claas hiç mi teknik arıza yok

02.01.2016
2,334
3,121

Degerli claas kullanıcıları bütün traktör sayfalarina baktım hepside sonuçta arıza verebiliyor arazide seni yarı yolda bırakabilir. Fakat claas sayfasında hiçbir kullanıcıdan arıza kelimesi duymadım ilginç,varda yazmiyor musunuz yoksa gerçektende o kadar sağlam mı? John deere'i sağlam bilirdim fakat ufak tefek aksaklıklar ondada yaşanıyor. Demek ki claas daha farklıymış.

Valla Yusuf bey claas'ı çok seviyorsunuz bende jd kullanıcısı olarak claasi yakin markaja aldım. Sizleri takip edecem, bolca paylaşım yapin sayfada hiç hareketlilik yok. Eskiden bizim mazlum02 vardı oda şimdi sayfada gorunmuyor.

Ooo burası german lover kaynıyormuş Yaw :)

Arıza yapmaz olur mu yav. Kul yapısı sonuçta. Bizim yerliler kadar yapmasada yinede aksaklıklar oluyor. Claasta çin malı parça kullanıyor sonuçta [emoji4].

Mustafa adamsın la :) bugün hitachi delici ve kesicilerin bosch markasından daha üstün olması da aynı sebepten. Biri %100 Japon diğeri made in p.r.c. küresel kriz farketmiyoruz ama Almanya'yı da vurdu eski kaliteler yok ne yazık ki. Mustafa nın dediğince hepsi kul yapısı arıza yapmıyor diye birşey yok maalesef.

Kul yapısından ziyade, artık alımgücü çoğaldıkça kalite düştü, eskiden herşey pahalı kolay kolay bozulmazsı bozulsada mekanikti, Şimdiki ürünlere ne alanın aklı eriyor nede servislerinin :)
Benle yaşıt 26 yıllık çamaşır makinası taş gibi tozlu topraklı kıyafeti hala yıkıyor. 2 yıllık makinaya 10 defa servis geldi :) artık olay satarken kazanmakta değil satıl sonrası kazançta firmalar için

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Mekanik urunde muhakkak sorunlar çıkabilir.her markanın çıkarabileceği gibi claasın da arızaları var.kendi koyumde bulunan 2 adet 456 celtis sorunlar yaşandı birinde on aks diferansiyelinde diğerinde elektronikte bi kaç kez sorun yaşadılar.yinede kotu mal anlamına gelmez.her güzelin bir kusuru vardır.o yuzden kusursuz guzelliğe ben şahsen inanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: gkhAn
Küreselleşme kapitalizm böyle bise..

yılların efsane herkesin alaman bildiği JD.. hindistan da uretilir-toplanır ama bi kısım parçaları da çin den gelir.. binicisi bile ya bilir ya bilmez..

cin-hindistan kasırga gibi geliyo dünyanın ekseni asya ya kayacak kimse karşısında duramaz vesselam!

70 yıldır inatla-ısrarla kendi motorunu-sanzımanını tek fabrikada üreten zetor bile.. geçen yıl hindistan fabrikasını açtı.. bugün yarın çıkar piyasaya..

Orjinal makineyi bırak orjinal insan bulmak bile zor zamanımızda.. durum bu:)

Claas ta ariza verebilir ana digerleri kadar cok sık degil sonucta Allah yapisi degil Bizim kayseride 100 den fazla claas var bayii daha 3 yil oldu alali cevre illerden temiz ikinci ellerini bile toplayip satiyor her traktor alinir onemli olan satis sonrasi destek hangimiz fabrikayi bilir bizim muhattabimiz bayii ve servis kendi bolgem icin soyluyorum Kayseri bu konuda çok sağlam
Yusuf Abiminde dedigi gibi adamlar yaparken çok düşünmüş 😀

• Beğen
Tepkiler: haci 32120