case CJ65C ile newholland TD65D arasındaki fark

Merhaba arkadaşlar ben traktörü değiştirmeyi düşünüyorum Case CJ65C ile TD65D arasındaki farkı söylemenizi rica ederim hangi traktörü tercih edeyim bilen arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim. alacağımız traktör kabinsiz olacak

265S var onu değiştireceğiz 100 dönüm kadar kuru tarım yapıyoruz + ineklerimiz var
Biz 3075 almayı düşünüyorduk ama Case cj65C gördük 4 silindir olunca hoşumuza gitti iki tyraktör arasında kaldık 3075 alır isek 4X2 CJ65C alır isek 4X4 alacağız kabinsiz alacağız 2. el olacak maxsimum 55 bin tl ye kadar bir bütçemiz var

Madem ikinci el alacaksınız jx75c kullanan biri olarak söylüyorum.3075 al hiç tereddütsüz.ama çok temiz olmalı.ferguson ferguson dur.alıştığınız kullanım zevkini jxc den alamayabilirsiniz.17 yıl 265 kullandık onun tadı bir başka...

• Beğen
Tepkiler: levka
Traktörle ne iş yapacağınıza bağlı eğer silaj biçimi saman makinası kullanmayacaksanız.3 silindirli yeterli ve ekenomiktir.4 silindirli traktör yani case 65c diğer traktör gore 1 pistonun yaktı kadar fazla yakacaktır.Tercihim 3 silindirli nh
Buna göre 4 silindirli m.fergusonlarda 3 silindirli nh gore çok yakacaktir

• Beğen

case 65c kullanıcısı olarak tavsıye ederım 3 pıston az yakar 4 pıston cok yakar gıbı sozlere ınanma casenın uzerınde ıveco f5 motora sahıp 1400 saat oldu suan hıc bır skıntı yasmadım yakıtta 3 pıston traktor az yakar :(yol dahıl) emsallerı ıcerısınde onun ıcın 3 pıston az yakar muhabbetıne aldanma 3075 te 4 piston bır motordur hıc kullan gormedım bolgemde bırsey dıyemem

td 65 ile case 65c arasındakı fark budur ızle ve kendın gor

https://www.youtube.com/watch?v=D6WaK1hcVBY

En ayrıtılı bılgı newholland.com ve case.comda brosurlerınde Td 65 ın artıları 3000 kg hıdrolık kapsıtesı, lift otomatık,electro hıdrolık cıft ceker ve differansıyel kılıdı, var yaklasık 500-600 kg daha agır ve 12x12 yada 20x12 vıtes opsıyonlu
Jxc 65c nın motoru daha yuksek torklu 2150 kg hıdrolık kapasıtelı lift otamatık yok,8x8 ve 12x12 vıtes secenegı 4 ceker ve dıf kılıdı elle mekanık mekanık mekık kollu
Yan yana kullanımda 65c daha serıdır 65 d ıse daha oturaklı agır yapılı sallı makınedır

• Beğen
Tepkiler: levka ve aaysberkk
En ayrıtılı bılgı newholland.com ve case.comda brosurlerınde Td 65 ın artıları 3000 kg hıdrolık kapsıtesı, lift otomatık,electro hıdrolık cıft ceker ve differansıyel kılıdı, var yaklasık 500-600 kg daha agır ve 12x12 yada 20x12 vıtes opsıyonlu
Jxc 65c nın motoru daha yuksek torklu 2150 kg hıdrolık kapasıtelı lift otamatık yok,8x8 ve 12x12 vıtes secenegı 4 ceker ve dıf kılıdı elle mekanık mekanık mekık kollu
Yan yana kullanımda 65c daha serıdır 65 d ıse daha oturaklı agır yapılı sallı makınedır

acıklayıcı bır cevap olmus kardesım bır hatan var case c serılerınde lıft automatık var

• Beğen
Bu adam ikinci el almayı düşünüyor 0 olsa olabilirdi yani Lift otomatik Büyük ihtimal alacağı traktör lift otomatik olmayacaktır şayet düşük model alabilirse hem TD65 yapısı rahatlık oturaklı bir traktör oluşuyla ve yol hariç tarladaki yakıtıyla çok güzel düz yolda traktörler ister istemez yakıyor

• Beğen
Bu adam ikinci el almayı düşünüyor 0 olsa olabilirdi yani Lift otomatik Büyük ihtimal alacağı traktör lift otomatik olmayacaktır şayet düşük model alabilirse hem TD65 yapısı rahatlık oturaklı bir traktör oluşuyla ve yol hariç tarladaki yakıtıyla çok güzel düz yolda traktörler ister istemez yakıyor

2013 ve üzeri çıkan JXC lerde Lift o matic standart diye biliyorum olmayanlara da o zaman servisler ücretsiz takacakmış diye duydum.

• Beğen
Mf 265 satıp 3 silindir sakın ama sakın almayın.kesinlikle 4 silindir alın.imkanın varsa td 65 çiftçeker ile 265 ı aynı pullukla tarla da deneyin.zaten anlayacaksın.gücün varsa sahibindende ankarada birtane 3075 var 2700 saatlerde ve muazzam bir makina ömürlük.bir bak gör.

• Beğen

bir case 75c kullanıcısı olarak fanatiklik yapmak istemem fakat 65c yi önerebilirim herşeyden önce bir traktörde en önemli şey güç ve yakıttır bunların hepsini jxc de bulursun td65d güzel traktördür fakat yakıt ve arıza yönünden 65c kadar iyi değildir bi arkadaşım var 65c si olan paket silaj ekim vs her türlü işe koşturuyor 3000 saate yaklaşmış hiçbir sıkıntı yaşamadım diyor ve öve öve bitiremiyor motoru kötü bir motor olsa bi dakka tutmaz satar cünkü piyasaya calışıyor .kaldırma kapasitesine gelince evet biraz düşük ama ne alet kullanıcanıza bağlı kılasik pulluk diskaro çizel gibi alet kullanacaksanız hiçbir sıkıntı olmaz ha ben daha ağır ekipman takıcam derseniz ek yardımcı piston taktırabilirsiniz zaten yeride mevcut 3700 kg kapasiteye ulasabilirsiniz. bizim burada mısır silajları yapıldı taktör ve römork gezmiş tas gibi kurumuş yerde 75 ile sürüm yaptım ister inanın ister inanmyın o kupkuru oturmuş yeri seri birle banamısın demedi ben bile şaşırdım açıkçası. taktir aizin