80 bine 2015 Tumosan Maxima 9115 Alınır mı?

Aynen 80 ama arkadasa 75 e bırskmışlar acaba dedim sahibindeyken belki görmüşsünüzdür tanıdık gelmiştir neyse kafamda 2 traktör var biri maxima biri landini power mondial 115 siz nerdensiniz

Landini hakkında hiç bilgim yok o yüzden bişey diyemem ama maximadan biz çok memnunuz özellikle yakıt konusunda almadan önceki tahminimden çok iyi düz yolda boş bile kullansak tümosan 8280den az yakıyor. Şuan 1500 saate yaklaştı önemli hiçbir problem çıkartmadı. Yalnız bizim traktör en geniş lastik olanı değil onun bir dar olan modeli(arka 480). Güçte 120-125 beygiri aratmaz. Kullanımı yeterince konforlu vites sertliğine zamanla alışırsanız sorun kalmaz. Tabi seçim için ne işte kullanacaksınız oda önemli ufak tefek işler için pek uygun değil.

Sıkmalı çayır biçme ve ot yonca bağlama işi yapıyorum 8105 vardı sıfır almıştım 2014 te çok sorun çıkardı geçenlerde sattım ama gönlüm hep maximada birde şu klasik 80 95 lerde bi kaç haftaya bir traktör alıcamda tümosandan korkuyorum

• Beğen
Tepkiler: okan6445
Ben almadan önce çok araştırdım değişik bölge servislerini aradım şanzumanda sorun yaşayan 1 kişi duydum sadece oda forumda birindeydi. Şanzuman carraro tümosanın kendi şanzumanından iyidir bence. Sizin yapacağınız işte kuyruk milinde yüksek ısıdan bir bilye dağılma sorunu var o başınıza gelebilir ama maliyetli birşey değil zaten. 8095e hiç bulaşmayın bence 9115 her açıdan daha kalitelidir. Geniş lastik değilde bi dar lastik olanından bulursanız çok daha rahat edersiniz.

İşte sıkıntı lastikte en büyük lastik olanlar 2014 lerde tamamında var 15 ve 16 larda çeşitli lastik ebatları var tabii çorluda 2016 var tam istediğim lastik ama 90 istiyor ikinci elide hiç yok gibi bişey galericiler bakmıyo bile klasik kasayı hepsi alıyo kararsızım ama maximanın konforu hiç bi tümosanda yok bu bi gerçek

2014te de var hatta bizimki 2014 ama 2.eli dar lastik daha az düşüyor. Aceleniz yoksa biraz bekleyin derim. Tümosan çok kaliteli traktör değil bunu bilmeyen yok ama maximanın yeri ayrı bu fiyata bundan iyi traktör ben bulamadım. 3 tane tümosanımız var 3ündende çok memnunuz. Satma konusunda her malın alıcısı olur zarar etmezsiniz bu fiyatlarda yeterki önemli bir problem çıkmasın.

Maksimaların motoru tümosan kendisi yapıyormuş .şanzıman arka falan carrraro diyolar.eski 2015 öncesi şanzıman dişli aşındırıyo ve ısınma yüzünden debriyajın yayı gevşeyip balata yiyomuş. Ama yakıtı normal dediler.40 km hızlara çıkıyormuş.onun harici kullanan memnun burada...

• Beğen
Tepkiler: yasindemiralay
2. Jenerasyon yani kaputtaki beyaz çizginin tek parça olduğu kasa 2016'da çıktı.Dedigim kasada kalite arttırılmış servisler öyle diyor. Yaklaşık 5 servisten bunu duydum.

Söz konusu yeni Tümosan'sa (+2005) hiç bulaşmayın derim.

9115ten uzak durun bizim canımız yandı sizin yanmasın 2015 670 saatteki traktörü 80e zor saydılar takasta 107 bine almıştık değer kaybetmicek traktör bakın derim ve kaliteli olsun tümosanla 2 kere tarlada kaldım işler yarım kaldı

Ne gibi sorunlar yaşadınız?

Debriyaj çok sert olduğu için 300 saat civarlarında pimi koptu gittim pim aldık ama ayarı bozulduğu için ayırma yapmıyordu stop edip vites geçirdim ilçedeki servise götürdüm traktörü bölüp ayar yaptılar 2 gün yattı 450 saat civarındayken çalışırken birden akü lambası yandı aşağıya inip baktığımda kayışın dönmediğini gördüm stop ettim kayışın gerilmesini sağlayan takoz kopmuş gittim servisten aldım taktım yaklaşık 2 saat kaybım oldu birgün yine tarlada çalışırken birden traktör sarsıntılı çalışmaya başladı 1 dk sonra yağ ışığı yandı hemen stop ettim servisi aradım getirmeniz lazım dedi çekerek ilçedeki servise götürdüm yaklaşık 1hafta yattı yağın dönüşünü sağlayan parçanın burcu bozulmuş aynı boyutta burcu bir türlü bulamadılar en sonunda new hollandtan alıp yapmışlar new holland tr6 ile takas yapmıştık bayiye götürürken farketmişler duman yapıyormuş servise çekip baktırmışlar turbo bozulmuş o yapıldı şimdide daha 670 saatte traktörde turbo bozuluyor yazık vallah 96 model 398 ve 2007 model 3095imiz var ne turbosu bozuldu nede tarlada kaldık

Debriyaj çok sert olduğu için 300 saat civarlarında pimi koptu gittim pim aldık ama ayarı bozulduğu için ayırma yapmıyordu stop edip vites geçirdim ilçedeki servise götürdüm traktörü bölüp ayar yaptılar 2 gün yattı 450 saat civarındayken çalışırken birden akü lambası yandı aşağıya inip baktığımda kayışın dönmediğini gördüm stop ettim kayışın gerilmesini sağlayan takoz kopmuş gittim servisten aldım taktım yaklaşık 2 saat kaybım oldu birgün yine tarlada çalışırken birden traktör sarsıntılı çalışmaya başladı 1 dk sonra yağ ışığı yandı hemen stop ettim servisi aradım getirmeniz lazım dedi çekerek ilçedeki servise götürdüm yaklaşık 1hafta yattı yağın dönüşünü sağlayan parçanın burcu bozulmuş aynı boyutta burcu bir türlü bulamadılar en sonunda new hollandtan alıp yapmışlar new holland tr6 ile takas yapmıştık bayiye götürürken farketmişler duman yapıyormuş servise çekip baktırmışlar turbo bozulmuş o yapıldı şimdide daha 670 saatte traktörde turbo bozuluyor yazık vallah 96 model 398 ve 2007 model 3095imiz var ne turbosu bozuldu nede tarlada kaldık

Bu ne böyle teneke mi bu. Degil o saatleri 5000 saat anahtar vurulmaması lazım o motora. Bizim L95 i gecmiş bu motor. Degistirmekle iyi etmişşiniz.

• Beğen
Tepkiler: Laser master