New holland tt 55 bıktım bu sorundan

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Arkadaşlar nedir bu ya Bu arka kolların cant göbeğinin oraya takılan 2 tane cıvata var kırılıyor ve içinde kalıyor.Bu sene 2. oldu.Bugün kırdım sağ cıvatanın b,r,ni ve içinde kaldı.Bu kadar ince bir cıvata koymuş new holland.Bereket tam işim bitii kırldı.Bu sefer baya bir içte kırılan cıvata.Kolları tam gerdirmedim kancası düşmüştü üşendim başıma ne dert açtım ya.Yapacak olan adamlarda nazlı alengirli iş.Bu olay başına gelen varmı.Bir daha olmaması için nasıl bir şey yaptırmak lazım oraya.

Traktorün kaç model bilmiyorum, eski modellerde dingilde çamurluğu tutan demirden dediğin parçaya 15-20 cm lik parca kaynatilirsa sağlam olur. Yeni modellerde dingilin üst kısmında dökümden yuvalar var, ondan parca uzatmak zor.

Arkadaşlar nedir bu ya Bu arka kolların cant göbeğinin oraya takılan 2 tane cıvata var kırılıyor ve içinde kalıyor.Bu sene 2. oldu.Bugün kırdım sağ cıvatanın b,r,ni ve içinde kaldı.Bu kadar ince bir cıvata koymuş new holland.Bereket tam işim bitii kırldı.Bu sefer baya bir içte kırılan cıvata.Kolları tam gerdirmedim kancası düşmüştü üşendim başıma ne dert açtım ya.Yapacak olan adamlarda nazlı alengirli iş.Bu olay başına gelen varmı.Bir daha olmaması için nasıl bir şey yaptırmak lazım oraya.

Az çok tahmin ettim bi fotoğraf eklesen daha iyi yorum yapardık.

Saplama kesmiş kovandan sıkıntılı iş eğer çok icerden kestiyse işin zor fazla derin değilse kafasına civata kaynattrip çikart bizim sanayide iki tane usta var kesince direk oraya giderim o kronik bir sorun başka traktorlerde oyle gucelndirmede yok zaten gergileri bosluk birakman lazim icindense kovan sokulecek eskisi gibi olsun dersen o çok masraflı is en son benimkide cok icten kesti kovan sokulcek dediler servise gittim sokturmek icin bi gun sonra servite cikartmişlar o kronik bi sorun onleyenezsin onu cok gerdirirsen affetmez kopartir onceki gun benimkide koptu dedim meger gevsemis dua ettim kesmedi diye. Baska cekil kaynattirip yapalirseb iyi olur ama fotograf atarsan yanlis yonlendirmemis olurum seni.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Saplama kesmiş kovandan sıkıntılı iş eğer çok icerden kestiyse işin zor fazla derin değilse kafasına civata kaynattrip çikart bizim sanayide iki tane usta var kesince direk oraya giderim o kronik bir sorun başka traktorlerde oyle gucelndirmede yok zaten gergileri bosluk birakman lazim icindense kovan sokulecek eskisi gibi olsun dersen o çok masraflı is en son benimkide cok icten kesti kovan sokulcek dediler servise gittim sokturmek icin bi gun sonra servite cikartmişlar o kronik bi sorun onleyenezsin onu cok gerdirirsen affetmez kopartir onceki gun benimkide koptu dedim meger gevsemis dua ettim kesmedi diye. Baska cekil kaynattirip yapalirseb iyi olur ama fotograf atarsan yanlis yonlendirmemis olurum seni.

dedğin yerden koptu 2 oldu bu birrazda içeride geçen kopanda içeriden kopmuştu çıkardı usta ama utanıyom valla artık bu iş için gitmeye..

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez

kolları çok serbest bırakıyorsan ve çift sürerken çizi başlarındaki setlerden geçerken arkadaki ekipman ser bir çarpma yapıyor o yüzden kırıyor ama benim başıma bi defa geldi çok fazla olmuyor sizin motor kaç model
aynen kardeş kolları geren pim düşmüş.bir tane kolu serbest bıraktık kırlmasa keşke dedim ama düşündüğüm başıma geldi..

• Beğen
dedğin yerden koptu 2 oldu bu birrazda içeride geçen kopanda içeriden kopmuştu çıkardı usta ama utanıyom valla artık bu iş için gitmeye..
Abi sonucta para veriyosundur elbet ben gittigimde 100 lira iscilik istiyor hallediyor adamin isi o cunku eger tek kisi ise o isi yapan gonluk buyuk olur o yuzden bende olsam gitmem.

• Beğen
Tepkiler: horasanlioglu
4ff7698c0467c07b7401898f3a4e9f8d.jpg

3281ac94ad9d5df55c549bb046d83696.jpg

Abi bak bendeki tt55b bahcelerin kovanlari donuktur ondan boyle besleme yapiyorlar ama tarla tiplerinde ya direk yada dik parca olur bunlar gibi degildir.

• Beğen
Tepkiler: özgür
4ff7698c0467c07b7401898f3a4e9f8d.jpg

3281ac94ad9d5df55c549bb046d83696.jpg

Abi bak bendeki tt55b bahcelerin kovanlari donuktur ondan boyle besleme yapiyorlar ama tarla tiplerinde ya direk yada dik parca olur bunlar gibi degildir.

İşte tam oradan kopuyor ama bvereket baktımda derinde değil.Çıkarır usta kovanı sökmeden.Yine olmaması için ne yapmak gerekir?

• Beğen
İşte tam oradan kopuyor ama bvereket baktımda derinde değil.Çıkarır usta kovanı sökmeden.Yine olmaması için ne yapmak gerekir?
Fazla kasmiycan usta yine kopartir bnimki 2013 model.2 kere kopardi ikisindede kazik cikartiyodum oyle oldu gerginligini iyi ayarlaman gerek civada 22 anahtar zaten ama bunun kopmamasi kullanima bagli seninkin resmini cekte yolla bi ara Usta

Hocam benim bi sorunum var civata kesmesi değil ama yine yan kolla ilgili. Daha yeni 2014 tt55 aldik. Yan kol lastiğin oraya kadar gelmiyor, çok dar kaliyor, bugün saban bağlamak için pimi söktüm kollar yana açılmadigi için. Bunu demircide kestirerek mı yapabilirim yoksa başka bir yolu var mı

Tt 65 in kestik başka türlü olmuyor kola bağlanan tarafı kesin kovan tarafdan kesmeyin
5 cm den fazla kesmeyin borunun içine giren saplamayıda kesmelisiniz üst delik yerlerine dikkat etmelisiniz kolay gelsin