Alıntı Barış UZEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aleyküm selam seninle tartışmak için yazmadım onu sadece ortalama fiyat için söyledim en azından kıyaslama olur diye. Linkteki aktuator hızı bu sistem için uygun değil onun için diyorum her aktuator olmaz diye. Dediğin gibi 400-500tl arasina da sistem toplanır fakat kullanilan malzemeler uzun ömürlü olmuyor. En basitinden standart bir pot kullandığın zaman kısa sürede pot bozuluyor değerleri tam okuyamiyorsun bu da elektronik sistemde atlamalara anlık milisaniyelik hatalara neden oluyor ve aktuatore anlık 0 sinyalinin gitmesi o aktuatorun konumunun sıfırlanmasına yol açıyor ve aktuator belirlenen aralık dışında hareket ediyor hidroliği senin kontrolün dışında hareket ettiriyor. Bu oluşabilecek basit hatalardan biri misal. Benim şu anda kullandığım potun fiyatı diğer basit sistem portların fiyatının en az 4 5 katı. Motor sürücüsü 15 liraya da var 20 dolara da var. Stabil uzun ömürlü sistem için hepsini aldım denedim. Biraz daha araştırma yapsaydın derken umarım ne söylemek istediğimi şimdi anlamışsındır yoksa size yaptığım işi karalıyorsun kotuluyorsun gibi birşey söylemem.
Uzun ömürlüluk,dayanıklılık diye düşünürsek tabi 400 ₺ lik malzemeyle 600-700+ malzeme bir olmaz orası öyle en basitinden Aktuator konusunda marka olan Firgelli aktuator aynı model (10cm/10-20-30mm/s opsiyonlu) 140$ kalite arttıkça artar yani, bende sadece normal şekilde kendisi yapacak kisilere giriş için o fiyatta uygun yapılır dedim,aynı aktuatorun 10Cm boy ,10-20-25-30 mm/s modelleride var onlar opsiyon şeklinde olduğun için ben direk onu atmışım, umarım sorunsuz sıkıntısız tamamlanır Kolay gelsin.