BUĞDAY ARPA VERİM ARTIŞI NASIL SAĞLANMALI

Bilmem duydunuzmu . Anızın verimi yüzde olur derler burda . Yani derine inmeden sürünce iyi oluyomuş . Bide ben deneyim dedim goble ile sürdüm olmadı .pullukla sürdüm olmadı . Kurak şartlarda çizelle sürdüm bi eski tip 1970lerden kalma diskaro çekip mibzere yuvak takıp ektim , ne mi oldu çimlenmesi iyi oldu kardeşlenmesi iyi oldu .exper 700kg dekardan ürün alırsın dedi sevindim bu sefer oldu dedim hasata 1 ay kala dolu oldu 😀 kısacası hersey taktiri ilahi Allah neyi nasip kılmışsa odur .sen elinden geleni yap yeter ,biraz uzun oldu kusura bakmayın
Zaten nasipten ötesini alamayız ona inanıyoruz

Senesi bol olsun Emin bey. Kaç yıldır bu uygulamayı yapıyorsunuz. Mibzerin ayakları sini bicimindemi yoksa balta ayakmı. Bu biçimde tohum ne kadar derine düşüyor acıkda kalma durumu olmuyormu.
İleriki zamanda gelişmelerden haberdar ederseniz memmun olurum.

9-10 yıldan beri bu şekilde ekiyoruz sadece biz değil bizim yörede aynı şekilde yıllardan beri böyle ekim yapılır, mibzer sabit balta ayaklı,tohumlar istenilen derinlikte ekilebiliyor

9-10 yıldan beri bu şekilde ekiyoruz sadece biz değil bizim yörede aynı şekilde yıllardan beri böyle ekim yapılır, mibzer sabit balta ayaklı,tohumlar istenilen derinlikte ekilebiliyor
Şimdi facedeki paylaşımlarınızada baktım , toprak yapınız bizim buraya bakarak farklı gibi. Bizim burda mercimek ,fig gibi yerler hasat sonrası ot vs de cok olur hemde toprak aşırı sert olur.işlem yapmadan ekim sıkıntı olur bizim arazide. Sizde yagış durumu nsl yagış yeterlide toprak yumuşama yapıp ekim icin uygun oluyorsa diye sordum

Nail abi benide balta aayaga gecirecek bu gidiste kışa karar verecegiz artik hms mi olur güngör mü olur irtem mi olur görecegiz gerçi şakalakta da varmış balta ayak

Bu daha uygun size arazi taşlıysa, malum geri gitmedikçe bu akaylar kırılmıyor, balta ayak gayet güzel yalnız sizin traktörler biraz extrem güce sahip, onun için linkini attığım daha uygun olur,

http://www.gungor.com.tr/urun-detay.aspx?id=9

Parça işin sıkıntı etmeyin, zaten zincir, yay yaka gibi bi kaç parçayı yedek olarak ürünle beraber gönderiyorlar, olmadı ben söker verim otobüse en geç 6 sonra polatlıdan alırsınız :D

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle