case ih jx65b 4×4 ile newholland td75b 4×4 performansı

ilk olarak td65b ve td80b td75b den daha seridir klavuzları incelerseniz td75b nin ayna mahruti oranları düşüktür.yeterince tdb tecrübem var ve bol miktarda sorunlarımızda var lakin sorunların hiç biri üzerindeki3silindir motordan olmadı.Genel olrak halatların çabuk eskimesi ve "motor haric" ufak tefek yağ kaçakları senkromej gibi sıkıntısını yaşadık jxb serisininde arka kısmı aynı oldugundan bu tarz sıkıntılar yaşanır gibi
-sonra nasıl sürümyapıyorsunuz bilmiyorum ama pulluk vs de bahçe motorunun e sürüm performansı 2.plandadır derimçünkü traktörler alçakolduğundan pulllukta vsde gerekli açıları yakalayamadığından verimsizleşir yakıt artar vs vs
- ilk olarak ergonomi pratiklik sonra pto gücü ve yakıt gelir diyebilirim.Hangi amaçla kullanıyorsunuz bilmiyorum ama meyve bahçeniz varsa turbo atomizerinizde vardır die düşünüyorum turbo atomizerde üfleme kanatlarına tam açı verince durum nedir hangisi boğuluyor,sonra rötovatör perfonmansları nasıldır vs

vites hýz oranlarý farklý.
Newholland 2 nin 2 si ile sürüm yaparken
case ayný hýzý ve çekiþi 1in 4ü ile yakalýyor.
newholland 2 nin 3 ü ile sürüm yapamýyor motor boðuluyor
case 2 nin 3 ü ile sürüm yapabiliyor.

O bizde de oluyor hiz oranlari farkli eski sanzimanla yenisinin.
Dayimda 2013 td65b var 2nin2si bendeki 2015td4.65b den yavas geliyor. 2nin 3 une aliyorum benimkinden daha seri ama boguluyor motor

ilk olarak td65b ve td80b td75b den daha seridir klavuzları incelerseniz td75b nin ayna mahruti oranları düşüktür.yeterince tdb tecrübem var ve bol miktarda sorunlarımızda var lakin sorunların hiç biri üzerindeki3silindir motordan olmadı.Genel olrak halatların çabuk eskimesi ve "motor haric" ufak tefek yağ kaçakları senkromej gibi sıkıntısını yaşadık jxb serisininde arka kısmı aynı oldugundan bu tarz sıkıntılar yaşanır gibi
-sonra nasıl sürümyapıyorsunuz bilmiyorum ama pulluk vs de bahçe motorunun e sürüm performansı 2.plandadır derimçünkü traktörler alçakolduğundan pulllukta vsde gerekli açıları yakalayamadığından verimsizleşir yakıt artar vs vs
- ilk olarak ergonomi pratiklik sonra pto gücü ve yakıt gelir diyebilirim.Hangi amaçla kullanıyorsunuz bilmiyorum ama meyve bahçeniz varsa turbo atomizerinizde vardır die düşünüyorum turbo atomizerde üfleme kanatlarına tam açı verince durum nedir hangisi boğuluyor,sonra rötovatör perfonmansları nasıldır vs
Merhaba .
öncelikle şunu söyleyeyim ayna mahruti oaranı üç seridede aynı ( 40 km/h - DT)10/44
Eski modelin ( tdb) arkası yeni modelle ( tt4b) aynı değil.
genelde bağcılık ve zeytincilik ile uğraşıyoruz. Kullandığımız ekipmanlar bu yöreye ait . Pulluk vesaire değil. 3 lü 14 numara pullukta bile fena sayılmaz.
Traktörün dar olması önceliğimiz.
boğulmaya gelince ikiside aynı tork değerinde sadece beygir güçleri faklı.
Tdb ( 72 hp) 295 tork 3 piston
Jxb ( 65 hp) 290 tork 4 piston
jxb performansı zayıf .

• Beğen
Tepkiler: körsaban
O bizde de oluyor hiz oranlari farkli eski sanzimanla yenisinin.
Dayimda 2013 td65b var 2nin2si bendeki 2015td4.65b den yavas geliyor. 2nin 3 une aliyorum benimkinden daha seri ama boguluyor motor

2013 modelde 2 nin 2 si 7.01 km/ saat
1 in 4 ise 6.52 km / saat

jxb de ise 2 nin 2 si 8.05 km/ saat
1 in 4 ü ise 6.68 km/ saat

Yeni newholland ile jxb lerin hız oranları aynı.
biraz daha seriler.
Oyüzden newholland td4-65 b ler performanslı olmayacaktır.
case jx65b lerde 4 piston olduğu için performansı iyi olur diye düşündüm. Ama heralde yanıldım.
Görüşüm newholland td65b bile case 65 den daha pratik ve atiktir.

2013 modelde 2 nin 2 si 7.01 km/ saat
1 in 4 ise 6.52 km / saat

jxb de ise 2 nin 2 si 8.05 km/ saat
1 in 4 ü ise 6.68 km/ saat

Yeni newholland ile jxb lerin hız oranları aynı.
biraz daha seriler.
Oyüzden newholland td4-65 b ler performanslı olmayacaktır.
case jx65b lerde 4 piston olduğu için performansı iyi olur diye düşündüm. Ama heralde yanıldım.
Görüşüm newholland td65b bile case 65 den daha pratik ve atiktir.

valla case 4 piston olduğu için bi ara değiştirmeyi düşünmüştüm
fuarda da bu yüzden inceledim
satış görevlisine td4bde rops demiri inik vaziyetteyken kaputu açamadığımı bu yüzden bahçede filtre temizliği elektriği kesmek gibi durumlar söz konusu olduğunda zorlandığımı söyledim ama teşhirdeki traktörün demirinin pimlerini bile sökemedik elimiz kolumuz mazot oldu mazotla silmişler traktörü :D
bunda da aynıdır heralde deyip vazgeçtim zaten
sizin deneme fırsatınız varsa deneyebilirmisiniz
rops çalışma konumunda inik iken kaput açılıyormu 2015 öncesi kasada açılıyor yeni kasada açılmıyor
bu durumu bir kaç defa fabrikaya bildirdik çözüp geri dönüş yapacaklarını söylediler ama hala traktörler aynı şekilde piyasaya sürülüyor. yapmaları gereken demiri bir kaç santim uzatmak halbuki çözümü ben onlara söyledim

ayna oranları hakkında haklısınız kitabçılklara baktımda ben tarla tt yada td tarla serisiyle karıştırmışım galiba birden çok nhnin klavuzu mevcut elimde. Şahsen bende 3 silindir nhlerden oldukça memnunum .

satış görevlisine td4bde rops demiri inik vaziyetteyken kaputu açamadığımı bu yüzden bahçede filtre temizliği elektriği kesmek gibi durumlar söz konusu olduğunda zorlandığımı söyledim ama teşhirdeki traktörün demirinin pimlerini bile sökemedik elimiz kolumuz mazot oldu mazotla silmişler traktörü :D
rops çalışma konumunda inik iken kaput açılıyormu 2015 öncesi kasada açılıyor yeni kasada açılmıyor
bu durumu bir kaç defa fabrikaya bildirdik çözüp geri dönüş yapacaklarını söylediler ama hala traktörler aynı şekilde piyasaya sürülüyor. yapmaları gereken demiri bir kaç santim uzatmak halbuki çözümü ben onlara söyledim

Denemiştim ropsu kaldırmadan kaput açılmıyor.
Heralde açılmasını istemiyorlar. :)

ayna oranları hakkında haklısınız kitabçılklara baktımda ben tarla tt yada td tarla serisiyle karıştırmışım galiba birden çok nhnin klavuzu mevcut elimde. Şahsen bende 3 silindir nhlerden oldukça memnunum .
Newhollandın hali başka. :)
Bilmiyorum bahçe serilerimi böyle.
Tarla serisi bir case kullanmadığım için bahçe serisini tam anlayamıyorum. Ama jx75b almadığıma pişman olacam.

Td4b kullanıyorsunuz sanırım.
Şunu bilmek istiyorum. Ben jx65b ile sürüme
gireceğim zaman pover shuttle denmi kaynaklanıyor bilmiyorum gaz verdiğimde motor hemen atılmıyor alıp götürmüyor. Boğuluyor. Biraz fazla gaz verip öyle işe giriyor.
newholland td75b (mekanik levyeli) böyle değil. Gaz tepkisi çok güzel. Gazı vermenden işe başlaması bir oluyor.
Valla anlamadım gitti. İtalyan iveco 4 piston motor böylemi olur. Anlamış değilim.

gireceğim zaman pover shuttle denmi kaynaklanıyor bilmiyorum gaz verdiğimde motor hemen atılmıyor alıp götürmüyor. Boğuluyor. Biraz fazla gaz verip öyle işe giriyor.
newholland td75b (mekanik levyeli) böyle değil. Gaz tepkisi çok güzel. Gazı vermenden işe başlaması bir oluyor.
Valla anlamadım gitti. İtalyan iveco 4 piston motor böylemi olur. Anlamış değilim.

2015 td4.65b kullanıyorum dayımda da 2013 td65b var. ikisinin çekişi arasında çok hissedilir bir fark yok. yakın olsak yanyana bi koşardık fark daha net ortaya çıkardı

bence dogru bır karsılastırma deıll case jx65 b serısındekı ıveco f5 3,2 motor ıle case case jx65c dekı motor aynıı ama tork degerlerı cok farklıı bahce serısının torku yuksekk onun ıcın tork degerlerı ıle traktorlerı kıyaslamak mantıklı deıl acıkcasıı bır ornek verırsekk otomabıllerın beygırlerı yuksektır ama tork degerlerı dusuktur anlatmak ıstedıgımı anlamıssındır umarımmm . motorlardan bence sen anlamıyosun tork ıle karsılastırıyorsun ama tork un ne oldugu nu once bır arastırr

Bahçe serilerinde farklı motor var.

Motor başlangıç torkları farklıdır.
Casede 1000 devir 250 1300 devir 290 (%46 tork yedeği)1500 devir 430 2200 devir 330 n.m gibi torka sahip olması lazımdır.Özellikle kültürvatör çalışması yaparken farkını gösterecektir.Yalnız motorun açılması için zamana ihtiyacı var.

Sürüm esnasında hidrolik kollar yere paralel olmalıdır.Aynı zamanda pulluk yüksekliği ile hidrolik bağlantı noktalarının yüksekliği eşit olamalıdır, ideal sürüm için.Malesef bahçe serilerinde bu uyum yakalanamadığından %10 gibi çeki kaybı oluyor.

Jxc serilerinde F5C 9454 ,Jxb bahçe serilerinde F5C 9484 serisi motor var.Tork yedekleri 65b %46 75b%39 90b%32
olması lazım.Kuyruk milleri daha performanslı ve bahçeciler için uygundur.Çünkü rotovatör, atomizer, çapalama makineleri için buna ihtiyaç var.Başlangıç torkunun 250 olması sıra dönüşlerinde yakıt azaltmak ve kalkışlarda yumuşak devir alarak yüksek tutunma sağlaması içindir.

Anlamadım. Nasıl ayar yapılıyor. Bahçe ile tarla traktörü arasında pulluk ayarında ne gibi farklar var. Orta kol ve yan çeki kollarının pozisyonu nasıl olmalı. Hem bahçe hemde tarla tipinde.
The hoca bilgilendirirseniz faydalı olacak.

Anlamadım. Nasıl ayar yapılıyor. Bahçe ile tarla traktörü arasında pulluk ayarında ne gibi farklar var. Orta kol ve yan çeki kollarının pozisyonu nasıl olmalı. Hem bahçe hemde tarla tipinde.
The hoca bilgilendirirseniz faydalı olacak.

Hoca bu isin.kitabini yazmis bilgileri ile bizlere guzel bilgiler veriyor the_hoca ya tesekkurlerimi.iletiyorum. soyledigi gibi tarla serisilerine gore dizayn edilmis ekipmanlar bahce serilerine uyum saglamiyor. Soyle bir ornekleme vereyim size pullugun ustunde 2 delik mevcut alt ve ust deligi deneyin tarlada traktorun performansini nasil etkileyecegini kendi gozleriniz ile gorun

Hoca bu isin.kitabini yazmis bilgileri ile bizlere guzel bilgiler veriyor the_hoca ya tesekkurlerimi.iletiyorum. soyledigi gibi tarla serisilerine gore dizayn edilmis ekipmanlar bahce serilerine uyum saglamiyor. Soyle bir ornekleme vereyim size pullugun ustunde 2 delik mevcut alt ve ust deligi deneyin tarlada traktorun performansini nasil etkileyecegini kendi gozleriniz ile gorun
Arkaşla 2016 da bir deneme yaptık. Onda newholland tarla tipi 65-56 4 çeker bende case 65 bahçe tipi 4 çeker var. Aynı ekipmanları taktık o bana yaklaşık 20 metre fark attı. Benim kendi araştırmalarıma göre ekipmanın ayarı yere tam paralel olacak ve alt bağlantı kollarıda şanzımanın alt kısmandan yere paralel olacak. Orta kol ayarı ise yandan bakıldığı zaman ekipmanın arkaya veya öne yatık olmaması düz durması lazım. Şimdiye kadar bu ölçüye çok fazla dikkar etmedim. The hocanın dediği mantıklı geldiği için araştırdım. Sürüm zamanı ise denemesini yapacağım. Bakalım nasıl olacak

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Bir cismi çekerken yere paralel olan kuvvetle çekerseniz az bir kuvvetle çekebilirsiniz, ipin ucunu kaldırıp çapraz olarak çekmeye kalkarsanız aradaki açıya bağlı olarak daha fazla kuvvet uygulamanız gerekir.Ekipmanda da aynı durum var.Aşağıya veya yukarıya çaprazlık miktarı arttıkça çeki kaybı yaşanacaktır.İşleme esnasında pulluk çatı yüksekliği motor alt açıklığına uyumlu olmalıdır.Yalnız pullukta alçak olursa ot veya toprak toplayıp tıkanma yapabiliyor, orta bir pulluk çatı yüksekliği tercih edilir.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk ve yesi