DOLANDIRICILARA DİKKAT EDİN, EMEĞİMİZİ, RIZKIMIZI ÇALDI ŞEREF YOKSUNLARI!!!

çok geçmiş olsun
benimde aynı duruma benzer durum başıma geldi pisikolojim bozuldu
rakmetli babama amcalarının oğlu gelip bankadan kıredi çekip düğn edeceğiz banka kıredi vermiyor kefil istiyor diye ağlamışlar babamda bitanesi emekli nasılsa maaşından kesilir diye kefil olmuş babam öldü aradan 5 veya 6 sene geçti hepimize eve gelin giden kız kardeşlerime gelin oldukları eve avukattan ve icradan yazzı geldi . borcu hiç ödememişler 1 tane taksit bile banka ve avukat onları hiç ellemiyor bizi sıkıştırıyor adamlar altlarında araba benim arabam bile yok borcu bana ödettiler nereye vardıysam hangi devlet dairesine onlara kefilmi olunur diyor adamlar akrabam ama beni görünce elini götüne koyup birde dayılanma yapıyorlardı inanın samimi söylüyorum çoluk çocuğa bakacak bu arazileri ekecek şimdiki düzeni devam ettirecek biri olsa o an katil olabilirdim adam altında araba geziyor borcu ben ödüyorum sinirim bozuluyor yalnızken ağlıyorum isyan ediyorum öldürmek istiyorum çoluk çocuk perişan olacak ..
allaha sığındım beş vakit namazı kılıp allaha dua onlara beddua ettim bu şekilde pisikolojim 2 sene devam etti ancak yeni yeni kendime gelebildim nerde çarşıda kırıkklede z. bankası görsem içim bi hoş oluyor allahım tekrar yaşatma diyorum.
oyüzden sizi çok iyi anlıyorum size elin adamı yapmış bana akrabalarım o yüzden çok zoruma gidiyor borç 3500 tl idi benim ödediğim 8500 tele ben asgariücretli çalışanım ozaman 800 tl maaş alıyordum yani şimdinin 13- 14 bin tlsi oluyor
bunların haricinde
1 defa babam 1 defada ben citleğimizi kaptırdık öylece gitti
sizin yazdıklarınızı okumaya başlayınca ağlmsıyarak okudum ......
çok beddua ettim ama bi bok olmadı onlar benden iyi şu anda artık ö bür tarafta hesaplaşacağız...

Böyleleri yüzünden hem koskaca bir yıllık emeğin heba oluyor, hem ödemek zorunda olduğun mazot, gübre vb. borçlar faize biniyor hemde en önemlisi severek, zevk olarak yapıp asla ama asla iş olarak görmediğim çiftçilikten bazen soğuyorum. Gerçi dolandırıılık olayı sadece çiftçilikte yok tabiki her meslek ve işte var ama çiftçi genellikle köylü olup çoğunluğu da saf niyetli, kötülük düşünmeyen ve bu nedenle kötülüğü görmeyen insanlar olduğu için kandırılması daha kolay olarak görülüyor. O mahsülü yetiştiren kalp pili taşıyan hasta annem ve yaşlı babam... alınlarının teri ürünün içinde... Ne tür beddua etsem az bence...

• Beğen
Tepkiler: umut71
Böyleleri yüzünden hem koskaca bir yıllık emeğin heba oluyor, hem ödemek zorunda olduğun mazot, gübre vb. borçlar faize biniyor hemde en önemlisi severek, zevk olarak yapıp asla ama asla iş olarak görmediğim çiftçilikten bazen soğuyorum. Gerçi dolandırıılık olayı sadece çiftçilikte yok tabiki her meslek ve işte var ama çiftçi genellikle köylü olup çoğunluğu da saf niyetli, kötülük düşünmeyen ve bu nedenle kötülüğü görmeyen insanlar olduğu için kandırılması daha kolay olarak görülüyor. O mahsülü yetiştiren kalp pili taşıyan hasta annem ve yaşlı babam... alınlarının teri ürünün içinde... Ne tür beddua etsem az bence...

Beddua ile falan olacak iş değil. Veresiye mal ya da borç para veriyorsan bu mal ya da para gitti gözüyle vereceksin. Öz amcam 10 bin liramı dolandırdı, ölüyorum 100-tl doktor parası ver dese vermem bir daha.

Ciftciligin yarisi üretim yarisi ticarettir. Ciftci olup da başından ama az miktar ama çok miktarlık böyle bir olay geçmeyen insan çok çok nadirdir. Allah hakkettiğini zamanda verir inşallah böylelerininde daha fazla insanın canını yakmazlar. İnsanın başını belaya girmesi böyle işlerde anlık bir olay , pişman olmamanız için sukunetinizi korumaya çalışın. Böyle islerde anca ortak tanıdık hatirli kimseler vs sokabiliyorsanız araya işe kısmen yarayabilir. Biz böyle birinden yalvar yakar bu yöntemle alacağımızı bir sene sonra taksit taksit alabildik. Inşallah sizinde kurtulur. Allah hepimizi düzgün insanlarla karşılaştırsın.

• Beğen
Tepkiler: parsibey
Geçtiğimiz hafta peşin para olarak ürünümüzü almak için arayan BURSA, MUSTAFA KEMAL PAŞA İLÇESİ DERE MAHALLESİnde ikameti edip pazarcılık yapan ÖZGÜR ORCAN isimli şahıs anlaşma üzerine nakliye aracı göndererek ürünümüzü aldırdı. Belirtilen adrese gidildiğinde sudan bahanelerle nakitte sorun yaşadığını söyleyerek senet imzalayıp (10.600 TL) bizi gönderdi. Tabi sonrası malumunuz standart sonuç. Senetin günü dündü fakat gelişme yok. O ilçeden arayarak ulaştığım çeşitli resmi kurumlardaki yetkililerin dediğine göre "nereden buluyorsunuz bu dolandırıcıları kardeşim, bunların devamlı yaptığı bu, üzerlerinde hiçbirşey yok, alamazsınız, kaçıncıya şikayet alıyorum bu kişilerden, geçmiş olsun...!!!"

Diyeceğim ben yandım, emeğim param gitti ama en azından siz dikkat edin ne olur, benim yaptığımı yapmayın.

Belki içinizden bana kızıp, nasıl güvenirsin bunlara diye kızan olacak ve haklılar ama ne bilelim biz anadolu çocuğuyuz, köyde yetiştik. Bizde hep söz senetti, kandırma, dolandırma bilmezdik, alın teri kutsaldı!!!

Allah kalp hastası annemin, bir yıllık rızkının, emeğinin gittiği için döktüğü göz yaşlarını görüp onları bildiği gibi yapar inşallah!!!

ALLAH belalarını verir kardeşim.. Hayırlısı olsun bizde dikkatli olalım arkadaşlar..

Mrb bu özgür denilen pislik bizi de dolandırdı ayağına kadar kestane götürdük vırt zırt nakit yarın veririm gibi laflarla 5.500 liranın üzerine kondu polise Bursa'da gittik ama getir karakola dediler benimle iletişime geçerseniz haber kanallarına verelim en azından emniyet harekete geçer ve bu pislik adi herif içeri girer ben yazınızı ekran görüntüsü aldım kendi senet kağıdımla beraber haber sitelerine gönderiyorum Allah her lokmasında başka sıkıntı versin inş

Arkadaşlar Merhaba,

Yapacağınız tek şey avukat ile polise başvurmanız.
Eğer polis ilgilenmezse hem yetkiliyi hem de bahsekonu kişiyi BİMER e şikayet etmeniz gerekir.

Mrb bu özgür denilen pislik bizi de dolandırdı ayağına kadar kestane götürdük vırt zırt nakit yarın veririm gibi laflarla 5.500 liranın üzerine kondu polise Bursa'da gittik ama getir karakola dediler benimle iletişime geçerseniz haber kanallarına verelim en azından emniyet harekete geçer ve bu pislik adi herif içeri girer ben yazınızı ekran görüntüsü aldım kendi senet kağıdımla beraber haber sitelerine gönderiyorum Allah her lokmasında başka sıkıntı versin inş

Bir fikir vereyim eğer birkaç kişi birlik olup müge anlıya çıkarsanız ilgileneceğini düşünüyorum

Bunu ciddi söylüyorum. Herkese geçmiş olsun.

Mazlumun ahı çıkar aheste aheste ... kardes sen Canını sıkma o muhakak hayrını göremez o paranın benm de basıma geldi adam sardı bi kamyon arpa peşin para die sonra senet falan yaptı dedim geri dok malımı sonra babam olsun falan dedi nese adamlar gıttı gidiş o gidiş daha sonra duydum ki dolandırdığı biri adamı vurmuş bu dünyada haram mal iilaki Boğaz'da kalır

Arkadaşlar lütfen malinizi veresiye vermeyin.Yok yarın verecem gibi sözlere kanmayin.Ben peşin para almadan mal veriyorum.Benimde başıma geldi,pesin para olmadan vermem dedim.Yok sen bu şekilde ticaret yapamazsın falan filan lâf salatası yaptı.Sonra öğrendim kaç kişiyi dolandirmis.İnternet sitelerinden büyükbaş hayvan alırken yok iş değişikliği nedeniyle ineklerimi satıyorum.Gelip seçebilirsiniz,kendi aracimla nakliyesini yapıyorum yok 30-40 litre süt veriyor gibi ilanlara dikkat.Meshur bir internet sitesinde yıllardır bir ilan hep güncel açıklama hep aynı iş değişikliği yapamadılar gittiler.Bu ilan Bursa Mustafakemalpaşa'da.Lutfen dikkatli olalım.Para kolay kazanilmiyor.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Arkadaslar bahsi gecen adamlar dun dolandirdi beni. Bu isi en iyi bursa savciligina toplu dilekce yazarsak bunlari hapse boylatiriz. E mail adresim slymn.marmara@gmail.com lutfen dolandirilanlar bu isi birakmasin en azindan adamlarin yanina kar kalmasin

Adam param yok ödeyemedim diyecek bizim kanunumuzda adam hakli parası olunca öder diyecek hatta borçluyu koruyacak adamı dolandırıcı ilan etmeyecek v.s v.s dünya bunların üzerine kurulmuş geçmiş olsun