80-66 ile zıp zıplıyoruz.

Merhaba arkadaşlar,

Ciguli çekilen ayçiçeği yerlerine 24 taslı kalın şase özdöken marka goble ile karıştıralım dedik fiat amca ile.

Ayrıntılar;

Tarla: 50 dekar (1 dekar = 1000 m2)
Traktör: 80-66s
Makina: 24 taslı Özdöken marka kalın şase goble
Gidilen yol: Yaklasik 15km
Yakıt: Eve geldigimde depoyu doldurdum yaklaşık 30lt aldı. Dekarda 0.6lt yapar.

Yapılan işçilik sonrası yağan yağmurlarda toprak tava gelirse 29lu ince ayak tiller tipinde aysanla girmeyi dusunuyorum yada 32li diskaro ile ters işlemeyi düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

İyi seyirler.

https://youtu.be/AHrUmnXC9yE

3cc74153e2d4aef1e50f3c953eabe00b.jpg

3cacc51d19dc1519326f5ae15d84a0ba.jpg

d7b6aaa883ac27c8afa66c351c0fd782.jpg

Kolay gelsin, güzel paylaşım abi..
Haddim olmamakla birlikte, tohum yatağını senin 29 ayak mini Tiller ile hazırlaman daha doğru gibi geldi bana. Zaten diskli ekipmanla toprak yüzeyindeki sap artıklarını toprağa karıştırmışsın tekrar diskaro çekmek yeri basık yapabilir veya biraz derine ufaktan taban oluşturabilir. Bence mini Tiller ile hem biraz daha derin bir işçilik olur hem yer yumuşak kalır hem de goble'nin oluşturması muhtemel taban kırılır. Seçim senin, herkes kafasına mantıklı geleni yazacaktır.

Bu traktörden turkiye de az sayıda mı var biraz bakmıştım sahibinden e ilan sayısı azdı nasıl memnunmusunuz yeni 80 bg traktorlere gore az mı yakıyor

mTalk'tan gönderildi
Evet memnunum. Evet az yakiyor. Yakıtından çok memnunum ozellikle.
Güzel paylaşım. Kolay gelsin....
Saol erkan.
öncelikle kolay gelsin. motorhiç yakmamış gercekten çok iyi yakıtı var. ikincisi bence bir kere daha diskaro çek. daha güzel olur gibi geliyor.
Bende oyle dusundum ama ters çekmeyi dusunuyorum. Onunda videosunu bu konu altinda paylasacagim zaten. Tesekkurler fikir icin.
Kolay gelsin.yakıt çokazmış.göble çekilmiş yere.aysan veya mini tiller çekiliginde goblenin gömmüş olduğu ot ve saplar tekrar toprağın yüzeyine çıkartıyor. İmkan varsa küçük diskaro çek.
Tesekkurler. Once ters cekmeyi dusunuyorum diskaroyu. Sonra aysanlarla son dokunuslari yapacagim insallah. Ayrica gomulen saplar toprak ustune cikmasi benim icin avantaj cunku mibzerim irtem marka 2.75m baltali. Saplar toprak altinda oldugu zaman makinam toplama yapiyor genelde.
Kolay gelsin, güzel paylaşım abi..
Haddim olmamakla birlikte, tohum yatağını senin 29 ayak mini Tiller ile hazırlaman daha doğru gibi geldi bana. Zaten diskli ekipmanla toprak yüzeyindeki sap artıklarını toprağa karıştırmışsın tekrar diskaro çekmek yeri basık yapabilir veya biraz derine ufaktan taban oluşturabilir. Bence mini Tiller ile hem biraz daha derin bir işçilik olur hem yer yumuşak kalır hem de goble'nin oluşturması muhtemel taban kırılır. Seçim senin, herkes kafasına mantıklı geleni yazacaktır.
Saol ismail kardes. Fikirleriniz benim icin onemli. Aysanlarin yaptigi is en son is. Evet ince bi taban olusturuyor fakat aycicegi saplarini yaklasik yuzde 30 kismi kesilmeden kaliyor. Cigulinin kiymadigi saplar var. O saplar ekim gunu mibzere takilip toplama yapabilir. O sebepten dolayi once bi diskaro cekmeyi dusunuyorum ters bir sekilde. Sonra ince ayak tillerleri biraz derin salarak tohum yatagi haline getiricem kismetse.

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA
Belli zaten orya milden obur taraf gorunuyor.once yaziyi okuyunca nasil 0.6 yakar dedim ve videoyu ilk acinca gidis baya seri sasirdim sonra diskaronun batisini gorunce tmm dedim.bizim burda diskaronun acisi sonda mile kadar baticek 80 1 litreyi gecer ve hizda duser