Ford 3000 almak mantıklı mı?

Değerli arkadaşlarım,
15 dönüm bahçem için traktör arayışındayım. Ford 3000 mantıklı geliyor. Yılda üç kere sürme getir götür işleri yapacak. benim sorum şu şekilde, 24 lü diskaroyu hidrolik kaldırabilir mi? birde 3 tonluk su tankını taşıyabilecek mi? forumda okuduğun kadarıyla kronik bir problem fren problemi var. Bunu da nasıl giderebiliriz?

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Denizz55
s.a hocam ilk öncelikle ford serileri hakkında çok bilgim yok lakin köyde 2 adet vardı, kronik sıkıntıları yüzünden sürekli sanayiye gidiyorlardı, 2.si bütçeniz ne kadar? onun yerine fiat veye ferguson serilerine bakın derim parça konusunda sıkıntınız olmaz.

Mantıklı ama neye göre?

-Bazıları gidip 25-30 bin liraya minik traktör alıyorlar sonra onunla çalışamıyorlar.

-Bu durumda modeli düşük ama güçlü ve iş yapacak bir traktörü 8-10 bine almak her zaman mantıklı

3600 Ford tavsiye ederim. 3000 de iyidir ama çok temizini bulursan öyle al.

Mantıklı ama neye göre?

-Bazıları gidip 25-30 bin liraya minik traktör alıyorlar sonra onunla çalışamıyorlar.

-Bu durumda modeli düşük ama güçlü ve iş yapacak bir traktörü 8-10 bine almak her zaman mantıklı

3600 Ford tavsiye ederim. 3000 de iyidir ama çok temizini bulursan öyle al.

haklısınız. benim bahçem henüz iki yaşında ve 20 bin tl motora vermek pek mantıklı gelmiyor. aşağıdaki ilandaki nasıl sizce
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...-traktor-3000-ford-1971-model-345001886/detay

Fiyat olarak bu traktöre iyi. Burada dikkat etmen gereken çok önemli hususlar var.

Fotoğraftaki gibi boyanmış-cilalanmış traktörlere aldanma..!

Her zaman yeni boyanmış traktör iyi traktör değildir. Forumda ikinci el traktör alımında dikkat edilmesi gereken konuları ayrıntılı tartışmıştık. Sana kısaca çok önemli olanları yazacağım.

-Traktör alırken yanında arkadaşını falan değil, traktörden anlayan bir usta kişiyi götür.

-Mümkün olduğunca orjinal boyası olsun. Bu sayfada paylaşmıştım.
http://www.trakkulup.net/showthread.php/81489-boyle-traktorleri-seviyorum

-Ruhsat sağlam olmalı

-Motor ve şasi numarası ruhsatla aynı omalı

-Motor bloğunda çatlak olmamalı

-Şanzıman, arka hidrolik sistem, direksiyon sistemi iyi olmalı

• Beğen
Tepkiler: lcalikoglu
Yok abi ne takıntısı :) zaten il traktörüm olacak. çok fazla para bağlamak istemiyorum. en uygun o geliyor bana. olmadı 3600 daha mantıklı

Bizde vardı önceden. Sık sık ön aks kiriliyordu. Tarla başında dönerken bile kirilirdi bazen. Sonra mf135 avrupa aldık o dertten kurtulduk. Onun yakıtı 3000 e göre daha az. Pekala aynı işi onunla da yapabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: lcalikoglu
Hocam oncelikle selamlar. Ford traktor mevzuatinda bahceye uygun traktor degiller aslinda tamamen arazi ve ramork icin guzel dir fordlar 31 sene 3610 kostuk mermi gibiydi yolda piyasa ve is bakimi olaraktan kusura bakmayinda 135 ancak fordun egzoztunu yalar tamam yakit fazla ama gucde fazla kronik sorun diyorsunuz mf 135 in orjinalide catal dingil fordunda ikiside kuru balata ayni balata cakiliyor. Az yaktigi icin ben 135 e o parayi vermem fordun hidrolik sistemi hema ise 10 basar masseye. Masseyde depraja bas kollar assagi iner patinaj pedalida yoktur ayriyetten sanzuman olarak mf 6 ford 8 fitestir guc olarak ford zaten daha onde. Fiat 480 de guzel bir traktor fakat tek vites takviye ayri degil 77 model ingiliz bir 3600 yada yarim camurluk orjinal bir 3000 lik bulursan kacirma fren konusundada kuru balata bunlar kampanalara tornada oyuk attir 3 4 tane telli asbes hasir balata caktir mf icinde ford icinde gecerlidir bu daha dayanikli tutar

Hocam oncelikle selamlar. Ford traktor mevzuatinda bahceye uygun traktor degiller aslinda tamamen arazi ve ramork icin guzel dir fordlar 31 sene 3610 kostuk mermi gibiydi yolda piyasa ve is bakimi olaraktan kusura bakmayinda 135 ancak fordun egzoztunu yalar tamam yakit fazla ama gucde fazla kronik sorun diyorsunuz mf 135 in orjinalide catal dingil fordunda ikiside kuru balata ayni balata cakiliyor. Az yaktigi icin ben 135 e o parayi vermem fordun hidrolik sistemi hema ise 10 basar masseye. Masseyde depraja bas kollar assagi iner patinaj pedalida yoktur ayriyetten sanzuman olarak mf 6 ford 8 fitestir guc olarak ford zaten daha onde. Fiat 480 de guzel bir traktor fakat tek vites takviye ayri degil 77 model ingiliz bir 3600 yada yarim camurluk orjinal bir 3000 lik bulursan kacirma fren konusundada kuru balata bunlar kampanalara tornada oyuk attir 3 4 tane telli asbes hasir balata caktir mf icinde ford icinde gecerlidir bu daha dayanikli tutar

Mf 135 avrupa modellerinde patinaj pedalı da var debriyaja basınca hidrolik kolları aşağı da inmez 6 vites demişsin, bizde 2 tane mf 135 avrupa traktör vardı 2011 e kadar. Biri agir devir diğeri seri şanzıman vardı. Biri bayırda iyi gider diğeri düz yolda. Hidrolik konusunda da eğer ki rektefe zamanında iyi bir ustanın elinden geçer de sırf para kazanmak icin değilde işini yaparsa o da problem olmaz. Kalkıp ta 3-4 tonluk ekipman mı tapacaksınız.

Seçim sizin tabi.

Ingiliz 135 ler kac liralardan bahsediliyor hemserim 14 15 lira az yakmaktan baska bir ozelligi yokbende biliyorum 8 10 liralik 135 ligi ve 08 blok 4 ileri 135 ligi fakat 15 donum yerim var diyor bu vatandas keza ben 135e 15 lira verecegime 17 18 liraya disk fren 98 97 model 240s ler var cok daha iyi dahada modelli. Adabi usturupu kacti iyice traktor isinin ford cekmesse soker alir kopartir alir ama yari yolda birakmaz 135 bos dereden gecmeyen motor tabiki tercih meselesi fakat para kolay kazanilmiyor