Türk Traktör BM 40S & L95 ile ayçiçek ekimi 20.03.2016

Ayçiçekleri çıkışta.. Ezberbozan zincir :)

Resimler ve ekler

• 2016-04-07-1699.jpg
    2016-04-07-1699.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 141
  • Beğen
Tepkiler: şuayip bahçevan
Peki Yilmaz abi neden tekerlek izinin tam ortasindan cimlenme olmamis sola kayik atmis tohumu

Bunun en önemli sebebi bitkinin yerçekimine zıt yönde büyüyor olması bu çektiğim yerde bir hayli eğim var . Yani bir saksıyı yatırdığınızda bitki yatay yönde büyümeye devam etmez dikey yönde ilerlemek ister saksı yan dursada bitki gökyüzü doğrultusunda uzar. Bir diğer küçük sebep ki bu düz zeminlerde belli olur, bitki tekerleğin ortasından çıkış yapmadıysa tekerlek tam karık hizasına konumlandırılmamış demektir.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361

ooo biz daha ekicez süleyman seninkiler sıra bile göstermeye başlamışlar :) allah iyi günlerle biçmeyi nasip etsin

Teşekkür ederim canım amin cümlemize :) Hiç yardıma çağırmadın hani ekecektik turuncu İrtem ile ?

Süleyman bu sezon fotoğraf bakımından iyi performans bekliyorum senden :) Böyle devam. Drone gelsin, bir de havadan çekeriz yerleri.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Valla Yılmaz abi fotoğraf bakımından çok parlak sezon geçiremiyorum şattadanak gidiyorum pattadanak ekiyorum zattadanak pert halde dönüyorum :) Direksiyonu bizim genel müdüre foto için emanet edip anca ozaman çekebiliyorum. Bak Drone'dan CX için ayçiçek hasat videolarıda bekliyorum ona göre reklam dolu dolu olsun :)