Seyhan Kimya "HUMİKCAN" yeni sezon :)

19.05.2008
11,882
800
Edirne

Benim için çok değerli olan Çiftçi, emekçi dostlarım; "" Yaklaşan BUĞDAY-ARPA-KANOLA ekim sezonunda topraklarınızda HUMİKCAN kullanmayı lütfen unutmayın.

2016 Mart ayından beri üretimini sürdürdüğüm HUMİKCAN adlı ürüne ve bana olan güveniniz ile desteğinizi esirgemediniz. Ben Allahın izni ile bu yola çıkarken "En yüksek içerik ve en faydalı ürünü üretme sözü vermiştim." Çok şükür ki bu sözü tuttum. Son hasatlarımızda yapıldı. Sizlerden derlediğim hasat haberlerine göre;
Ayçiçeği için;
HUMİKCAN yaprak uygulaması yapılan alanlarda minumum 5 kilo maksimum 24 kilo verim artışı sağlanmıştır.
HUMİKCAN Toprak uygulaması yapılan alanlardan minumum 32 kilo maksimum 52 kilo verim artışı sağlanmıştır.
Buğday için;
HUMİKCAN yaprak uygulaması yapılan alanlardan minumum 10 kilo, maksimum 28 kilo verim artışı sağlanmıştır.

Bana olan güveniniz için, HUMİKCAN'a olan güveniniz için çok teşekkür ederim. Sağ olun var olun. Yaklaşan BUĞDAY ekim sezonunda HUMİKCAN topraktan uygulamayı unutmayalım :)

Buğday, kanola, arpa, yulaf, çavdar gibi ekeceğiniz ürünlerin sağlam kök ve gövde gelişimini, hastalıklardan minumum oranla etkilenmesini istiyorsanız, attığınız gübrelerin sene içinde maksimum şekilde faydalanılmasını istiyorsanız topraklarınıza ekimden önce mutlaka ama mutlaka HUMİKCAN kullanın. Bir kaç görsel ile bu konuyu renklendireyim.

Son iki ayçiçeği fotoğrafından ilk fotoğraf toprağında HUMİKCAN kullanılmayan fotoğraftır. Son foto ise topraktan HUMİKCAN uygulaması yapılan fotoğraftır.

Ayrıca HUMİKCAN kullanan değerli dostların bu konu başlığı altına yapacağı yorumlar bizler için örnek teşkil edecektir.

Resimler ve ekler

• image.jpeg
    image.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 161
  • image.jpeg
    image.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 191
  • image.jpeg
    image.jpeg
    252.6 KB · Görüntüleme: 155
  • image.jpeg
    image.jpeg
    226.6 KB · Görüntüleme: 161
  • image.jpeg
    image.jpeg
    244.4 KB · Görüntüleme: 168
  • image.jpeg
    image.jpeg
    102.1 KB · Görüntüleme: 154
  • image.jpeg
    image.jpeg
    57.2 KB · Görüntüleme: 151
  • image.jpeg
    image.jpeg
    2.4 MB · Görüntüleme: 155
  • image.jpeg
    image.jpeg
    2.9 MB · Görüntüleme: 160
  • image.jpeg
    image.jpeg
    2.6 MB · Görüntüleme: 163
Zeytı e uygulama yaptınız mı zeytıne nasıl bır uygulama ve hanvı donemde önerirsiniz

Topraktan uygulama ağacın yaşı başına 100 ml olacak şekilde olmalı. Taç izdüşümüne atılmalı ve ardından çapası yapılmalı yada kapatılmalı. Bu uygulama şimdide yapılabilir, zeytin toplaması yapıldıktan sonra da yapılabilir.

Yaprak uygulamasında ise ağaç başına 100 ml gelecek şekilde yapılmalı. Bu uygulamada zeytin çiçek açmadan önce yapılmalı.

Su oranları ise sizin alışkanlığınıza bağlı olabilir. Genelde ağaç başı toprak uygulamasında 10-20 litre su, yaprak uygulamasında ise 10-20 litre su olarak yapılmalı.

Zeytine ben yapmadım. Ama her sene yapan müşterim var.

• Beğen
Tepkiler: OSMAN59

keşan da yeriniz nerede
Sönmez ticaret merkezinde üretim yeri. Merkezde de ofis açılacak yakında nasipse. 0531-858-4402 numaralı telefon benim. Numaranızı verirseniz yada ararsanız görüşürüz.
Maşallah.
Başarıların devamını dilerim.
Sağol ağabey.
Paylaşım için teşekkürler.Geçen sezonda deneme fırsatı bulamadım ama bu sezona mutlaka denemek istiyorum.
inşallah bilader. Mutlak surette topraktan kullanmanı istiyorum.

Buğday için toprak veya yaprak uygulaması hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca yaprak uygulamasını ot ilacıyla yapsak olur mu?
Buğday için öncelik toprak uygulaması. Toprak uygulamasını dekara 2-5 litre arasında bir oran belirleyerek holder ile atılır. Yaprak uygulamasında ise bayrak yaprak çıkmadan atılır. Dekara 300 cc gelecek şekilde. Tabiki iki uygulama bir arada yapılmalı ki en yüksek verimi yakalayalım. Ot ilaçlarıyla bazılarıyla karışıyor bazılarıyla karışmıyor. Benim tavsiyem karıştırmadan ayrı ayrı kullanmak.

• Beğen
Tepkiler: OSMAN59