BAŞAK 2073 HARARET GÖSTERGESİ

Arkadaşlar bu hararet göstergesinde rakamlarla gösterilen yerler kaç dereceye tekabül etmektedir? IMG_20160809_192039.jpg

Anlama kolay bir tanede harici hararet saati al traktörü radyatör kapağı açıkken sıkıştır ve ısıt ve kontrol et derece kaçtıysa kendi saatinede bak ve motorun böylece ibre nerede ilken kaç derece olduğunu öğren

Steyr ve başaklar termostatın ayarlı olduğu dereceye kadar harareti hızlı yükseltir. Misal 87 dereceye ayarlı termostatta hararet 87 ye hızlı bir şekilde gelir ve termostat açıldığı an yükselme durur. Bir süre 87 derecede çalışır. Dikkat eden varsa o noktayı merak ediyorum. Bilen varsa yazsın. 2 numara 80 diye düşünüyorum. Kırmızının sınırı olan 4 ü de 90 olabilir diyorum.

Bizim 2073'te hararet göstergesi 1 ile işaretli bölgeye kadar gelir hep öyle çalışırdı. 1 yılda daha 2. işarete geldiğini görmedim. Belki termostatı 60 70 dereceye ayarlanmış olabilir biz almadan önce.

Yeni tiplerde o boru motordan çıkıyor. Eskilerde motor kapağının hemen altından. Belki bu da etkili olabilir. Bizimkinden de yağ geliyor. Pek normal bir durum gibi gelmiyor bana.