Jersey Sığır Irkı

Tigem bu yil danimarkadan düve getirtmis danimarka jerseyi yağ orani ve süt orani bakimimdan daha iyi seleksiyon etmis %5 %6 oranlari var fiyatda tavanda 15.150 tl 6 8 aylik gebe duveler tigem yerli üretim itallerde bu fiyat

Montebeliard iki sene önce 300 tl idi %96 dişi çıkıyormuş.ben attırmadım .o veterinerle işi kapattım .firma genovet olabilir.il ilçedeki en tutulan veterinere sor onlar bizden daha iyi bilir.
Sitelerinden baktım 4 değişik firmada toplamda 10 tane sperma var çok az bunlardada dişi belirtmiyor bir tek bitanesi baya atılmış 12bin dişi yavru alındığı istatistiği var belki çiftliğinde kullanan varsa diye sorayım dedim montebeliard yerinede norveç kırmızısını daha çok öneriyorlar özellikle hosteinle kırmaya diğerinide simentalle şimdiki hedef 2 tane jersey alıp ful dişi spermayla merada çoğaltmak cüsse büyüklüğü çok olmadığından meraya yönlendirecez bunu bakalım bilen olursa fayda sağlayacak alım için

Direk firmalar iletisime gecin bir cok irkda var jerseymi üretceksiniz 2 adet alib anadolu hayvancilik temsa genetik de var disi spermalari ama pahali vetr.alirmi bilmem yada siz alib vetr.tankinda stoklicaksiniz ben jerseyden memnununum bakarsan teeyagiyla bile sana bakiyor hayvanlar il olarak nerdesiniz bilmem ama 05467162487 watsab üzerinden ulasamdigin da yada direk ararsaniz yardimci olmaya calisirim selamlar

Direk firmalar iletisime gecin bir cok irkda var jerseymi üretceksiniz 2 adet alib anadolu hayvancilik temsa genetik de var disi spermalari ama pahali vetr.alirmi bilmem yada siz alib vetr.tankinda stoklicaksiniz ben jerseyden memnununum bakarsan teeyagiyla bile sana bakiyor hayvanlar il olarak nerdesiniz bilmem ama 05467162487 watsab üzerinden ulasamdigin da yada direk ararsaniz yardimci olmaya calisirim selamlar
Teşekkürler ben edirne meriçteyim jerseyi merada diğerleriyle eş değer bırakıp yemlemesi az olup sütte daha çok karlılık ve tabiki protein ve yağlı süt eldesi için düşündüm burda bakan birkaç kişi var anaçları onlardan alacağım spermayı başka yerlerden edindiğim bilgilerle çanakkalede bir çiftlik var alasüt ve adanada alibaba jersey amasya gökhöyük tigem ve demsada var dendi başka ihtiyacı olan varsa yazayım dedim onlardan birinden temin edicez artık baktık hayvan başı karlılık iyi sperma adeti onemli değil 25 tane alınıp koyulabilir hayvanı çoğaltabiliriz düşündüğümüz gibi olursa.