Case kullanıcıları buyursun (şikayetler)

Arkadaşlar bizim şikayetimiz çok zıplaması tekerleri ters yaptırdık daralttırdık darı arasıana serpmesiz gübre atıyor ama tarlada çok konforlu yolda asfaltta bile korkudan 5-10 ile gidiyoruz çok kötü zıplatıyor çok tedirgin edici
Zıplama azalana kadar lastik havalarini azalt. Case lerde cogunluk radial lastik var, seninki de öyleyse daha da güzel.

Servisin dediği arka lastikler 24psi önlastikler 23 psi olmalıymış.
Senin traktörüne özel öneridir. Her traktör ve lastik ebadı için gecerli değildir. Fabrikalar kendini kuruya almak icin 30-40 psi istiyor. Lastikte taban ve yanak genisliği arttikca daha az hava ile yük taşıma kabiliyeti artiyor. Örnek case jx75c nin kalin lastigi 22-23 psi ile 4 lü pulluk taktiginda da deforme olmadan gidebilir. Fakat ince lastikli versiyonu 22-23 psi ile boşken sorun yaratmaz fakat 4lü pulluk takinca epey yayilir, bu yüzden 26-27 hava ancak yeter. Bu sefer de boşken cok ziplatir. Önlerin yükü pek değişmiyo önler makul seviyeye indirilip kullanilabilir. Ben Td 65 de 14,9-30 arka lastikler 22 psi, önler 9,5-24 lastikler 24 psi kullaniyom.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
TDD ve JX serilerinde zıplama sorunu bir türlü halledilmedi. Kullanıcıların bir kısmı ön ağırlık mesnedini uzatarak sorunu çözüyorlar. Tabi sizin sorununuz lastik havalarından da kaynaklanabilir. Biz 16.9 R30 için 20 psi, 11.2 R24 için 25 psi havayla kullanıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

case jx 100 ciftceker 2500 saatte ve jx 75 tekceker 1200 saatte jx 100 mısır sulamaya giderken bos romorkla pruzurek milini siyirdi yagmurlama pompasında kuyruk mili dönmez oldu jx 75 mısır ekerken sag fren bosa cıktı hiç tutmaz oldu suanlık aklıma gelenler bunlar bunlardan hariç birsuru sorun oldu

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Jxc serilerinde pistonlu orta kol kullanırken traktörün arkasındaki ekipmanı çok dikkatli kullanın.arıza oluyor.şöyle açıklayayım.75C ile pistonlu orta kol takılı iken matris armoni lerin arkasındaki merdane tarla sınırındaki yüksekliğe geri geri gelince ekipman yukarı doğru fazla hareket etti busefer spool valf lerin arka hidroliğin üzerine bağlı olan döküm parça kırıldı.yaklaşık 7 litre yağ dışarıya aktı.parçasınıda çok zor buldum.haberiniz olsun.pistonlu orta kolun dış çapı geniş olduğu için mesafe azalıyor.kullanacaksanız bile dikkatli olun.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Jxc serilerinde pistonlu orta kol kullanırken traktörün arkasındaki ekipmanı çok dikkatli kullanın.arıza oluyor.şöyle açıklayayım.75C ile pistonlu orta kol takılı iken matris armoni lerin arkasındaki merdane tarla sınırındaki yüksekliğe geri geri gelince ekipman yukarı doğru fazla hareket etti busefer spool valf lerin arka hidroliğin üzerine bağlı olan döküm parça kırıldı.yaklaşık 7 litre yağ dışarıya aktı.parçasınıda çok zor buldum.haberiniz olsun.pistonlu orta kolun dış çapı geniş olduğu için mesafe azalıyor.kullanacaksanız bile dikkatli olun.

Bizimki normal kol onunda ekipman tarafına takılan kısımdaki aşığı kırmışlar eski traktörün ortakolu takmışlar ince baya söktüm kendininkini taktım. Ekipmanı kaldırınca ortakol kol askısına değiyor dikkat etmek lazım.Şu andaki şıkayetim çeker kolu çok sert

• Beğen
Tepkiler: mustafa_17
Mekanik shutle (levye) 'nin halatının motora bağlandığı yerde kabinin altında yarık pim mevcuttur.Bu pim zamanla boşluk yapıyor ve dışarı doğru çıkıyor.Levye boşluyor.Levye ileride kalmışsa yerine oturtmak gerekiyor.Ama bir süre sonra yine çıkıyor.Ben üstüne küçük bir kelepçe takarak sorunu çözdüm.Fakat bunu fabrikanın civatalı veya somunlu bir bağlantı yapması lazım.Dikkatli kullanalım lütfen.Olmadık bir yerde sıkntı olabilir.

Detaylı sorunumuz yok.casenin birinde klima termostatı sorunu oldu bi kaç kez soğukluk ayarı vermeyince klima soğutmuyordu.onun dışında bizimkiler jx100pro shuttle lı ama arkada destek pistonu yok hidrolikler gayet kuvvetli ama destek piston olmayınca ağır yuklerde insan çekiniyor.on teker turları az.bunların dışında işlerde çok pratik kullanışından memnunum