Çelmak ot toplama helikopteri kullanımı

Arkadaşlar senelerdir 4 lü toplama tırmığı kullanıyorum artık hurdaya çıktı bende çelmak ot toplama tırmığı aldım daha önce kullanmadım acaba kullanmama yardımcı olacak arkadaşlar varmı kurulumu hakkında hangi devirde kullanacacağımız hakkında vs vs​
sanzimanli_ot_toplama_tirmigi-1-900x675.jpg

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Tarlada bi ters bi düz gelerek tek namlu yapıyorum ben. 750e'de 1300 devirde güzel topluyo. Kurulumu basit kollardaki pimleri açıp kapatarak tarla veya yol konumuna alınıyor.Yanda duran, sözde namlunun düz olmasını sağlayan aparat çok nazik ben büktüm, sonra çıkarttım aklında olsun. Şanzumanı pahalı diye duydum korkumdan hergün yağlarım.Ben 4 sene önce aldım, farklı bir marka 5,500 liraydı fiyatları şimdi nasıl mahsuru yoksa öğrenmek isterim.

5500 e fuardan aldım sözde indirimli.... yere yakınlık ayarı filan nasıl olacak same tiger 4x4 kullanıyorum 2. vites normalmi toplamak için ... aparat kullanmasak nasıl olur??? taşıma konumunda iken alet arka cama değiyor ve kapatmak zorunda kalıyoruz

Hayırlı olsun..
bende 2 yıldır kullanıyorum..
akrobat tırnakla ilgisi yok..çok hızlı ve iş gücü 3 -4 kat daha
fazla.. fazla devirli kullanma 12-16 gaz arası kullan..
tırmıkların ucu yere değmesin ona göre ayar kolundan ayarlarsın yerden 2 cm yukarıda olsun.. Tümsek ve yükseltili yerlerde kaldır..
tırmık kolları hassas çarpma sonucu şanzımana zarar verirsin..

Otta yoncada kullanimi farkli olmalı
Yonca gece yada sabah toplanir yaprağı dökülmesin
Helikopter çok daha fazla is gücü
Benim en begendigim yönü otta namlusu cok uygun esit homojen ve super balyasi oluyor
Balya makineside rahat ediyor namlu duzgun eşit olunca
Tek kötü yönü bozuk zeminde zarar görebilir
Ben cok bozuk yerleri tekerleklide var onunla toplarım
Bende celmak kullandim memnunum

• Beğen
Tepkiler: Alexander

Celmak guzel biz memnunuz
Çevirme havalandırma konusu biraz farklı bence helikopter toplamaya uygun
Avrupa videolarda havalandirma icin benzer ama farklı makine kullaniyorlar
Bizde görmedim o makineden
Sadece namluyu cevirme icin tekerlekli daha uygun ama helikopterde yapar
Ama dedigim gibi toplamasi cok guzel uygun eşit namlu yapar balyasida guzel olur balyacida rahat eder

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74