case ih jx65b 4×4 ile newholland td75b 4×4 performansı

Çizelge hangi başlık altındadır. Bakmak isterim.

http://analizsimulasyon.com/2017/10/29/fren-ozgul-yakit-tuketimi/
Brake-Specific-Fuel-Consumption-analizsimulasyon.jpg

Çizelgede dizel taksi motoruna ait similasyon değerleri var.Traktör için bu değerler max tork noktaları civarıdır.Arabalarda 1750-4000 devir arası tork bandı mevcuttur.
FPT motorun tork-güç grafiği; 1500 max tork, 1600 max güç , 2300 devire doğru tork ve güç çok hafif yumuşayarak azalıyor.Sebebi hikmeti; kepçeli çalışma düşünülmüş, El gazı 2400 devire sabitlenip kepçeli çalışma yapılırsa, 1500 devire sıkışıyor ve max güç veriyor, tarla vitesleriyle, kepçeyi kuma daldırdık ve zorlayınca 1500 devirde patiye kalır, motor stop etmez.Hidrolik pompa 50 litre/dakika debi(akış) verir.Düşük devirlerde debi 48 lt/dk ya azalıyor.Motor esnekliği iyi olduğu için şanzımanı da yormuyor, sıkışabiliyor.
Ağır yük taşırken de 1500-2400 devir arası kullanışlı, motor 1500 devir sıkışınca vites düşersiniz, az vites değiştirmek istiyor, sıkıştırdığınızda 1500 devire sabitler.Motorun huyu kepçeye ve yük taşımaya göre ayarlanmış.
Motor devir değişimlerinde, gaz verirken daha çok yakar.Hafif zeminlerde 1600 devir, ağır zeminlerde çektiği kadar devir vermek istiyor, deneyimlerim böyledir.Ben İveco,Enter,Steyr' im diyor. :)

http://analizsimulasyon.com/2017/10/29/fren-ozgul-yakit-tuketimi/
Brake-Specific-Fuel-Consumption-analizsimulasyon.jpg

Çizelgede dizel taksi motoruna ait similasyon değerleri var.Traktör için bu değerler max tork noktaları civarıdır.Arabalarda 1750-4000 devir arası tork bandı mevcuttur.
FPT motorun tork-güç grafiği; 1500 max tork, 1600 max güç , 2300 devire doğru tork ve güç çok hafif yumuşayarak azalıyor.Sebebi hikmeti; kepçeli çalışma düşünülmüş, El gazı 2400 devire sabitlenip kepçeli çalışma yapılırsa, 1500 devire sıkışıyor ve max güç veriyor, tarla vitesleriyle, kepçeyi kuma daldırdık ve zorlayınca 1500 devirde patiye kalır, motor stop etmez.Hidrolik pompa 50 litre/dakika debi(akış) verir.Düşük devirlerde debi 48 lt/dk ya azalıyor.Motor esnekliği iyi olduğu için şanzımanı da yormuyor, sıkışabiliyor.
Ağır yük taşırken de 1500-2400 devir arası kullanışlı, motor 1500 devir sıkışınca vites düşersiniz, az vites değiştirmek istiyor, sıkıştırdığınızda 1500 devire sabitler.Motorun huyu kepçeye ve yük taşımaya göre ayarlanmış.
Motor devir değişimlerinde, gaz verirken daha çok yakar.Hafif zeminlerde 1600 devir, ağır zeminlerde çektiği kadar devir vermek istiyor, deneyimlerim böyledir.Ben İveco,Enter,Steyr' im diyor. :)
Devamlı son gazda çalışsak zararı olurmu..

Devamlı son gazda çalışsak zararı olurmu..

Rodajdaki motora son gaz verilmez, kademeli olarak motor alıştırılır.
Motor tipine göre yakıt artar.Son gazda sadece yol gidilebilir, tarla çalışması olmaz zaten.
Perkins motor 2000 devir tam güç, 2200 max motor devri, 2500 devir kullanılırsa yol yakıtı %30 artıyor.
TTF TT55 motoru S8000 tipinde Fiat karakteristiğinde, 1500 max tork, 1900-2300 devir arası max güç, 2500 devir max motor devridir.2200 devirdeki yakıta göre bi tık yol yakıtı artar,
Çalışma bitiminde motor sıcak olacağı için 5 dakika 1000 devir çalıştırılarak, soğutma yapılır.

• Beğen
Tepkiler: Tuğ han
Rodajdaki motora son gaz verilmez, kademeli olarak motor alıştırılır.
Motor tipine göre yakıt artar.Son gazda sadece yol gidilebilir, tarla çalışması olmaz zaten.
Perkins motor 2000 devir tam güç, 2200 max motor devri, 2500 devir kullanılırsa yol yakıtı %30 artıyor.
TTF TT55 motoru S8000 tipinde Fiat karakteristiğinde, 1500 max tork, 1900-2300 devir arası max güç, 2500 devir max motor devridir.2200 devirdeki yakıta göre bi tık yol yakıtı artar,
Çalışma bitiminde motor sıcak olacağı için 5 dakika 1000 devir çalıştırılarak, soğutma yapılır.
Sağolasın the hoca bide tarlada tek fren kullanmak zarar verirmi dışlilere....

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Alın bir tane 65b görün nasıl mazot yakıyor nekadar hantal hiç bir olumlu yorum okumadım görecek siniz case piyasada fazla tutunamayacak kısa vadede satışı olabilir ama yakında herkez ne bok olduğu nu görecek ben yandım başkası yanmasin
Yasadiginiz sorunlari yazabilirmisiniz. Traktorunuzun yakit degerleri nedir.
444 17 71 musteri hizmetlerini arayip sorunlarinizi anlatmanizi oneririm. Gerekli ilgiyi gosteriyorlar.

http://www.fptindustrial.com/global/en/engines/agriculture/f5
Bu seride 6 çeşit motor var.Tarla serisinde yük taşırken motor 1500 devire sıkışıyor, tarla çalışmalarında 1T3-4 viteslerde ekipman yere saplanırsa 1500 devirde patiye kalıyor.Bu max tork noktası 1500 devir demektir.
Katalog verilerini fazla önemsemeyin, motor tepkileri önemlidir.
[video=youtube;V6UDKNUE01U]https://www.youtube.com/watch?v=V6UDKNUE01U[/video]
Fiat motorlar yük altında 1900-2300 devir arası az yakar, hafif işlerde 1500 devir civarlarıdır.1300 devir civarları motoru yüke vermek, krank kesmeye sebeptir, malzeme kalitesine göre bazı motorlarda görülür.
Zemine göre toprak işlemlerinde 1T4 1600 devir, zor zeminde 2200 devir öneririm.

sayın The Hoca, nasıl katalog verilerini önemsemeyin yüzlerce test yapılıyor bir sürü cihaz kullanılıyor dinamometreyi bi kenara at ben daha doğru söylerim mi diyorsunuz ,bence hatalısınız teknik veri ne diyorsa odur.

• Beğen
Tepkiler: fatih982
sayın The Hoca, nasıl katalog verilerini önemsemeyin yüzlerce test yapılıyor bir sürü cihaz kullanılıyor dinamometreyi bi kenara at ben daha doğru söylerim mi diyorsunuz ,bence hatalısınız teknik veri ne diyorsa odur.

Katalogda 1400 devir max tork noktası yazıyor, motor 1500 devirde max tork veriyor, seriye baktığımızda max tork noktalarının yerleri hepsi farklıdır, 1300-1400 devir çizel sürmeye çalışıyor, motor karakteristiği ne gerekiyorsa ona göre devir vermek lazım.

• Beğen

Bahce serisi oldugu icin kucuk teker dar dingil.yere tutunmayi dusuruyor cekis performans gayet guzel traktorde bogulma. Olmuyor is yaparken Dumenleme yuksek. Dar alanlarda rahat donulebiliyor. Yolda cok seri bir traktor. Ziplama konusunda normal ne cok ne az. Jx 100 gore cok jx65c ye gore az.
29bea4278245837d470467297512acea.jpg
33ffa67b1a7101a8c304f825992fc6fa.jpg

Amcamgilde 65b aldılar case önce 54 c vardı 54 c caseden atik dedi malatyada case servis ve bayisi yok adıyamandan geldiler motor bu dedi başka çekmez dedi diğet amcam tt50 aldı tt ondan motor performansı olarak iyi casede hep bi sıkışma var sanki motor boştayken bile zorlanıyormuş gibi neden acaba

Amcamgilde 65b aldılar case önce 54 c vardı 54 c caseden atik dedi malatyada case servis ve bayisi yok adıyamandan geldiler motor bu dedi başka çekmez dedi diğet amcam tt50 aldı tt ondan motor performansı olarak iyi casede hep bi sıkışma var sanki motor boştayken bile zorlanıyormuş gibi neden acaba
54c guzel bir traktordur 65b kac saatte idi rotoj suresini tamamlamadan performans dusuk oluyor jx65b hic kullanmadim acikcasi ama ayni motora sahip.jx65c jx75c Qantum75 cok.kullandim.bu traktor son derece atik cekisli traktorler.
Servis birseyden anlamayinca bu boyle bu bu.kadar soylemleri

• Beğen
Tepkiler: aoboran
54c guzel bir traktordur 65b kac saatte idi rotoj suresini tamamlamadan performans dusuk oluyor jx65b hic kullanmadim acikcasi ama ayni motora sahip.jx65c jx75c Qantum75 cok.kullandim.bu traktor son derece atik cekisli traktorler.
Servis birseyden anlamayinca bu boyle bu bu.kadar soylemleri

Servis dangalağın teki abi 90 miiyara motor sat bu kadar de bende 640 var 4 silindiri hissettirıyor motor case oyle değil anca 50 saatte motor tt50 ile aynı hafta alıntı ama tt nin motoru daha randımanlı bişey anlamadık valla

Servis dangalağın teki abi 90 miiyara motor sat bu kadar de bende 640 var 4 silindiri hissettirıyor motor case oyle değil anca 50 saatte motor tt50 ile aynı hafta alıntı ama tt nin motoru daha randımanlı bişey anlamadık valla
Ttf motorlar rotojda biraz daha iyi performans veriyor. Case nin. Bu iveco f5 motor 400 saatlerden sonra tam.performansina kavusuyor.herhangi bir sorun yoksa casede 640 dan daha iyi performans verecektir. Biraz sabir [emoji4]
Ilk bizimkilerde oyle idi yakit fazla cekis yok simdi ise cok degisti. Yeni 75c aldi bir abimiz ben kullandim. Traktorun hic cani yok olu gibi. Zamanla acilacak. Ilk 200 saatte hissettirir 400 lerden sonra memnun birakmaya baslar

• Beğen
Valla bizde çekere geçmeyi düşünüyoruz bilerek almadık hangi marka iyi çıkacak diye kayısı para etti diye hemen hemen herkes çeker almaya başladı bi sene sonra belli olur foyoları eğer case dediğiniz gibi olursa ya case yada hattat düşünüyorum

Valla bizde çekere geçmeyi düşünüyoruz bilerek almadık hangi marka iyi çıkacak diye kayısı para etti diye hemen hemen herkes çeker almaya başladı bi sene sonra belli olur foyoları eğer case dediğiniz gibi olursa ya case yada hattat düşünüyorum
Jx b yerli uretim sayilir Qantum. Serisini.onerebilirim. hattat i da genelde meyvacilar cok.tercih ediyor bahce ve tarla serisinin.ortasinda. erkunt un kismet 58 i de tam senlik. Onada bir.bakip kullanip test etmeni tavsiye ederim. Ben cok.performansli buluyorum.erkuntun 58 modelini

Erkuntun 70 m var rampası yok zf şansıman var heralde çekiş iyi yakıt normal 58 hiç yok italde gönlüm nh den yana süper dümenleme zaten meyvecilikle uğraşıyoruz 135 lik vardı çok hevesliydim 640a gerçekten güzel sağlam motor hevesimi aldım ve işime yarayacak bahçeye nakliyata uygun traktör bakıyorum deutzlar güzelde biraz pahalı veya kubota m7040 bütçe meselesi bakalım ama sıfır traktörden önce heves atacağım traktörleri deneyecem nh7066 ford5000 utb650m

Bahce serisi oldugu icin kucuk teker dar dingil.yere tutunmayi dusuruyor cekis performans gayet guzel traktorde bogulma. Olmuyor is yaparken Dumenleme yuksek. Dar alanlarda rahat donulebiliyor. Yolda cok seri bir traktor. Ziplama konusunda normal ne cok ne az. Jx 100 gore cok jx65c ye gore az.
29bea4278245837d470467297512acea.jpg
33ffa67b1a7101a8c304f825992fc6fa.jpg
Yakıtı arıza durumu nasıl reis bırde arka tekerleriin iz genıslıgını arttırabılır mıyız shuttle hıdrolık sanırım... Cekıs ve yakıtı hakkında bır kıyaslama yapar mısın...