Traktörünüzü ilk nasıl açtınız,açarsınız veya nasıl açmalıyız

İlk yağ genellikle erken atıldığı için o sure zarfında teferruatsız işlerde zaman geçirebilir oda mümkünse.sonuçta yüzlerce saat boş iş yapamaz.onclikle kısa bir zaman diliminde olsa hafif koşulmalı benim fikrim.bir 50 saatten sonra ideal surumlerle,200den sonra sıkı olarakda kullanılsa daha randumanlı olur

Nakliye esnasında yüklü römork ile rampa aşağı motor devirini kontrollü bir şékilde arttırın.hatta mümkünse boşta çıkabileceği maksimum devrin üzerine çıkması için kontrollü bir şekilde izin verin.

Biz çizeli ve sonra pulluğu taktık tam gaz Allah ne verdiyse 2 depo bitirene kadar önü havada gitti neredeyse şimdi aslan gibi.
Yani sağır alışırsa işe g.tü yemez acıma demire o sana acımaz ver odunu.
Yoksa bol bol yakar.
Tabi ilk 10-15 saat kadar fazla üzmeyecen biraz kendine getircen sonra reçetyi yazacaksın.
Pulluk çizel en zorlayacak ne varsa.

Eskiden hatırlıyorum köyde sıfır traktör alan 25 veya 50 saati saati doldurmak için köyün bir yukarısına bir aşağısına boş boş git gel yapıyordu. Çocukken mantıklı geliyordu ama şimdilerde boşa mazot yaktıklarını anladım.
Uzel traktörlerin üzerine "İlk 25 saat alıştırma için pulluk, kültivatör (kazayağı) gibi hafif işlerde 1800 deviri geçmeden kullanın." şeklinde bir etiket yapıştırıyordu.
Sonraki saatlerde motora ne kadar gaz basarsan o kadar iyi açılır.

• Beğen
Tepkiler: YİGİDO
Yiğido otomotiv teknıkerıyım ben unı hocama bu konuyu sordugumda tamamen hurafe öle bişi yok dedi ama rodaj süresi vardır motorda ve bu rodaj süresinde motora hayvan gibi basmak deilde narin kullanılın der
Katiliyorum, motor kullandıkça açılır zaten. Açilcak açilmicak kaygisi taşımadan gerektiği gibi kullanmak. Hemen açılsın, yakit azalsın uğruna gereksiz yere yüksek devir vererek fazla yakit harcıyorsun. Ayni hesaba geliyo.

Acilma konusunda bisey diyemem. Motor bu kondisyon tutarmi tutmazmi ama sundan eminim rodaj suresi onemli imslatta kullanilan celik vs ekipmanin belli bir sure isinip sogumasi kosuluyla uygun kullanim kivamina gelecegi ve bu kivam sonrasinda maksimum kapasiteye cikilmasi gerektigini dusunuyorum. Bir baska konu ise imalat surecinden gectigi icin capak vs olusabilir bunlarda motorda asiri asinmaya yol acar. Bu yuzden 50 saat traktoru zorlamaktan kacinir ve bu sure sonunda yag degisimi yapariz.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.