BEN L270'İM,YENİDEN SAHALARDAYIM (GÖKTÜRK -)

Bmc ye laf yok onlarin bende baska bir manevi degeri var.Bende austin 154 vardı.O kadar zorlamamiza ragmen ne krank kırıyordu ne şaft.Ben daha o kadar zorlamaya ragmen hararetin 90 ni gectigini görmedim.O kadar da olacak sonucta 28 beygir bir motora 5 ton beton kazık yukledik ve bayır yukarı taşıdım haziran sicaginda.
Bizim buralar hep engebelli ve düz yer yok bayır asa veya bayır yukari.
Ama birseyini sevmezdim oda frenelerini. O balatalara napsam yukteyken yokuş aşağı tutmazdi.
Suan daha halen bazi zorlandigi videolar bile duruyor bende.Fakat artık leyland bizim islerimizde zorlandığı icin takasa girdim Steyr 8053 aldim.Steyr dan da cok cok memnunum. Ama leyland da köşede dursaydi hic fena olmazdi arıyorum arada leylandimi sonucta 97 den beri bizdeydi
8126b6c49607a7384d05751098a38463.jpg

Bu yavru Leylandlar da (Austin ve Morris) bağ bahçelerde az kahır çekmediler.Karaköyde bir kafenin ortasında emeklilik günlerini geçiren bir yavru Leylandı geçtiğimiz yıllarda paylaşmıştım.Sanıyorum onlar orjinal parçayla İzmir'deki BMC fabrikasında üretilmişti.Ama Steyr 8053 ondan birkaç gömlek üstündür.

• Beğen
Tepkiler: OğuzUsta
Bu yavru Leylandlar da (Austin ve Morris) bağ bahçelerde az kahır çekmediler.Karaköyde bir kafenin ortasında emeklilik günlerini geçiren bir yavru Leylandı geçtiğimiz yıllarda paylaşmıştım.Sanıyorum onlar orjinal parçayla İzmir'deki BMC fabrikasında üretilmişti.Ama Steyr 8053 ondan birkaç gömlek üstündür.
Bana leylandimi hatirlatmayin vallaha bazen aklıma geliyor bi üzülüyorum hangi akılla sattım diye kafama vuruyorum.
Bizim buralarda da var leyland ama benimki daha bi baskaydi ne bileyim millet alt tarafi 4 milyarlık motor diyor hor kullaniyor.Ama biz sanki altimizda 0 4x4 var gibi bakardik.Bi tane eksiği yoktu o leyland lastigim yok demiyordu yine de patinaj yapmıyordu.Aklima geldikce üzülüyorum arada.Daha motor kısmında bi gram yag yoktu motorun be keske garajda çürüseydi de satmasaydim

• Beğen
Tepkiler: branth
Başladığım formatta konuyu bitireyim,yeni maceralarda görüşmek üzere....

Mısır hazırlıkları devam ediyor.Sıra gübrede.Ama ben öyle ufak tefek işlerle ilgilenmediğimden kardeşim MF 240 tarlaları gübreledi.

Gübreyi karıştırmak ve toprağı havalandırarak ekime hazır hale getirmek için tırmık çektim.Tırmığa ağırlık olarak kendi ağırlıklarımı kullandım.

Tırmık sonrası pürüzlü tarla yüzeyini düzeltmek için tapan taktım ve tarlayı havaalanı gibi dümdüz yaptım.

Ve sahneye gerçek kral çıkar, şakalak mibzeriyle yürüyen bir fabrika gibi mısırları eker.

Resimler hafta sonuna ait.Benim işim burada biter.Asli işim olan istirahatime çekilebilirim, yine sağa sola gezmeye gidip emekliliğin tadını çıkarabilirim.Bundan sonraki ilaçlama,üst gübrelemesi, çapa gibi ufak işleri artık kardeşim MF 240 düşünsün.Ben biraz hatıralarımla baş başa kalacağım.