Ayçiçekleri ne intervix atacak arkadaşlar fiyatı ne kadar?

04.12.2007
5,969
7,754
46
lüleburgaz

Herkese hayırlı akşamlar.İntervix fiyatı ne kadar? Kaç litre oluyor? Ayrıca en uygun kaç yaprak iken atılmalı vedekara kaç gram gelmeli?herkese bol kazançlar.

Arkadaşım sakın kullanma intervixten pahalı dekar maliyeti. Hem üzerinde yazandan daha yüksek bir doz kullanman gerekiyor otları öldürmüyor başka türlü

Hektaş Elpis tavsiye ettiler kullanan varmı .Fiyatı 60 tl.
2f0b99c5be1050e5cd6d65fd4371d99b.jpg
cb7e16429f0db5d330a95992bdeb3ccc.jpg

• Beğen
Tepkiler: insertend
Biz genelde Ayçiçek çıktıktan sonra ilaç atmayız tarlaya. Geçen yıl komşu tarlanın şoförü Ayçiçeklere bu tarz ilaç atmak için bizim yastıklamadan tarlasına geçerken Pülverizatörden damlayan ilaçlı su bizim yastıklamanın nerdeyse tamamını öldürdü. İşin kötüsü tarlaya ilaç atımı bittiği zaman diğer taraftaki yastıklamadan çıkmış o da iptal.. Tohum LG5580 idi.

Biz genelde Ayçiçek çıktıktan sonra ilaç atmayız tarlaya. Geçen yıl komşu tarlanın şoförü Ayçiçeklere bu tarz ilaç atmak için bizim yastıklamadan tarlasına geçerken Pülverizatörden damlayan ilaçlı su bizim yastıklamanın nerdeyse tamamını öldürdü. İşin kötüsü tarlaya ilaç atımı bittiği zaman diğer taraftaki yastıklamadan çıkmış o da iptal.. Tohum LG5580 idi.

Sizin cins Clearfield teknolojisini desteklemeyen cinstir ondan sizinkinide öldürmüştür. Halk tabiriyle ilaçlı ayçiçek olsaydı ölmezdi. Lakin İntervix tarzındaki ilaçları dozunda kullanmakta fayda var. Yüksek dozda kullanım ve mevsiminde yağışşız geçmesi durumunda tarlada kalıcılık yapıyor. Yerine ekilen ekinide etkiliyor.

Sizin cins Clearfield teknolojisini desteklemeyen cinstir ondan sizinkinide öldürmüştür. Halk tabiriyle ilaçlı ayçiçek olsaydı ölmezdi. Lakin İntervix tarzındaki ilaçları dozunda kullanmakta fayda var. Yüksek dozda kullanım ve mevsiminde yağışşız geçmesi durumunda tarlada kalıcılık yapıyor. Yerine ekilen ekinide etkiliyor.

Doğrudur Mustafa hatta yazdıklarının çoğuna katılıyorum ama söyledim zaten adam dangalak bir şöför tutmuş, kafasına göre sallamış ilacı, kendi çiçeklerinden de umduğunu bulamadım. Geçen yıl bu zaman malum şöförle tartıştım bile tarlada. Hala malum şöför çalışıyor tarlada, aksiyona devam anlayacağın.

LG5580'in bu cins olanını yıllardır ekiyorum, yağışlar iyi gittiği zaman verim hastalık vb. sıkıntısı yok.

Doğrudur Mustafa hatta yazdıklarının çoğuna katılıyorum ama söyledim zaten adam dangalak bir şöför tutmuş, kafasına göre sallamış ilacı, kendi çiçeklerinden de umduğunu bulamadım. Geçen yıl bu zaman malum şöförle tartıştım bile tarlada. Hala malum şöför çalışıyor tarlada, aksiyona devam anlayacağın.

LG5580'in bu cins olanını yıllardır ekiyorum, yağışlar iyi gittiği zaman verim hastalık vb. sıkıntısı yok.

Bazı insanlar sorumsuz oluyor maalesef. Öyle komşunun tarlasıda ayçiçek olduğu zaman komşuya sormadan ilaç atmıyoruz. Onunki ilaçsız olduğu zaman rüzgarla uçsa dahi onunkini dediğin gibi etkiler. İntervix tamam faydalı bir ilaç ama sorumsuzca kullanımı zarara yol açabiliyor.

Pioneer ll 62 ek tim bu yıl. Challange ilaç kullanicam , hangi dönemde kaç ml atmaliyim. Yaprak gubresini ilaclamadan önce mi sonra yapmalıyım. Yaprak gubresi olarak ta bir potasyum ve hukuk asit karıştırıp atacağım yorumlarinizi bekliyorum...

intervix kullanımı sonrası ekilen üründe bi 50 kilogramını sil kafandan :) bence sonraki ürünü çok etkiliyor.

imi grubu ayçiçekleri hem yağ hem verim açısından düz grupların bayağı gerisinde kalıyor fakat otla mücadele korkusu olduğu için herkes gibi bende ekiyorum

Geçen sene muadil ilaç olan Baytore aldım ama bazı yerlerde su otu dediğimiz darıcan otlarını öldürmedi.Mecburen o yerlere birde formula süper atmak zorunda kaldık.Bu sene intervix 90TL den buldum bir miktar aldım.Diğer yerlere kararsızım ya intervix yada 60TL'lik muadil ilaç alacağım.Muadil olarak başka ilaç kullanan var mı?

• Beğen
Tepkiler: insertend
İlaçların kalitesini içersindeki etken maddeden ziyade dolgu maddeleri belirler.
2 farklı firmanın ''imazamox'' etken maddeli ilaçları aynı etkiyi göstermeyebilir.Belki bir ilaç laboratuvar ortamında ya da deneme alanında %90 üzeri başarı sağlayabilir ancak açık havada her türlü şartta aynı etkiyi gösterebilmesi önemlidir.Ya da kullanınan suyun ph'sı veya tuzluluk durumu ilacın etkisini doğrudan değiştirebilir.Buna karşı firma hangi dolgu maddelerini kullanarak önlem almıştır, çok çok önemlidir.
O yüzden her firma her ürünü için ''Güvenlik Bilgi Formu'' nu açıklamalıdır.Yani ilacın içinde en ince ayrıntısına kadar ne kullanılmışsa tüketici bunu bilmelidir.Ne yazık ki birkaç firma dışında çoğu firma bunu yayınlamaz.Çünkü yayınlayacak kalitede doğru düzgün mal üretemezler bile.Kendilerine ait ''etken maddeleri'' dahi yoktur.Çoğu maddeyi Çin'den alırlar.Hep kopyala yapıştır.
İşte Baytore, Elpis, Kres Ultra, Ramox Ultra vs. hep kopyalama ürünlerdir.İlacın içine etken madde dışında tamamlayıcı ve yardımcı madde olarak ne kullandılar pek bir bilgi sunmazlar.Olumsuz şartlarda sizi hüsrana uğratabilirler.Dolayısıyla fiyatları ucuzdur.

Aslında fiyatlarıda çok makul değil. Intervix 100 lira iken Baytore'ye 70-75 lira verip almak çok cazip gelmiyor. 2 tane dün verdiler denemek için fakat biz çeltik ilacı olarak kullanıyoruz imi grubu çeltiklerde. İlk kez kullanacağımız için ve bu yorumları okuduktan sonra pek cazip gelmiyor.