Sayfa 7/7 BirinciBirinci ... 34567
101 sonuçtan 91 ile 101 arası gösteriliyor

Cevap: 600 tavukla girdik bakalım

hayırlı olsun

Hayırlı olsun Arkadaşım. Daha önce bende denedim. Yumurta pazarlamasını yapamadığım için onbin lira zararla kapattım. Yumurtayı bakkala markete verme kendin satarsan kazanırsın. Allah işini rast getirsin.

Yemin kilosunu 1,5 liradan hesap et tavuk yemi pahalı olur.

anktrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gelincik olayi yok mu abi oralarda. Biz evin bahçesinde yapamiyoruz 2 tavuk işini gelincik sansardan ötürü

SefaBakırcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Niğde'de dün kuş gribi şüphesi oldu Sazlıca beldesinde

erhan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı demirciler_14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 249 tavuk üstü izin almak gerekiyor.
    ne gibi evrak istiyorlar nereden izin almamiz gerekiyor
    Alıntı yenikentli123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi bi odun sobası yap varilden

Alıntı erhan11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne gibi evrak istiyorlar nereden izin almamiz gerekiyor
    Arkadaşım yapacaktı vaz geçti bu yüzden. Yumurtalara tarih vs damgası basacak makine ve diğer vergi mükellefiyeti de varmış sanırım. Ayrıca civarında başka hayvancılık faaliyetlerinin de olmaması şartı gibi durumlar söz konusu diyordu. Daha fazla bilgim yok

Allah muvaffak etsin. Bu işte de bir rasyo var. 500 tavuk ile para kazanmak biraz zor ancak baska yerde calıssam alacağım para 1600 2000 arası deyıp, kirin pasın içinde calısıp bu parayı alacagıma bari toprakla hayvanla ugrasayım varsın okadar kalsın deyıp bu ıse gıren cok.
    Sahsen sanayının onemlı kollarına ımalat yapan bırı olarak soyluyorum, ne olursa olsun topragınıza donun yada topraga gıdın,gidelim toprak kaybettırmez. yeterkı ısı hakkı ile, tıtızlıkle ımrenerek yapalım.

Ben bır yakınım ıle 2500 tavuk ıle baslamak ıstıyorum, ılk planım aslında broiler ancak tekırdag da yok, karacabeyde yapmak lazım bu ısı ve 2 arkadasım ortak olarak yapıyorlar , broıler baglantımda hazır ustelık tek sorun cıftlık kıralamak, yaklasık 10-15 bın cıftlıgın durumuna gore kıra odeyıp,yıne donemlık 4 5 bın gıbı bakıcı parası ıle 40bınlık bır donem broıler bakıcılıgında/sozlesmelı/entegre, donem bası fırmanın tum malıyetleri dusunce 70bın tl gıbı rakam kalmakta (40bınde),senede bunu mın.5 donem yaparsın,doneme 10bın yılda 50bın kıra versem,40bınde bakıcı malıyetı olsa,bı 10bınde gorunmez malıyet koyup yaklasık 100bın malıyetle 3 mıslı de kazanılabılır, bunun ıcın duzen deıstırmek sehır deıstırmek lazım, helekı 80 bın 120 bın gıbı adetlere cıkabılsek vaykı ne vay,
    o yuzden suanda bır kararsızlık ıcındeyız, yerımız de yok acıkcası , ya 7 8 donum bır yer alıp ortalama 70 80 e elektrıgı suyu olup köy ve yol dıbı yerler mevcut, 2500 adetle mı baslamalı yoksa 900 1000 adetle baslayıp kendı kuluckalarımızı mı yapmak mantıklı, pazar sıkıntım yok ıstanbulun her yerınde kucuk buyuk market sarkuterı baglantıları var. toptan borsadan da uygun fıyatla almak ısteseler dagıtım malıyetı ıle ugrasmayıp verılebılır,

Nedersınız ?

cok kararsızız anlayacagınız arkadasın baslıgınıda kırlettık ama, gırmeyın dedıgı ıcın bukadar yazdım,
    ne olursa olsun gırın uretın, ama ekın ama bıcın ama bakın , bır sekılde uretın,
    yeterkı layıkıyla dısıplın ve ımrenılerek benım ısım dıyılerek yapılsın.

Merhaba bit sorunu var mı piyasada akarsid diye bir ilaç var onu deneyeceğim fikri olan var mı www.akarsid.com burada satılıyor

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı pascalgazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    600 tavukla girdik bakalım
    Dostum nerden aldın

onurtalha42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Exhume Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah muvaffak etsin. Bu işte de bir rasyo var. 500 tavuk ile para kazanmak biraz zor ancak baska yerde calıssam alacağım para 1600 2000 arası deyıp, kirin pasın içinde calısıp bu parayı alacagıma bari toprakla hayvanla ugrasayım varsın okadar kalsın deyıp bu ıse gıren cok.
    Sahsen sanayının onemlı kollarına ımalat yapan bırı olarak soyluyorum, ne olursa olsun topragınıza donun yada topraga gıdın,gidelim toprak kaybettırmez. yeterkı ısı hakkı ile, tıtızlıkle ımrenerek yapalım.

Ben bır yakınım ıle 2500 tavuk ıle baslamak ıstıyorum, ılk planım aslında broiler ancak tekırdag da yok, karacabeyde yapmak lazım bu ısı ve 2 arkadasım ortak olarak yapıyorlar , broıler baglantımda hazır ustelık tek sorun cıftlık kıralamak, yaklasık 10-15 bın cıftlıgın durumuna gore kıra odeyıp,yıne donemlık 4 5 bın gıbı bakıcı parası ıle 40bınlık bır donem broıler bakıcılıgında/sozlesmelı/entegre, donem bası fırmanın tum malıyetleri dusunce 70bın tl gıbı rakam kalmakta (40bınde),senede bunu mın.5 donem yaparsın,doneme 10bın yılda 50bın kıra versem,40bınde bakıcı malıyetı olsa,bı 10bınde gorunmez malıyet koyup yaklasık 100bın malıyetle 3 mıslı de kazanılabılır, bunun ıcın duzen deıstırmek sehır deıstırmek lazım, helekı 80 bın 120 bın gıbı adetlere cıkabılsek vaykı ne vay,
    o yuzden suanda bır kararsızlık ıcındeyız, yerımız de yok acıkcası , ya 7 8 donum bır yer alıp ortalama 70 80 e elektrıgı suyu olup köy ve yol dıbı yerler mevcut, 2500 adetle mı baslamalı yoksa 900 1000 adetle baslayıp kendı kuluckalarımızı mı yapmak mantıklı, pazar sıkıntım yok ıstanbulun her yerınde kucuk buyuk market sarkuterı baglantıları var. toptan borsadan da uygun fıyatla almak ısteseler dagıtım malıyetı ıle ugrasmayıp verılebılır,

Nedersınız ?

cok kararsızız anlayacagınız arkadasın baslıgınıda kırlettık ama, gırmeyın dedıgı ıcın bukadar yazdım,
    ne olursa olsun gırın uretın, ama ekın ama bıcın ama bakın , bır sekılde uretın,
    yeterkı layıkıyla dısıplın ve ımrenılerek benım ısım dıyılerek yapılsın.
    O zaman sanayi işlerini bırakalım topraga dönelim.nasıl olsa yurt dışından ihtiyacımız olan Malinalar traktörler yedek parcalar geliyor.biz acilen yumurta üretmemiz lazımmı diosunuz.arkadaş siz diyorsunuzki ben sanayide önemli kollarından birinde imalat yapıyorum diyorsunuz neden orda kalmak istemiyorsunuz 2500 tavunmpeşine düşüyorsunuz o işi ben yaparım bir başkasıda yapar ama ben sizin imal ettiniz ürettiniz gercekten ihtiyacımız olan o işi yapamayız. Bizim o kirli paslı dediniz yere çok ihtiyacımız oralar yaşamalılkı biz ayakta duralım.bence ustalarımız sanayi imalatçılarımız sanayide kalsın yumurtayı üretecek insanlar bulunur.

Sayfa 7/7 BirinciBirinci ... 34567