DOLANDIRICILARA DİKKAT EDİN, EMEĞİMİZİ, RIZKIMIZI ÇALDI ŞEREF YOKSUNLARI!!!

Mustafa Kemalpaşalı biri olarak iki kez üzüldüm. Dolandiricilikta sinirlari zorlayanlar var malesef. Bilginiz olmasi icin paylasiyorum, bazi kisiler önce piyasanin ustu fiyata pesin fiyata alim yapip güven kazanip, sonra aksilik bahanesi ile vurgun yapanlar da var.

o pust 1 suçluysa devlet-kanun-hakim 3 suçlu..

madem "nerden buluyorsunuz bu sahtekarlari" diyorlar.. yani biliyorlar!

niye münasip bi yerine kazığı cakmiyolar!
Bankaya sms ile kredi ile basvuruyorsun 2 dk sms ile olumlu veya olumsuz cevap verebiliyorlar. Veya pilakayı sms ile sorgulayabiliyorsun .devlet aslında her şeyi biliyor.herkezin gbtsi devlette
bankalarda mevcut kim sağlam kim sakat biliyorlar.boyle bir hizmet gelistirseler vatandaşa çok faydası olur tc kimlik numarasını ile kişinin kredi derecesini sorgulama.

Malları evimden almaya gelen nakliyeci de onlarla beraber çalışıyormuş. Tabi bize birbirlerini tanımayıp aracıyla iletişim kurduklarını söylediler!!! Nakliyecinin arabasının bahçemde malı yüklerken plakası görünecek şekilde fotoları var. Acaba malımı çaldıklarını iddaa etsem emniyete, fotolarda bizim bahçede... Faydası olur mu ki...

Mustafa Kemalpaşalı biri olarak iki kez üzüldüm. Dolandiricilikta sinirlari zorlayanlar var malesef. Bilginiz olmasi icin paylasiyorum, bazi kisiler önce piyasanin ustu fiyata pesin fiyata alim yapip güven kazanip, sonra aksilik bahanesi ile vurgun yapanlar da var.

Sizden özür dileyerek söylüyorum, ne olur bağışlayın çok yanlış bir düşünce belki ama şu yaşadıklarımdan, olayı anlattığım yetkili isimlerin söylediklerinden sonra elinde nakit parayla gelen mustafa kemal paşalı birisini evime dahi sokmam artık. Sütten ağız yandı, yoğurt üflenecek... M.kemal paşa Roman derneği başkanı bile şahsın ismini duyunca ben birşey demeden o dolandırıcıyı nereden buldun, işin çok zor dedi...

Malları evimden almaya gelen nakliyeci de onlarla beraber çalışıyormuş. Tabi bize birbirlerini tanımayıp aracıyla iletişim kurduklarını söylediler!!! Nakliyecinin arabasının bahçemde malı yüklerken plakası görünecek şekilde fotoları var. Acaba malımı çaldıklarını iddaa etsem emniyete, fotolarda bizim bahçede... Faydası olur mu ki...

malını çaldıklarını ıddıa edersen sana birde dava açarlar çünkü malını çalmadılar dolandırdılar seni. avukatla görüşmeden bişey yapmayın.

• Beğen
Tepkiler: parsibey
caldiklarini iddia ederseniz iftira atmaktan suclu duruma dusersiniz...Fotograflar cekildi zaman gecti neden simdiye kadar sikayetci olunmadi ? hadi sikayetci oldun kabul etti savci mahkemeye gittiniz adam deseki iftira atiyo senet verdim durumum yok odeyemedim param olunca odeyecem dese borcumu inkar etmiyorum dese basiniz belada...

• Beğen
geçmis olsun misliyle çikar insallah o hirsiz siz siz olun asla ama asla Mustafa Kemal pasali .bir kisiden alis veris yapmayin bize buzagi satilar bir kac tanesi hastalikli çikti 30 kg süt veren inek sattilar inek bize gelince 10 kg süt verdi inege hormon vermisler o yüzden o kadar süt vermis bir seferligine yanindaki buzagisi da takma çikti inek kisirmis o memleketin yanindan geçmeyeceksin burada birisine 20 tane gebe diye inek sattilar kisir çikti inekler adam yari yariya zarar etti

Gerçekten oralar öylemi ? bende oralardan 3 aylık buzağı alacaktım 8- 10 tane. Hastalıklımıdır?

Dün Allahtan o ilçeden tanıdıklar çıktı da yardımcı oldular. Yoksa adamın bize cevap bile vermeye niyeti yoktu. 20 eylül tarihli bir senet daha aldık aracıların bize ricası ile. bunu bankadan komisyon karşılığı kırdırıp nakite çevirmek mümkün mü acaba. %30 düşük olarak nakite çeviriyorlar diye duymuştum...

Senetin kirilmasi v.s soz konusu degildir.Banka sadece senedin tahsil edilmesine aracilik eder.Siz bence adamdan ne tahsil edebilirseniz edin tekrar vade uzatmayi senet vermeyi teklif ederse hic degil ise %50 pesin kalani icin vade yapabileceginizi belirtin aksi halde tutarin tamamini isteyin vade surekli uzayacak gibi gorunuyor...

• Beğen
çok geçmiş olsun
benimde aynı duruma benzer durum başıma geldi pisikolojim bozuldu
rakmetli babama amcalarının oğlu gelip bankadan kıredi çekip düğn edeceğiz banka kıredi vermiyor kefil istiyor diye ağlamışlar babamda bitanesi emekli nasılsa maaşından kesilir diye kefil olmuş babam öldü aradan 5 veya 6 sene geçti hepimize eve gelin giden kız kardeşlerime gelin oldukları eve avukattan ve icradan yazzı geldi . borcu hiç ödememişler 1 tane taksit bile banka ve avukat onları hiç ellemiyor bizi sıkıştırıyor adamlar altlarında araba benim arabam bile yok borcu bana ödettiler nereye vardıysam hangi devlet dairesine onlara kefilmi olunur diyor adamlar akrabam ama beni görünce elini götüne koyup birde dayılanma yapıyorlardı inanın samimi söylüyorum çoluk çocuğa bakacak bu arazileri ekecek şimdiki düzeni devam ettirecek biri olsa o an katil olabilirdim adam altında araba geziyor borcu ben ödüyorum sinirim bozuluyor yalnızken ağlıyorum isyan ediyorum öldürmek istiyorum çoluk çocuk perişan olacak ..
allaha sığındım beş vakit namazı kılıp allaha dua onlara beddua ettim bu şekilde pisikolojim 2 sene devam etti ancak yeni yeni kendime gelebildim nerde çarşıda kırıkklede z. bankası görsem içim bi hoş oluyor allahım tekrar yaşatma diyorum.
oyüzden sizi çok iyi anlıyorum size elin adamı yapmış bana akrabalarım o yüzden çok zoruma gidiyor borç 3500 tl idi benim ödediğim 8500 tele ben asgariücretli çalışanım ozaman 800 tl maaş alıyordum yani şimdinin 13- 14 bin tlsi oluyor
bunların haricinde
1 defa babam 1 defada ben citleğimizi kaptırdık öylece gitti
sizin yazdıklarınızı okumaya başlayınca ağlmsıyarak okudum ......
çok beddua ettim ama bi bok olmadı onlar benden iyi şu anda artık ö bür tarafta hesaplaşacağız...