TÜMOSAN MAXİMA 8100 SERİSİ YENİİİ - Toprağın Kralları

Görsel değişiklikler olmuş.led aydınlatma kabin kaporta.kabğn içerisinde bir direksiyonun ayarlarmansı tumosan için iyi bir adım geç kalısada.gorsellikte tek beğenmediğim nokta,kabin çamurlukları balon lastik çeperine göre ayarlanmış.oradaki dar lastikli traktorde çamurluklar çok dışta kalıyor.dar lastikte kotu bir görüntü oluşmuş haliyle.tasarlanırken hiçmi dikkat edilmedi bilinmez.

O kaput tasarımı tümosanın klasik kasa ile normal kasasının birleşmiş hali diyebiliriz. Çünkü 2 farklı kasa için 2 farklı sistemde makineler ile üretim yapılmalı ve buda biraz maliyetli ve zahmetli oluyor tümosan bu kasayı sevdirerek klasik kasa üretimini durdurmayı düşünüyor olabilir. Ama bana sorarsanız sevdiremezler çünkü çok yetersiz.

Güzel paylaşım Ercan, Tümosan 8100 serisini makyajlamış yine..

Anlatım yapan abi videoyu katletmiş yine. Hidrolik pozisyon ve çeki kollarını nasıl tarif edeceğini bilemedi. Hele ki Fiat'ın 89 yılından Türkiye'de ilk olarak getirip ve o yıldan beri traktörlerinde sunduğu Lift-o matic sistemini '- son 5 yılda yaygın olarak kullanılmaya başlandı' dedi ya.. Bir de Tümosan 1994 yılında ilk kez 8 ileri 2 geri vites seçeneği sundu tarzı bir laf etti ( hangi dakikada tam hatırlamıyorum) videoda. Herhalde Tümosan dan önce kimse 8+2 şanzıman kullanıyor 2 ileri 1 geri gidiyordu dedim.. artık abinin traktörler ile alakasından şüphe etmeye başladım şahsen. O anlar videonun 17:30 dakika ve sonrasında.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ