135 Massey Fergusson Hidrolik Direksiyon

b03a2246d15124ab3165a7c3f20cc130.jpg
19d59a31003130af3fc1f6d0bdf53de8.jpg
469c6fef8e5b05d3e9241032ecd0314b.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güle güle kullanın.neden 2 adet Piston takılıyor? 1 adet yetmezmı? B ir az bahsedermisiniz ne kadara mal oldu?
Tesekkur ederim. Ustamiza hidrolik direksiyon takabilir miyiz diye konusmustuk revizyon yaparken. takariz dedi. Ilk taktigi hidrolik direksiyo yandan olan tek pistonlu bir direksiyondu. Yaklasik bize 700 tl.ye mal olmustu sene 2005.lerde. Ama taktiktan sonra fark ettik ki donus acisi cok dustu bi tarafa cok donerken diger tarafa az donmeye basladi traktor. Bu da tarlada ani donuslerde cok kotu olmaya basladi. Meyve altlarinda ani donusler yapamaz olduk. Yaklasik 1 yil kullandik ama bu direksiyondan memnun kalmadik donus acilarinin az olmasindan dolayi. Mf 240.lardaki gibi cift pitonlu bir sistemin uygulana bilecek mi diye ustamiza sorduk. Oda olabilir sadece biraz daha masrafli olur dedi. Ve tam bagimsiz olmaz demisti. Sene 2006 da bu cift pistonlu olana gectik. Kullanisi cok guzel manevrasi mukemmel. Direksiyon yumusak. 2006.dan bu yana kullaniyoruz ve memnunuz. Fiyat olarak sene 2006.da 2000 tl.ye mal olmustu bize.

Bizim burda 2 kişi taktırmış yandan olan modelden. Muayeneden geçmedi. Proje falan çizdirmek gerekiyormuş. Söküp öyle geçtiler

Aralık 2014'te Fenni'ye girdim onay verildi. Ama baya bi etrafında dolaştılar Bize gelen 135 Mf.ler mekanikti hep dediler. Gelenleri bilmem ben bu traktör bu modelde üretilmiş kaç çeşidi var siz biliyor musunuz dedim ? Cevap yok ? Olmaz filan dediler teknisyenler. Bunun üzerine bende sözel bir şey istemiyorum dedim. Dün Mf 240 nasıl onay verdiniz sorunsuz geçti dedim. Bunun ne farkı var sadece yanlardan pistonları destekleyici olarak dedim. Hangi kanunun hangi maddesine göre aykırı oluyor, bu durumu madde madde rapor istiyorum açıklamalı olarak dedim. Sonra içeriden şefleri geldi baktı inceledi çift piston filan bu dedi, içeriye gitti. 1 saat filan araştırdılar ,telefon görüşmesi yaptılar ve sorun bulamadılar bu sitemde, onay etiketini verdiler :)