buğday fiyatları

Dün biçildi az bi yer kıraçtı. Yaklaşık 300 kg verdi. Buğday zayıftı.
415409790c054a2618118a2852fa0d8b.jpg

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Butun kis gemilerle ithal bugday geliyor, tam hasat zamani tmo piyasaya buğday veriyor.
Ciftci yine tuccarin elinde oyuncak. Piyasa oturana kadar bugdayi eve indir, depola, fiyat oturdumu bidaha bindir...
Benim cocukluğumda cikardi devletin yetikilisi televizyona, bu yil bugdag sukadar derdi, herkes ne yapacagini bilirdi.

Eğer durum böyleyse kalite değerine bakılmadan alınıyorsa sizin orda buğday yokluğu var.Kışa doğru tutma imkanı olursa fiyatlar artar kanaatindeyim.Hayırlısı olsun.

sağol kardeş gerçekten hiç ölçmüyorlar ben bugün 850 krş verdim rutubette yağmurdan dolayı 15.5 geldi allah bütün çiftçi kardeşlerimize yardımcı olsun

• Beğen
Tepkiler: alper4u
Fiyatla beraber genel verimin düşük yada yüksekliği ve bölgedeki buğday ekiliş miktarı kabaca yazılırsa daha net bir fikrimiz olabilir.

Rekolte düşük ise fiyat artar, yüksek ise fiyat düşer. Bugdaydan para kazanmak için Rekolte düşük iken sizin normalden yüksek verim almanız gerekir yada fiyat düşük olduğu yıl sizin buğday harici bir ürüne yoğunlaşmış olmanız gerekir. Yani elden bir şey gelmiyor.
Çiftçinin yüzüne Allah baksın inşallah. Gerisinden ümitli olmak yersiz.

• Beğen
Tepkiler: TrakyaliOkan