DOLANDIRICILARA DİKKAT EDİN, EMEĞİMİZİ, RIZKIMIZI ÇALDI ŞEREF YOKSUNLARI!!! - Sayfa 3
Sayfa 3/7 BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
101 sonuçtan 31 ile 45 arası gösteriliyor
    parsibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevap: DOLANDIRICILARA DİKKAT EDİN, EMEĞİMİZİ, RIZKIMIZI ÇALDI ŞEREF YOKSUNLARI!!!

Alıntı FatihEFE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malını çaldıklarını ıddıa edersen sana birde dava açarlar çünkü malını çalmadılar dolandırdılar seni. avukatla görüşmeden bişey yapmayın.
    Zaten kanunlar bir tek haklının tarafında değil... Hasrettin hocanın dediği gibi hırsızın hiç mi suçu yok!

Cevap: DOLANDIRICILARA DİKKAT EDİN, EMEĞİMİZİ, RIZKIMIZI ÇALDI ŞEREF YOKSUNLARI!!!

caldiklarini iddia ederseniz iftira atmaktan suclu duruma dusersiniz...Fotograflar cekildi zaman gecti neden simdiye kadar sikayetci olunmadi ? hadi sikayetci oldun kabul etti savci mahkemeye gittiniz adam deseki iftira atiyo senet verdim durumum yok odeyemedim param olunca odeyecem dese borcumu inkar etmiyorum dese basiniz belada...

parsibey teşekkür etti.

geçmiş olsun ...

parsibey, Taha261992 teşekkür etti.

Alıntı CELAL KARABULUT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmis olsun misliyle çikar insallah o hirsiz siz siz olun asla ama asla Mustafa Kemal pasali .bir kisiden alis veris yapmayin bize buzagi satilar bir kac tanesi hastalikli çikti 30 kg süt veren inek sattilar inek bize gelince 10 kg süt verdi inege hormon vermisler o yüzden o kadar süt vermis bir seferligine yanindaki buzagisi da takma çikti inek kisirmis o memleketin yanindan geçmeyeceksin burada birisine 20 tane gebe diye inek sattilar kisir çikti inekler adam yari yariya zarar etti
    Gerçekten oralar öylemi ? bende oralardan 3 aylık buzağı alacaktım 8- 10 tane. Hastalıklımıdır?

Alıntı poyraz2030 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten oralar öylemi ? bende oralardan 3 aylık buzağı alacaktım 8- 10 tane. Hastalıklımıdır?
    Bence hiç bulaşma, 14, 15 saat yol gidecek 3 aylık hayvan, sağlıklı olsa bile hastalanır. Ben alış veriş yapmadım, bir zamanlar internetteki uygun fiyatlara uyarak alacak oldum. Fakat hiç kimse tavsiye etmedi. Memnun olanı duymadım.

Öyle bir terazi var ki kıl kadar sapmaz herşey yerini bulur. Defalarcasina şahit oldum. Herkes hakkını bulmaz o hak ki sahibini bulur adeta .

Dün Allahtan o ilçeden tanıdıklar çıktı da yardımcı oldular. Yoksa adamın bize cevap bile vermeye niyeti yoktu. 20 eylül tarihli bir senet daha aldık aracıların bize ricası ile. bunu bankadan komisyon karşılığı kırdırıp nakite çevirmek mümkün mü acaba. %30 düşük olarak nakite çeviriyorlar diye duymuştum...

Senetin kirilmasi v.s soz konusu degildir.Banka sadece senedin tahsil edilmesine aracilik eder.Siz bence adamdan ne tahsil edebilirseniz edin tekrar vade uzatmayi senet vermeyi teklif ederse hic degil ise %50 pesin kalani icin vade yapabileceginizi belirtin aksi halde tutarin tamamini isteyin vade surekli uzayacak gibi gorunuyor...

parsibey teşekkür etti.

CELAL KARABULUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı poyraz2030 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aman abi bulasma topluyorlar sonra satiyorlar buzagilari karadenizden falan jersey getiriyorlar ucuz diye satiliyor alacaksan çiftlikten al sor sorustur

çok geçmiş olsun
    benimde aynı duruma benzer durum başıma geldi pisikolojim bozuldu
    rakmetli babama amcalarının oğlu gelip bankadan kıredi çekip düğn edeceğiz banka kıredi vermiyor kefil istiyor diye ağlamışlar babamda bitanesi emekli nasılsa maaşından kesilir diye kefil olmuş babam öldü aradan 5 veya 6 sene geçti hepimize eve gelin giden kız kardeşlerime gelin oldukları eve avukattan ve icradan yazzı geldi . borcu hiç ödememişler 1 tane taksit bile banka ve avukat onları hiç ellemiyor bizi sıkıştırıyor adamlar altlarında araba benim arabam bile yok borcu bana ödettiler nereye vardıysam hangi devlet dairesine onlara kefilmi olunur diyor adamlar akrabam ama beni görünce elini götüne koyup birde dayılanma yapıyorlardı inanın samimi söylüyorum çoluk çocuğa bakacak bu arazileri ekecek şimdiki düzeni devam ettirecek biri olsa o an katil olabilirdim adam altında araba geziyor borcu ben ödüyorum sinirim bozuluyor yalnızken ağlıyorum isyan ediyorum öldürmek istiyorum çoluk çocuk perişan olacak ..
    allaha sığındım beş vakit namazı kılıp allaha dua onlara beddua ettim bu şekilde pisikolojim 2 sene devam etti ancak yeni yeni kendime gelebildim nerde çarşıda kırıkklede z. bankası görsem içim bi hoş oluyor allahım tekrar yaşatma diyorum.
    oyüzden sizi çok iyi anlıyorum size elin adamı yapmış bana akrabalarım o yüzden çok zoruma gidiyor borç 3500 tl idi benim ödediğim 8500 tele ben asgariücretli çalışanım ozaman 800 tl maaş alıyordum yani şimdinin 13- 14 bin tlsi oluyor
    bunların haricinde
    1 defa babam 1 defada ben citleğimizi kaptırdık öylece gitti
    sizin yazdıklarınızı okumaya başlayınca ağlmsıyarak okudum ......
    çok beddua ettim ama bi bok olmadı onlar benden iyi şu anda artık ö bür tarafta hesaplaşacağız...

aksaray68yusuf, emrah doğan, parsibey teşekkür etti.

Alıntı umut71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun
    benimde aynı duruma benzer durum başıma geldi pisikolojim bozuldu
    rakmetli babama amcalarının oğlu gelip bankadan kıredi çekip düğn edeceğiz banka kıredi vermiyor kefil istiyor diye ağlamışlar babamda bitanesi emekli nasılsa maaşından kesilir diye kefil olmuş babam öldü aradan 5 veya 6 sene geçti hepimize eve gelin giden kız kardeşlerime gelin oldukları eve avukattan ve icradan yazzı geldi . borcu hiç ödememişler 1 tane taksit bile banka ve avukat onları hiç ellemiyor bizi sıkıştırıyor adamlar altlarında araba benim arabam bile yok borcu bana ödettiler nereye vardıysam hangi devlet dairesine onlara kefilmi olunur diyor adamlar akrabam ama beni görünce elini götüne koyup birde dayılanma yapıyorlardı inanın samimi söylüyorum çoluk çocuğa bakacak bu arazileri ekecek şimdiki düzeni devam ettirecek biri olsa o an katil olabilirdim adam altında araba geziyor borcu ben ödüyorum sinirim bozuluyor yalnızken ağlıyorum isyan ediyorum öldürmek istiyorum çoluk çocuk perişan olacak ..
    allaha sığındım beş vakit namazı kılıp allaha dua onlara beddua ettim bu şekilde pisikolojim 2 sene devam etti ancak yeni yeni kendime gelebildim nerde çarşıda kırıkklede z. bankası görsem içim bi hoş oluyor allahım tekrar yaşatma diyorum.
    oyüzden sizi çok iyi anlıyorum size elin adamı yapmış bana akrabalarım o yüzden çok zoruma gidiyor borç 3500 tl idi benim ödediğim 8500 tele ben asgariücretli çalışanım ozaman 800 tl maaş alıyordum yani şimdinin 13- 14 bin tlsi oluyor
    bunların haricinde
    1 defa babam 1 defada ben citleğimizi kaptırdık öylece gitti
    sizin yazdıklarınızı okumaya başlayınca ağlmsıyarak okudum ......
    çok beddua ettim ama bi bok olmadı onlar benden iyi şu anda artık ö bür tarafta hesaplaşacağız...
    Böyleleri yüzünden hem koskaca bir yıllık emeğin heba oluyor, hem ödemek zorunda olduğun mazot, gübre vb. borçlar faize biniyor hemde en önemlisi severek, zevk olarak yapıp asla ama asla iş olarak görmediğim çiftçilikten bazen soğuyorum. Gerçi dolandırıılık olayı sadece çiftçilikte yok tabiki her meslek ve işte var ama çiftçi genellikle köylü olup çoğunluğu da saf niyetli, kötülük düşünmeyen ve bu nedenle kötülüğü görmeyen insanlar olduğu için kandırılması daha kolay olarak görülüyor. O mahsülü yetiştiren kalp pili taşıyan hasta annem ve yaşlı babam... alınlarının teri ürünün içinde... Ne tür beddua etsem az bence...

umut71 teşekkür etti.

Alıntı parsibey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyleleri yüzünden hem koskaca bir yıllık emeğin heba oluyor, hem ödemek zorunda olduğun mazot, gübre vb. borçlar faize biniyor hemde en önemlisi severek, zevk olarak yapıp asla ama asla iş olarak görmediğim çiftçilikten bazen soğuyorum. Gerçi dolandırıılık olayı sadece çiftçilikte yok tabiki her meslek ve işte var ama çiftçi genellikle köylü olup çoğunluğu da saf niyetli, kötülük düşünmeyen ve bu nedenle kötülüğü görmeyen insanlar olduğu için kandırılması daha kolay olarak görülüyor. O mahsülü yetiştiren kalp pili taşıyan hasta annem ve yaşlı babam... alınlarının teri ürünün içinde... Ne tür beddua etsem az bence...
    Beddua ile falan olacak iş değil. Veresiye mal ya da borç para veriyorsan bu mal ya da para gitti gözüyle vereceksin. Öz amcam 10 bin liramı dolandırdı, ölüyorum 100-tl doktor parası ver dese vermem bir daha.

Alıntı egemena Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beddua ile falan olacak iş değil. Veresiye mal ya da borç para veriyorsan bu mal ya da para gitti gözüyle vereceksin. Öz amcam 10 bin liramı dolandırdı, ölüyorum 100-tl doktor parası ver dese vermem bir daha.
    Sorunda zaten bu. Mal veresiye değil, peşin olarak anlaşılıp verildi sayın egemena...

YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş olsun..
    Umarım durum düzelir. .
    Vicdan ve ahlak sahibi olmayanın sonu hüsran ve derttir..
    Için rahat olsun

parsibey teşekkür etti.

İyi günler,siz konuyu acmadan bir gün önce bende aynı kişi tarafından dolandırıldım. Sizin için de uygunsa iletişime geçebilir miyiz?

ismailozmen74, parsibey teşekkür etti.