübre fadası olarak

Verimi %30-%200 arttırmaktadır.
Hasat zamanı 3-30 gün arası erken verim sağlamaktadır.
Su ihtiyacını %50 azaltmaktadır.
Topran Vİtamini %50 daha fazla almaktadır.

Merhaba, 3 Ay önce Solucan Gübresini hakkında bir haber okudukdan sonra bu sektörün yeni olduğu öğrenince bu sektöre girmeye karar verdim. Önce para yatırmadan piyasasını öğrenmem lazımdı. Uzun araştırmalar sonucunda solucan hakkında her şeyi öğrendim. 1 Ay araştırmalara sonucu İş ticarete gelince bir Solucan Çifliği ile anlaşma yaparak 0.08 TL den alıp 0.12 TL den satıyordum. Toplam 2 ay içerisinde 400.000 fazla solucan sattım.

Artık kendi çifliğimi kurmaya karar verirken önüme bir engel takıldı. Solucanı kolayca satarken Gübreyi satamıyorum. Bu sektörde Solucan da iş yok Gübresinde iş var. Fidan üretim yerlerine seracılara çiftçilere nereye gitsem geri çevriliyorum.

Kendime öz güvenım vardır. 400.000 solucan da satmak kolay değildi.

Forumdaki arkadaşlarıma isteğim, Solucan Gübresini kullanan varmı veya tanıdığı bir etkisini görebilmiş mi ? Çok organik gübre çeşidi var yosun gübresi Yarasa gübresi vs. Bunlar bir üçkağıtcılık mı ?

Gübre fadası olarak

Verimi %30-%200 arttırmaktadır.
Hasat zamanı 3-30 gün arası erken verim sağlamaktadır.
Su ihtiyacını %50 azaltmaktadır.
Topran Vİtamini %50 daha fazla almaktadır.
Bendeniz yaklaşık iki yildir uretiyorum efenim, gectigimiz sulama sezonunu gec yakalamamiza ragmen sivi gubre deneme satislarimizda bolgemizde cok ciddi fungustik hastalik sardigi halde badarili sonuclar aldik. Bu yil henuz satis ruhsatimizi almis bulunuyoruz ve bu sezon ciddi basarilar umuyoruz. Allah bilir..

Suan 860m2 kapali alan toplam yaklasik 6000 m2 alanda uretimimize devam etmekteyiz.

Su kadarini özetleyeyim ki solucan humusu acik arazide kati formda cok maliyetli bir gubredir. Ancak kaliteli bir sivi gubre, organik şelatlamayla hem yapraktan, hem sulamayla kökten cok verimli bir gubredir.

Meseleye de yalnizca alinacak rekolte acisindan bakilmamali, besin elementlerinin alinabilirligini ciddi boyutta artirdigindan, patojenlere karsi onemli olcude koruma sagladigindan dolayi kimyasaldan tasarruf ve coraklasan arazilerimizin bakteriyel ve organik yonden zamanla zenginlesmesi (ki biz bu urune esasen mikrobiyel gubre diyoruz) acisindan bakilmasi daha isabetli olacaktir.

Saygilarimla..