Türk Traktör BM 40S & L95 ile ayçiçek ekimi 20.03.2016

Güzel paylaşım. Bereketli olsun. Oranj İrtem' den ilk izlenimler nasıl? :D

Allah razı olsun sağol. İrtem fena yaw :) makinanın gübre ve tohum hassasiyetine bittim cidden çok hassas bir makina. Tohumuda dibe çakıyor çok stabil, aşık oldum diyebilirim toprakta dane aramak hiç bukadar zevkli olmamıştı. Balta perdeleri 1 parmak daha uzun olursa çok çok daha iyi olur. Bu konuda hem Yılmaz abiye bilgilendirme yapmış olalım hemde aksi durumu için bir sebep varsa açıklamasını alalım. Çoğu kişinin aldıktan sonra bu modifikasyonu gerçekleştirdiğini söyleyebilirim. Ekimde 6 km/h sürati geçtikten sonra kesinlikle ihtiyaç duyulan bir modifikasyon. [MENTION=21067]sebazios[/MENTION]

Kolay gelsin, bereketli olsun...

Teşekkür ederim Allah razı olsun..

Süleyman kolay gelsin bereketli olsun.Hanoğlu barajının kenarı galiba manzara güzel.L 95 daha güzel.yeni makina yada laf yok bu arada şahane.

Sağol İskender abi aynen baraj boyu. L95 e laf yok :) Teşekkür ederim..

Kolay gelsin, bereketli olsun. Oldukça erken baslamissiniz ekime.

Sağolun teşekkürler.. Hava şartları nedeniyle bu sene dahada erkene alındı ekim. Perşembe günkü yağmurdan sonra uzun bir süre yağmur gelmeyeceği söyleniyor oyüzden herkes erken davrandı.

Teşekkürler..

Kolay gelsin Süleyman abi. Bereketli olsun.Yeni makinayla ekmek daha keyifli gelmiştir. Ama sanki ayçiçek ekmek için daha erken değilmi?

İslam sağol Allah razı olsun.. Keyfime deme gitsin yaa valla ayçiçek ekimine tat geldi resmen. Zaman olarak biraz erken ama hem tav yakalamışken hemde hava durumuna bakarak ekelim dedik güzelde oldu. Gerisi Allah'tan artık.

Bereketli olsun makine yakıyor :)

Sağol hemşerim :)

Kolay gelsin Süleyman.Allah biçmeyi nasip etsin.Yerleri güzel hazırlamışsınız.

Teşekkürler Şuayip abi amin inşallah.. Merdanesiz kültivatör üstüne merdaneli kültivatör ardındanda tırmık. Yaptığımız rutin işlem bu fakat tırmığım güzel değil 4 sıra şiş tırmık var biraz eski bir bilgi ama şiş tırmıkları 5 sıra almak lazım burdan herkesinde bilgisi olmuş olsun 4 sıraların dizilimi güzel olmuyor. Benim önerim merdaneli tırmık, envanterimde de eksik tez zamanda gidermeye çalışıcam.

Hayırlı ve bereketli bir sezon olsun, son fotoğrafın konumunu atsan :) buharlaştırsak.

Ha ha teşekkürler Nail abi :) amin cümlemize bereketli sezon dilerim. Abi koordinatlar burası :) 41.189082, 27.372989 Yakında olsan ayıpsın al buharlaştır lafı olmaz.

Olay budur. %10'un üstünü ıslatmak için yer mekan bakayım ben [emoji48]

Islatırız nerde istersen Yılmaz abi sıkıntı değil %10 u görelim inşallah bi :)

Teşekkürler İsmail..

Kolay gelsin.artık hava şartları dikkate alınarak ekim yapmak zorunda kalabiliriz.tav ekim için ideal

Sağolasın kesinlikle hava şartlarının önemi bizler için artık çok daha fazla olacak..

Kolay gelsin bereketli olsun

Teşekkürler amin..

Bereketli olsun,L95 dar lastıklerle, arkalar ilaç tekerleği değil galiba

Allah razı olsun İsmail abi, Dar Ferguson jantları var arkada fakat ince ilaç lastiği değiller henüz takmadık daha arkalara.

Süleyman kolay gelsin bereketli olsun.Millet ayçiçeği ekimine startı vermiş Trakyada biz bekliyoruz biraz daha.Türk traktör havalısıda siftahı yapmış hadi hayırlısı :)

Teşekkür ettim Alper abi :) valla bizim taraf çatır çatır bu sene İnanlı ve Arzulu'ları geçtik.

Bereketli olsun dostum makina yakıyor çok güzel ekiyor

Teşekkürler dostum Allah razı olsun..

kolay gelsin bereketlı olsunn TT e havalıyı kim üretiyordu irtem mi güngör mü

Teşekkürler İrtem üretiyor.

Kolay gelsin bereketli olsun. Turuncu İrtem ile L95 iyi ikili olmuşlar.

Sağolasın teşekkürler araya bir Kubota sıkıştırcaz artık. Kültivatör turuncu, tırmık turuncu, ciguli turuncu, havalı makina turuncu böyle giderse bizde turuncu olcaz.

• Beğen
Tepkiler: şuayip bahçevan
Hafta sonu M7040'la bir tur atma şansım oldu. Çok atik seri bir traktör. Sanki Polo GTİ'ın traktör versiyonu :) . Tabi tarlada az yakar mı çok çeker mi test etmek lazım.

Kubo'nun 70 liği bile 16 valf kopuk uçurtma bu Kubota'lar :) Bana 1000 devir kuyruk mili şart 100 hp civarında en alınası traktör Erkunt şuan.

Süleyman abi kolay gelsin erken girmişsin ekime ama yerlerin hazırlığı güzel olmuş.Bereketli olur inşallah.Havalıda hayırlı olsun abi bu arada güle güle kullan :)

Sağol Anıl Allah razı olsun :)

Süleyman Eskişehir galericelerde bir 130'luk kubo gördüm bugün. Yok mu sizin tarafta dilimden anlayacak bi yiğit diyordu

Gelsin gelsin Yılmaz abi yolla bana vuralım kamçıyı bakalım ne tepki verecek bir görelim cengaveri. Ben TÜyap fuarında istedim Anadolu'da denemede dediler hala yollıycaklar sözde 130 luk Kubo'yu kaç zaman oldu Japon'larlamı direkt irtibata geçsek anlamadım gitti. Şu yer hazırlığı esnasında elimde olsaydı müthiş ekmek çıkacaktı onlara. Ova bir yerimiz var oranın hazırlığını hiç yapmadım [MENTION=58902]serdarkeskin90[/MENTION] dan 13 lü çizel alıp çizel deneme şansım dahi olurdu bu vakit.

Gelsin gelsin Yılmaz abi yolla bana vuralım kamçıyı bakalım ne tepki verecek bir görelim cengaveri. Ben TÜyap fuarında istedim Anadolu'da denemede dediler hala yollıycaklar sözde 130 luk Kubo'yu kaç zaman oldu Japon'larlamı direkt irtibata geçsek anlamadım gitti. Şu yer hazırlığı esnasında elimde olsaydı müthiş ekmek çıkacaktı onlara. Ova bir yerimiz var oranın hazırlığını hiç yapmadım [MENTION=58902]serdarkeskin90[/MENTION] dan 13 lü çizel alıp çizel deneme şansım dahi olurdu bu vakit.

Olur ads jdyle birlikte vereyim 13lüleri istersen

Valla kubo'nun pazarlama stratejisi şu sıralar hiç hoşuma gitmiyor. Az önce fuar alanındaydım. Nh bahçenin yarısı kapatmış neredeyse. Tv'de desen icraat yok. İnternet facebook kanalları zayıf.

E bu millet bu ürünü tanıyacak ki alacak. Amirakalıların videolarını izle izle nereye kadar..

Valla kubo'nun pazarlama stratejisi şu sıralar hiç hoşuma gitmiyor. Az önce fuar alanındaydım. Nh bahçenin yarısı kapatmış neredeyse. Tv'de desen icraat yok. İnternet facebook kanalları zayıf.

E bu millet bu ürünü tanıyacak ki alacak. Amirakalıların videolarını izle izle nereye kadar..

Yılmaz abi bilmiyorum ama 130 luk için daha iyi bir kapı bulamazlardı. Sadece İpsala'da çeltikçilere birkaç tane satmakla olmaz bu iş. Matris Dragon takıp önleri şahlandırmakta değil marifet. Reklam düzgün olmayınca hem satamıyorlar hemde busefer elde kalınca fiyatlara bindiriyorlar. Neyse bu gidişle Amerikan videoları izlemeye devam.

Kolay gelsin bereketli olsun bu sene ekim işleri erken başladı herkes tarlada canım çekti valla :)

Teşekkürler Barış :)

Arkadaşlar hayırlısı ile bugün ekimi bitirdik diyebilirim. Bunlar turuncu İrtem'den son fotoğraflar. Çok zevkli bir ekim oldu hem makinayı denemekten hemde ayarlamaktan zevk aldım. Benden yaşlı olan Carraro'dan sonra İrtem okyanusta bulduğum can simidi gibi geldi :)

Resimler ve ekler

• 2016-03-21-1516.jpg
    2016-03-21-1516.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 635
  • 2016-03-21-1511.jpg
    2016-03-21-1511.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 594
  • 2016-03-21-1526.jpg
    2016-03-21-1526.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 632
  • 2016-03-21-1521.jpg
    2016-03-21-1521.jpg