Yeni aldığım Gaspardodan çıkan Gizemli Parça

Arkadaşlar merhaba, Gaspardo Zeno gübre serpme makinemin içinden aşağıdaki fotoğraftaki parça çıktı monte edilmemiş.Dün bayiye uğradım bir iki ustaya sordum bilen çıkmadı.Ayrıca birde havalı makine almıştım önceden.İkisinede ait değil bu parça nasıl çıkmış dediler.Acaba fabrikada mı unutuldu makinenin içinde? Yardımlarınızı bekliyorum.Benim gördüğüm dokununca tek sıra rakam çıkıyor ucunda yaya bağlı sensör gibi sanki..

https://www.facebook.com/cakirtarim...656238048657/1726013530979593/?type=3&theater

Resimler ve ekler

• 13062947_1726013530979593_8369726050974862550_o.jpg
    13062947_1726013530979593_8369726050974862550_o.jpg
    135.5 KB · Görüntüleme: 615
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: barkinonat
hayırlısı olsun. parça için bişey diyemiceğim ama makınayla ılgılı bı tiyo verıyım bugdayda izleri 15mtye ekıyosan ayar kolunu kapalı durumdayken 0a getırme erdırmıyo sıfırdan bıraz daha açık olsun. tecrubeyle sabıt :)
bu arada bayagı fıyatlanmıs sanırım ekıpman 11demışlerdı luleburgaz fuarında

Hayırlı olsun. Muhtemelen sensördür abi o kullanım klavuzunda yada internet sitesinde nasıl kullanacağın yazıyordur.

Ne sensörü olduğunu anlasak bir Mustafa kilo sensörü mü dekar ölçer gibi bişey mi?Birde işin garibi kılavuzda böyle bir parçadan bahsetmiyor.Sezona daha var olmadı fabrikayı arayıp soracağım.

İyi dilekleri için diğer arkadaşlarıma da teşekkür ederim.Yukarıda bahsedilmiş.Fiyat 11bin TL.

Alper abi bunun üzerinde herhangi bir marka model birşey yazıyor mu? Ben biraz araştırdım. Ama buna benzer birşey bulamadım. Belki marka modelden bir fikir yürütebiliriz...
Erkan fotoğrafı çekerken dikkat etmedim.Gittiğimde tekrar bakayım ama marka yazı olsaydı kesin görürdüm.

Hayırlı olsun Alper abi güle güle kullan inşallah... Herkesin çekindiği soruyu ben sana sorayım neden Gaspardo :) özetlersen sevinirim iyi günlerde kullanman dileğiyle.
Sağolasın Süleyman.Güngör 800'lüktü işler büyüyünce 1200'lük alalım dedik.Titreşim özelliği olması ve homojen atması beni cezbetti.Ayrıca gübre ayırmaksızın toz gibi ince sülfatı atmasıda cezbetti.Birde bunu kullanan kişilerden çok olumlu yorumlar aldım.Özellikle Berk'in fikrine başvurdum.Kısaca böyle kullanınca umarım memnun kalırım.Gönlümden açıkçası Rauch geçiyordu hatta Çorlu fuarında da pazarlık yapmıştım ama çok tuzlu gelince zenoya yöneldim.Hayırlısı olsun.

Aynen Alper abi neden Gaspardo ? Ben de alacam bitane havalı . İrtem var verecem onu . Ne farkları var . Biraz açıklarsan sevinirim.
Ben irtemden memnundum hem yenileyelim dedim hem kaşıntı tuttu biraz :D Yeni İrtem için pazarlık yaptım nasip olmadı.Bende sorun çıkarmasın ve çok yer ekeceğimden Gaspardo aldım.Fark olarak irtemde ünitelere giden kollar zincir aksamlı gaspardoda şaft aksamlı.İrtemde gübre haznesi saçtan gaspardoda plastikten.Tohum atışında fark göremedim.Gübre atımı irtemin daha iyi gaspardoda ufacık bir taşta eğer az gübre atıyorsak hazneye taş takılıyor.Onun için seneye bir modifikasyon yapacağım.Durum böyle İslam :)

Ne sensörü olduğunu anlasak bir Mustafa kilo sensörü mü dekar ölçer gibi bişey mi?Birde işin garibi kılavuzda böyle bir parçadan bahsetmiyor.Sezona daha var olmadı fabrikayı arayıp soracağım.

İyi dilekleri için diğer arkadaşlarıma da teşekkür ederim.Yukarıda bahsedilmiş.Fiyat 11bin TL.

Abi o sensörden biçerdöverdede var. Devir ölçüyorlar fakat aynı zamandada açık kapalı konumu gösterebilir. Gübre serpme makinasına devir çok lazım değilde muhtemelen makinanın açık kapalı olduğu mu gösteriyor acaba.

Birkaç fotoğraf daha çeksen belki birşeyler yakalarız.