Kefil lik sıkıntısı yardım lütfen

2010 da haciz gelmis neden bu zamana beklediniz 400 oluncaya kadar o zaman uzlasir cuzi bir rakamla kapatirdiniz mumkunsede traktoru baglatir odediginiz miktari geri alirdiniz hukuk ertelemeye gelmez sorunlari biriktirmek yerine acil uzmab bir hukukcudan yardim almalisiniz

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Geçmiş olsun Cemal .
Kefillik işinde banka nakit ve ödeyecek durumda olan kimse ona yöneliyor.
Sen mutlaka bankanın avukatıyla görüş ve durumu oldugu gibi anlat , her iş bankanın avukatında bitiyor.
Avukatla anlaş parayı öde , sonrasındada aynı avukatla gercek borçluya dava aç.
Diger konuyuda iyi araştır esas borçlu dedeyken nasıl olmuşda borç torun üzerine geçmiş. Burda bi dümen dönmüş ,bu işlemleri yapan memurda bu işin icinde olabilir.
En önemli konuda bu işleri temize cıkarana kadar bilinçli hareket et ,öfkene hakim ol. Allah yardımcın olsun.

geçmiş olsun,
bankanın avukatı alacaklı tarafıdır. onunla neyi anlaşacan ki..
ne kadar çok borç tahsil ederse, bankadan o kadar çok % alacak...
güvendiğiniz bir kaç avukata danışın. kesinlikle tek kişiye değil. ve hiç birinin diğerinden haberi olmasın. başkasına sordum, böyle böyle dedi vs. gibi şeyler de söylemeyin avukatlara. sizin başkalarına da fikir danıştığınızı duyarlarsa problem çıkar.
ayrıca sakın ve sakın elden para ödemesi yapmayın. icra dairesine makbuz karşılığı ödeyin paranızı. alacaklı avukata verirseniz, ikinciye ödettiriler size.

bu zamanda kimseye kefil olmıcan arkadaş...
kefil olduğunuz kişi, malları kaçırırken sizin halinizi hiç düşünmüş mü...

Merhaba arkadaşlar babam köyden birine traktör alırken kefil oldu 2010 da icraya düştü suan halen icra takibinde şimdi sorun 4 kefil li bi borç traktörü alan damada aldı babam adama kefil di ama suan asıl borçlu olayla alakası yok adamın adı bile geçmiyor borçlu torunu görünüyo diğer 2 kefil in ve şuanki borclunun üzerine bişey yok sadice babamın mal i var icra bizle ugrasiyo suan mallar satışa cikyo bende babama dosyayı biz avukattan alalım diyorum birde traktör var tt 50 onuda satış yaptırıp biz alırız dedim anca böyle kurtuluruz borç 400 kusur olmuş avukat 55 bine kapatalim diyor sizce neyaparsam kurtuluruz acil bilgi lutfen

TT 50 yi siz alısanız,traktör size 55 bine gelecek ve borc bitmişmi olacak Cemal.
Birde kefil oldugunuz borç 400 bin oldu.Ama avukat;siz 55 bin verin kurtulunmu diyor.