Ford 3000 almak mantıklı mı?

Şimdi özetle anladığım 3000'lerdeki kronik sorun fren ve ön akis kesmesi. Bunca yıldır hiç çözüm bulunamamış mı ? bu kadar motor sahibi var herhalde kendilerince bir çözüm bulmuşlardır.

Bulunmaz olur mu? Mesela öne düz dingil konuyor.
Fakat önemli olan konuyu atlıyorsun. Tamam sen az iş yapacaksın ve bu yüzden ucuz ama iş görecek güçlü bir traktör istiyorsun.

3000 lik Fordlar bu gün 45 yaşında, 450 Fiat ise en son 72 de çıktı.

Bunların çok iyi durumda olanını bulursan öyle al. Eğer hata yaparsan sanayiden çıkamazsın. Konunun ilk başında nelere dikkat etmen gerektiğini kısaca yazmaya çalıştım.

Tekrarda fayda var. Traktör alacağın zaman mutlaka yanında traktörden iyi anlayan bir tanıdığın veya daha iyisi bir tamirci olsun. Amacım ise seni Ford 3000 den caydırmak değil, sadece hataya düşmeni istemedim, diğer arkadaşlar da öyle. Bir Müslüman bir Müslümanın iyiliğini isteyecek.

Ben yine Ford 3600 veya 480 diyeceğim. Bu gün için 73 model bir 480 traktör 12.000 liraya alınabiliyor. Al iyi bir tane ufak tefek bakımlarını yaptırırsın ve istediğin gibi kullanırsın. Satmak isteyince satabilirsin.

Bulunmaz olur mu? Mesela öne düz dingil konuyor.
Fakat önemli olan konuyu atlıyorsun. Tamam sen az iş yapacaksın ve bu yüzden ucuz ama iş görecek güçlü bir traktör istiyorsun.

3000 lik Fordlar bu gün 45 yaşında, 450 Fiat ise en son 72 de çıktı.

Bunların çok iyi durumda olanını bulursan öyle al. Eğer hata yaparsan sanayiden çıkamazsın. Konunun ilk başında nelere dikkat etmen gerektiğini kısaca yazmaya çalıştım.

Tekrarda fayda var. Traktör alacağın zaman mutlaka yanında traktörden iyi anlayan bir tanıdığın veya daha iyisi bir tamirci olsun. Amacım ise seni Ford 3000 den caydırmak değil, sadece hataya düşmeni istemedim, diğer arkadaşlar da öyle. Bir Müslüman bir Müslümanın iyiliğini isteyecek.

Ben yine Ford 3600 veya 480 diyeceğim. Bu gün için 73 model bir 480 traktör 12.000 liraya alınabiliyor. Al iyi bir tane ufak tefek bakımlarını yaptırırsın ve istediğin gibi kullanırsın. Satmak isteyince satabilirsin.

Enes Abi,
Açıklaman gayet yeterli ve aydınlatıcı. zaten şu anda 3600 e yoğunlaştım fiyat farkı 1500-2000. çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
benimde vardı 3000 lik
fren konusu dogrudur sert basmassak tutmuyordu . t blok dedikleri sanırım piyasada tutulan olandı. ben tavsiye ederim şahsen bu tip traktörlerin yaşının fazla olası okadar önemli değil sonucta rektefesi yeniyse traktör sıfır gibidir benim gözümde.. ancak tek sorum bu işten anlayan ustaların az olması. bu traktörleri satmak isteyen kimseler genellikle rektefesi gelince elden cıkartıyor. yeni alanda ugrasıyor duruyor bir yıl sanayiden cıkamıyor.

• Beğen
Tepkiler: Kumdereli

ustam 3000ler hakkında bilgim yok ama bi dostumuzda ayak işi makinesi olarak 5000 var parça bulması zor. 48 kullandık senin düşündüğün traktör boyutunda çok güzeldi çok ekmeğini yedik. 3lü 8 numara alpler çekiyordu 5 ton ile dik yokuşlara karşı gelebiliyordu. 2014te takasta 12bine verdik galeriden adam 11bine almış. 76 model sarı jant çok orjinal makinaydı.

Bu 24 lü diskaro dedigin 9 ayakli kaz ayagindan agirmi bizim kòyde 3 tane 3000 lik var bazen 3 lü pullugu yada kazayagini kaldirmadigi oluyor gerçi bi bakim yaptirilsa düzelir sana 7-8 bin arasi 3000 lik yeter ozaman ama alirken dikkat et düz pompa olmasin yıldiz pompa olsun

• Beğen
Selamın Aleyküm;
(Hort) Evet bende Fordçu taifesine adını yazdıranlardanım ve buraya yeni üyeyim..
Arkadaşlar Normalde şehirde yaşıyorum, Heves ettim, 15 dönüm tarlamız oldu (ilk), Sondaj-elektrik falan derken suyumuzda çıktı Elhamdülillah. Diktik Kaysı fidanlarımızı. Her pazar çoluk çocuk çalışıyoruz, işin gerçeği acemiyizde. Komşudan-Akrabadan Traktör istemek zor-İş.. NİSPETEN ARKASINA ARAÇ-GEREÇ İSTEMESİ DAHA KOLAY OLUYOR :) İnsanlarada çok fazla yük olmak istemedim açıkçası, bari ucuz bir traktör alayım dedim.. 4750 TL ye bir 3000 lik denk geldi, ALDIM.. Ford aranan bir traktör değil biliyorum ama, kaz ayağıyla bir deneme yaptık, toprakta tavlıydı hani.. O Kişneyerek gidişi görülmeye değer.. Komşum beğendi, Zaten Yağını ve aküsünü değiştirdiğimde tamirci arkadaş bakımlı bir 3000 lik bu demişti.. Bir can sıkıntısına önceki sahipleri trafikten çekmişler-çalışmamış, 2 yıl yattıktan sonrada bana satmışlar, Belki şikayet edeni çoktur ama ben sevdim bu Fordu, ayrı bir havası var yahu.. ŞİMDİ SORMAK İSTEDİĞİM ŞU; bu 3000 lik Ford a Rotovatör takılırmı? takılırsa kaç bıcak veya kaç cm. olmalı. (Paylaşmak istedim-Saygılar..)

Selamın Aleyküm;
(Hort) Evet bende Fordçu taifesine adını yazdıranlardanım ve buraya yeni üyeyim..
Arkadaşlar Normalde şehirde yaşıyorum, Heves ettim, 15 dönüm tarlamız oldu (ilk), Sondaj-elektrik falan derken suyumuzda çıktı Elhamdülillah. Diktik Kaysı fidanlarımızı. Her pazar çoluk çocuk çalışıyoruz, işin gerçeği acemiyizde. Komşudan-Akrabadan Traktör istemek zor-İş.. NİSPETEN ARKASINA ARAÇ-GEREÇ İSTEMESİ DAHA KOLAY OLUYOR :) İnsanlarada çok fazla yük olmak istemedim açıkçası, bari ucuz bir traktör alayım dedim.. 4750 TL ye bir 3000 lik denk geldi, ALDIM.. Ford aranan bir traktör değil biliyorum ama, kaz ayağıyla bir deneme yaptık, toprakta tavlıydı hani.. O Kişneyerek gidişi görülmeye değer.. Komşum beğendi, Zaten Yağını ve aküsünü değiştirdiğimde tamirci arkadaş bakımlı bir 3000 lik bu demişti.. Bir can sıkıntısına önceki sahipleri trafikten çekmişler-çalışmamış, 2 yıl yattıktan sonrada bana satmışlar, Belki şikayet edeni çoktur ama ben sevdim bu Fordu, ayrı bir havası var yahu.. ŞİMDİ SORMAK İSTEDİĞİM ŞU; bu 3000 lik Ford a Rotovatör takılırmı? takılırsa kaç bıcak veya kaç cm. olmalı. (Paylaşmak istedim-Saygılar..)

Hayırlı olsun 3000 yaman traktördür az kahrımızı cekmedi zamanında

• Beğen
Aleyküm selam öncelikle hayirli olsun. Öncelikle Ford 3000lik traktor emsali sayılacak traktorlerden ozellikli ve güclü traktordur ford aranan bi traktördür aranir onu hastasi ve bilen alır. Fren ve bi kac bilimum zayıf taraflari her marka ve modelde oldugu gibi bunlardada var öncelikle fren ustana gidiyorsun ben buna hasırlı asbest balata caktiracam diyorsun balatalar cakildikdan sonra tornaciya kampanalari söküp icine tornada dairesel kertikli faturalar actiriyorsun ustanda bi güzel fren kolarindaki burclari degisip bosluklari aliyor ilk kullanimda fazla sıkmasin 1 hafta falan sonrada normal ayarda sıksın frenleri. Ön takima gelince bi duz dingil attirip hidrolik direksiyon taktir hema marka olsun ama dingili muhakkak düze cevir yoksa adam akılli randuman vermez. Hidrolige gelince eger her hangi bir ariza yaptigi zaman genellikle pompadaki fisekler ateslemez huyudur fisekli pompanin. Tamiri 300 400 lira alırlar. Sen 450 liraya hema pompa ya cevir bi daha ariza yapmaz yagsiz kalmasin yeter direksiyon simidinide fiat juniorlarin direksiyonundan tak keyfina bak bu dedigim isciliklerle beraber 3.5 lirayi buluyor suan bi 135 lik 12 lira en kötusu is yaparken 135 degil 240 efsaneler yetisemez konforuna ayrica ferguson 148 240 serisi traktorlerden daha kuvvetlidir cok güzel cift sürer ramorkda tam pehlivandir tekerleri iyi olsun kolay kolay bırakmaz bi yerde. Biz 31 sene 3610 ford kullandik 16 tane traktor degistik suan bende mc cormick cl 60 ve new holland 6066S var inanirmisin fordu hala daha ariyorum onun tadi sesi bile bi baskaydi yolda ucarak giderdi hic bi traktor gecemezdi 3610 lugu piç motordu rektevesı degisik yapmistik ona ettigim kahra taslar çatlardi yakana kadar 2100 rotovator baglayip tam gaz agustos sicaginda ginede ne hararet yapardi ne conta yaktirdim yagini castrol koy sanzuman yagini mobil 1 426 numara koy hidroligi ve vitesin gecislerinin yumusakligi fark eder zaten vitesleri yumusaciktir . 98 de Bir kaza sonucu difransiyalda döküm kopmustu kaynak yaptirdik düzen tutmadi sattim uzerine 3 traktor degistim o motoru hala ariyorum kimsenin lafina bakma temiz düzenli bir ford cogu külfetli pahali traktorden daha iyidir.Bir tamirci ve kullanici olarak söylüyorum bunu forddan korkma. Ama isterde ister oldummuda tas degmesin tekerine kivama geldimi doyamassin forda. Insallah temiz cincik bi ford bulursam alacam sırf gezmek icin