Dodge Hafriyat Kamyonu Ne Kadar Gübre Alır?

04.04.2010
1,705
653
Eskişehir

Arkadaşlar, yarın nasipse büyükbaş hayvan gübresi çekeceğim. Kamyon ve kepçe ile anlaştım. Fakat genelde hesaplar kamyon, römork hesabı olduğundan kamyon sahibi dahil kasa hacmini bir yerden öğrenemedim. Kamyon bildiğimiz dodge marka As700/900, çift dingil ve kasa boyunda ilavesi olan bir kamyon.

Kamyonun ne kadar aldığını bilirsem tarla kenarına ona göre döktüreceğim. Net bir rakam olmasa bile sizce bir kamyon ne kadar yarı yanmış ( daha doğrusu ne çok kuru nede yeni dökülmüş ) vaziyette gübre alır.

Cevaplarınız, x ton, x adet 4 tonluk çift dingil römork kadar, x metreküp vs olabilir.

Şimdiden teşekkür ederim.

ölçüp ne yapacan ki dolursun döksün gitsin. ortalık temizlensin.
kamyon gelince 3 kenarını çarp m3 bul .. tonu belli olmaz bunun yazmı kurumu kim bilecekki. gecen sene 130 tl idi 1 kamyonu doldurup nakliyesi 3-5 km mesafede... asıl mesele olan bunu geri dagtması..

ölçüp ne yapacan ki dolursun döksün gitsin. ortalık temizlensin.
kamyon gelince 3 kenarını çarp m3 bul .. tonu belli olmaz bunun yazmı kurumu kim bilecekki. gecen sene 130 tl idi 1 kamyonu doldurup nakliyesi 3-5 km mesafede... asıl mesele olan bunu geri dagtması..

Doldurup gitmeyecek. Doldurup gelecek. Gübreyi başkasından aldım, yani temizlenme ile ilgili çok kaygım yok.
Hacim formülü için teşekkürler.
Tonu daha önce taşıyan fakat hacimi bilmeyen/hatırlamayan varsa diye yazdım.
Dökeceğim yer evimin ve komşu tavuk çiftliğinin yanındaki ekili tarlam, yani, koku, sinek, ekili alan zayiatı gibi faktörler olduğundan fazladan dökmemek için sordum.

Cevap için teşekkürler.

270 cm en 520 cm boy 150 cm derinlik, 21 m3 falan çıkar, genelde AS 950 ise bu hesabı tutar, AS 700 falan ise 18 m3 civarında kalır. 1 m3 hayvan gübresi, nem ve rutubet durumuna göre 500-800 kg aralığında gelir.

• Beğen
Tepkiler: ofas
Nail abi fazla fazla yazmıs:)

Biz as950 yi köy civarı tarlalara 100 tl ye hemi doldurup hemi tarlaya cekiyoz.. köye gidis dönüse de 300-500 tl ayrıca yol masrafı alırız..

As950 serisi kamyonlar- super 950 serinin en güclüsüdür- 12-14 m3 arası oynar..

Yas kum atarsın 10-12 m3. Yaklasık 20 ton ceker.

Hayvan gubresi tepelesen ve yas olsa bile 20 ton gelmez.

Kasalar birebir aynı degildir. Boyları 4,5-5 metre arası oynar. Enleri de maksimun dıstan dısa 2,5 m olur. Fazlası TUV den gecnez zaten..

Silaj icin cok yüksek ilave takan olur.. ama gubrede en fazla 20-30 cm ilave olur..

Uzun lafın kısası tepelese tepelese 15 m3 alır almaz. Normal doldurursa 10-12 m3 diyelim..

Ortam uygunsa jcb-iyi bi kepceli motorda 10 dakkada doldurur..

Gunde tek basına iyi bi calısma ve ortamda tek kisi 20 kamyonu doldurup tasıyabilir..

• Beğen
Tepkiler: ofas ve nailyetek
Başka birisi ile anlaştım. Yağış bekleniyor ama olmazsa pazartesi günü gelecek. Toplamda 10-15 kamyon gübre var. Ortalama 1-1.5 km uzağa, bir noktaya dökecek. Kepçe ve kamyon 16 km uzaklıktan gelecek. Kamyon as900 mü 950 mi ne dedi Ama üzerinde mercedes kasası varmış, 18 m3 ( üzeri ) alır dedi.
Fiyat sefer başı yükleme dahil 70 tl, ek olarak 70 tl de köye geliş parası vereceğim işin doğası gereği gidiş ondan.

Fiyat normal veya uygun ise hemen söyleyebilirsiniz.
Eğer yüksek ise alıştıra alıştıra lütfen :) .

Başka birisi ile anlaştım. Yağış bekleniyor ama olmazsa pazartesi günü gelecek. Toplamda 10-15 kamyon gübre var. Ortalama 1-1.5 km uzağa, bir noktaya dökecek. Kepçe ve kamyon 16 km uzaklıktan gelecek. Kamyon as900 mü 950 mi ne dedi Ama üzerinde mercedes kasası varmış, 18 m3 ( üzeri ) alır dedi.
Fiyat sefer başı yükleme dahil 70 tl, ek olarak 70 tl de köye geliş parası vereceğim işin doğası gereği gidiş ondan.

Fiyat normal veya uygun ise hemen söyleyebilirsiniz.
Eğer yüksek ise alıştıra alıştıra lütfen :) .

Fiyat normal, sıkı tut adamı,

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Kolay gelsin abi.

Sorması ayıp, gübreyi nereden ve kaça tedarik ettin ?

Geçen sene birisine 700 kadar balya yaptırabileceği sap verdim. Kendisi yaptırdı bende gübresini alıyorum. Sağolsun birde bedelsiz gübre bulmuş. Adam alın götürün demiş. Görmedim ama 5-7 kamyon çıkar diyor.

Fiyat normal, sıkı tut adamı,

Gayet makul dua et vazgecmesin:) saka bi yana cok iyi..

Bugün gelecekti ama yağış nedeniyle yarın gel dedik. Cayacağını sanmıyorum ( inşallah ). banada normal geldi. Traktör ile çekmeye kalksam daha ( yada kayda değer ) ekonomik olmaz.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.