DOLANDIRICILARA DİKKAT EDİN, EMEĞİMİZİ, RIZKIMIZI ÇALDI ŞEREF YOKSUNLARI!!!

bursa mustafakemalpaşalı biri olarak şunu söyleyebilirim hayvancılık yaptığımız süreçte pazarlık yaparken hayvana şimdi bakın sonradan ooo bunda bu var derseniz satmayız fiyat düşmeyiz para ödenir hayvan ahırdan öyle çıkar daha hayvanları cambaza gösyermeden bunu söyleriz parayı ele saymadın alıcam şu gün dedin alıcı çıkarsa satarım bu şekilde hep satış yaptık hiç kimseye para kaptırmadık.
kemalpaşa deremahalle hayvan cambazı tefeci athırsızı tiplerin ana vatanı köylerdekiler illallah etti sahibindende büyük baş aramalarında ilk sıralarda köyden çiftlikten falan diye çıkan ilanların büyük bölümü bu hayvan cambazlarının.

• Beğen
Tepkiler: ismail_yildiz
Daha önce de yazdım. Peşin parasız mal vermeyin. Bölgenin en güçlü tüccarı bile olsa güvenmeyin, vermeyin. Dolandırılmayan çiftçi yoktur herhalde. Benim de 10 yıl önce 6 ton buğdayım gitti. Sonra bir akraba o parayı kurtardı, durumum müsait olunca vereyim dedi, parayı kurtardı diye üstelemedim bu sefer de o üzerine oturdu. Canlıyı almadan kimseye zinhar mal vermeyin. 3 kuruş ucuza verin canlıyı alın.

• Beğen
Tepkiler: karga ve ilhan_mkp
O zaman memlekette duzgun esnaf hic mi yok ? Yahu Allah askina akliniz mantiginix aliyor mu ? Size hep uc kagitcilar denk gelmistir olamaz mi ?
aslında üç kağıtçılar denk gelmiyor kendimiz buluyoruz.
adamın üç kağıtçı olduğu konuşmalarda daha belli oluyor para hırsı ile göz göre göre mal veriliyor.
peşin anlaşma yapıp parayı almadan malı yüklemek dolandırıcıya çanak tutmaktan başka birşey değil.
şöyle örnek vereyim sanal ortamda saadet zincirleri meşhur oldu adam anlatıyo bu farklı gerçek yatırım yapıyor diye anlattığı kağıt üzerinde gerçek firma ama gel görki üzerine kayıtlı olan 10metre kare kiralık ofis bir tane personel para hırsıyla o firmaya para yatırıyor. ürün satılacak tüccarında dolandırıcı olma olasılığını belli eden şeyler oluyor.
ödenmediğinde hukiki bi yaptırım uygulayamayacağınız adamdan neden senet alınırki hiç alma o senedi.

aslında üç kağıtçılar denk gelmiyor kendimiz buluyoruz.
adamın üç kağıtçı olduğu konuşmalarda daha belli oluyor para hırsı ile göz göre göre mal veriliyor.
peşin anlaşma yapıp parayı almadan malı yüklemek dolandırıcıya çanak tutmaktan başka birşey değil.
şöyle örnek vereyim sanal ortamda saadet zincirleri meşhur oldu adam anlatıyo bu farklı gerçek yatırım yapıyor diye anlattığı kağıt üzerinde gerçek firma ama gel görki üzerine kayıtlı olan 10metre kare kiralık ofis bir tane personel para hırsıyla o firmaya para yatırıyor. ürün satılacak tüccarında dolandırıcı olma olasılığını belli eden şeyler oluyor.
ödenmediğinde hukiki bi yaptırım uygulayamayacağınız adamdan neden senet alınırki hiç alma o senedi.

Dogru soyluyorsun , Alah kimsenin basiretini baglamasin . Birde sunu gordum ben , bir mali piyasanin cok cok ustune satiyorsaniz endiselenmelisiniz oarayi almada sorun olabilir , yada bir mali piyasadan cok cok ucuza aliyorsaniz o zamanda o mal da bir problem vardir .

Soz konsu hayvan oldugu icin , Allah o adamlara vicdan versin . Bizim orada cerryan eden bir olay , yillar once adam danasini pazara goturecek , dananin ederi misal veriyorum makisinum 6.000 tl ama saticidi 9.000 tl para istiyor , danayi satacak celep ne yapmis , gitmis sabah 8.000 tl parayi almis dananin gozume dogru tutmus yani dana 8.000 tl yi gozleriye gormus .

Neyse mal pazara cikiyor aliciya diyor ki bu mal bu sabah yemin billah 8.000 tl gordu diyor . Ona gore bi pazarlik yapiyorlar . 474858485 sene dusunsem aklima gelmez

Din, iman, Allah korkusu olamayan yerde HERŞEY ama HERŞEY olur..
bildiğim kadarıyla dini açıdanda ticaret konusunda dini değerleri kriter olarak almamak gerekiyor adamda allah korkusu yoksada paranızı garanti altına almanız gerekir yerine göre vadeli satışta yapılabilir şahsi fikrim vadeli satışa uygun tüccar sizinle ikinci bir alışveriş yapmaya ihtiyaç duyan tüccardır şöyle düşünelim adam bölgede tek buğday alıcısı sizde en büyük üreticisiniz size kazık atarsa o bölgede işi biteceği garanti altın yumurtlayan kazı kesme şansı yok bu şartlarda vadeli satış riski göze alınır.
borsada bayanlar bile benzer mantıkta batarlar borsayı iddaa bayi gibi düştü al yükseldi sat yapma yeri sanan herkez batar ama aslında borsa yaptığı işi çok iyi bildiğiniz ama büyük ölçekli ortak olamayacağınız bir firmaya ortak olma yeridir yatırım yaptığınız firmanın ne yaptığını nekadar üretim yaptığını kendi pazarındaki durumunu bilmeniz gerekir.
şahsen hiç büyük paralarla uğraşmadım ticaretin büyüğü küçüğü olmaz ticari bir taktiğiniz olması şarttır.

Düzgün esnaf var tabii ama onları da mal verdikleri kişiler dolandırabiliyor. Benim bir arkadaşımı zamanında çok ünlü olan bir un-yağ fabrikası batırmıştı. Adamın malı mülkü gitti üzerine de yıllarca devlete olan vergi borçları nedeniyle mahkemelerde süründü. Tüm esnaf dolandırıcıdır gibi bir şey demiyorum ama risk büyük.

dolandırılmış kişilerin çoğu saflıktan değil kurnazlıktan kaybediyor bir kaç ticaretinde kelime oyunları ile ederinden fazla karlılık sağlıyor devamında karşısındaki kerkezden daha zeki olduğunu düşüp çok yönlü düşünmeyi bırakıyor bir nevi para hırsı mantığın önüne geçiyor orada film kopuyor.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Piyasada is yapan kişi kisilik karakter tahlilini iyi yapabilmeli
Yoksa biter gider
Karakteri kişiliği uyarsa insanın uyar uymazsa beğenmez
Karakteri bozuk kişilerde bulur bir birini kumpanya cete olur piyasayi dolandirmaya çıkarlar
Benim is yaptığım kişiler yillardan beri ayni
Korkarim yabanci biri ıle is yapmaya
Is yaptığım tanidigim kişiler yuklu miktarda mali parasız getirir
Benimde parasiz yuklu miktarda mal verdiğim kişiler olur
Tabi bu ilişkiler eskiye dayanır
Çok konuşan kendini devamli öven metheden kişiden durup dururken yağcılik yapan kişiden cekinirim
Dikkat etmek gerek zamaan kötü