KUBOTA M40 E-LİFT EHL UYGULAMASI ;)

Gecenin sürprizi diyelim ;) Kubotalarda en büyük eksiklik olan E-lift mevzusunu servislerin çözememesi sonucu Do it Yourself (DIY) yani kendin yap felsefesinden yola çıkarak çözdük. Şu an için prototip genel anlamda kullanıma hazır ufak düzenlemeleri bitirdikten sonra kontrol panelini düzenleyeceğim. Şu anki paneli kobay olarak kullandım hatta ilk başta dondurma kabı kullandım tabi önce içindeki dondurmayı ve daha sonra içine koydukları dolmayı yedikten sonra :D Proje için hala bi isim bulamadım genelde bu tür sistemler EHL (Electro Hydraulic Lift) veya EHC (Elektro Hydraulic Control) diye adlandırılıyor ama bize özgü birşey olsun istiyorum sizlerin önerilerini bekliyorum.

[video=youtube;z0GUeIyvP7k]https://www.youtube.com/watch?v=z0GUeIyvP7k[/video]

New Holland TT4.50 ye olurmu ki bu sistem çamurluklarda yuvalar var ikişer tane

Traktör hidrolik kontrol koluna sistemi takabilecegim kadar boşluk olması yeterli marka model farketmez.

Nasıl bi boşluk abi bu neresinde mesela

Motorda bu [emoji1313]

f2c1fdd272e20fe5d7809afa1771b622.jpg

[video=youtube;NyxP0OBMh-s]https://www.youtube.com/watch?v=NyxP0OBMh-s[/video]

İş sebebiyle eve geç geldiğim için detaylı kullanım videosu haftasonuna kalacak. Kubota için kontrol panelini böyle kutu şeklinde değil de sağ konsola monte şekilde tasarım yapmayı düşünüyorum.
14-800x650.JPG

Fiyat konusunda sürekli sorular geliyor şu anda sistemin görsel tasarım aşaması kaldı yani en kolay kısmı. Kullanıcı isteğine göre son halini tasarladıktan sonra elimden geldiğince uygun fiyata çiftçilerimize sunacağım.

İş sebebiyle eve geç geldiğim için detaylı kullanım videosu haftasonuna kalacak. Kubota için kontrol panelini böyle kutu şeklinde değil de sağ konsola monte şekilde tasarım yapmayı düşünüyorum.

Fiyat konusunda sürekli sorular geliyor şu anda sistemin görsel tasarım aşaması kaldı yani en kolay kısmı. Kullanıcı isteğine göre son halini tasarladıktan sonra elimden geldiğince uygun fiyata çiftçilerimize sunacağım.

Dediğin yerlere düğmeler güzel ve orijinal olur Barış. Yanlarına da güzel birer skala stickerı yaptırırsın. Orijinalden farkı olmaz. Artık seri üretime geçte Kubota Türkiye seninle irtibat kurar diye düşünüyorum. Belki de sıfır traktörlere bile taktırırlar.

Dediğin yerlere düğmeler güzel ve orijinal olur Barış. Yanlarına da güzel birer skala stickerı yaptırırsın. Orijinalden farkı olmaz. Artık seri üretime geçte Kubota Türkiye seninle irtibat kurar diye düşünüyorum. Belki de sıfır traktörlere bile taktırırlar.
Herşey hazır ama iş elimi kolumu bağlıyor resmen. Haftada bir gün vaktim oluyor hangi işe yetişeceğimi bilmiyorum Erkan 😊 Bu haftasonu panel montajını yapmayı düşünüyorum tabi farklı bir iş çıkmazsa

• Beğen
Tepkiler: Baykaradag