ÜNLÜ PULLUK

Ayni demiri kamyon kasasinda da kullaniyorlar ve koca kasayı 15000 e degistiriyorlar onun yarisi olan römorka 18000 cekiyorlar yani demem o ki ciftciyi yolunacak kaz görüyorlar nasılsa aliyor ciftci

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bunda kesinlikle haklısın abi çok yüksek kar marjlarıyla çalışıyolar.

Arkadaşlar bizde pulluk alacağız haftaya araştırma yapmaya başlıcam bu hafta nh TD90D için 4 lü 14 lü tam otomatik düşünüyoruz. Sizce de doğru seçim mi? Tarlalarda küçük taşlar var oda bazı küçük parsellerde onun harici taş yok denecek kadar az. Kıraç arazi de kullanılacak genelde, derin sürüm yapmak istiyoruz... Tarım kredi kooperatifinin satış yaptığını duyduk, fiyatları nedir acaba araştıran arkadaşlar var mı? Biz eskişehir Sivrihisar da yaşıyoruz. Civar yerlerde de soruşturacağım. Polatlı Afyon Çifteler eskişehire bakacağım. Diğer illerde ki arkadaşlar da fiyat öğrenip paylaşırlarsa sevinirim. Kalın şasemi ince şasemi uygun olur kafamdaki bir diğer soru sizce hangisi daha iyi olur.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

2d566297f5fc791e18cb43471251894c.jpg

Bu tabloyu ilk sayfada da paylaşmıştım.

Dediğinize göre problem yaratacak büyüklükte taş yok.
İnçe şase olması kullanım açısından daha rahat olur kütle farkı avantaj olarak döner benim kanaatim ince şase olması daya iyidir ben olsam ince şase alırdım.

• Beğen
Tepkiler: çiftçi sam
Arkadaşlar bizde pulluk alacağız haftaya araştırma yapmaya başlıcam bu hafta nh TD90D için 4 lü 14 lü tam otomatik düşünüyoruz. Sizce de doğru seçim mi? Tarlalarda küçük taşlar var oda bazı küçük parsellerde onun harici taş yok denecek kadar az. Kıraç arazi de kullanılacak genelde, derin sürüm yapmak istiyoruz... Tarım kredi kooperatifinin satış yaptığını duyduk, fiyatları nedir acaba araştıran arkadaşlar var mı? Biz eskişehir Sivrihisar da yaşıyoruz. Civar yerlerde de soruşturacağım. Polatlı Afyon Çifteler eskişehire bakacağım. Diğer illerde ki arkadaşlar da fiyat öğrenip paylaşırlarsa sevinirim. Kalın şasemi ince şasemi uygun olur kafamdaki bir diğer soru sizce hangisi daha iyi olur.

T.k.k sözleşme fesh oldu artık pulluk satmıyoruz dedi geçen pazartesi sordum. Kooperatif piyasadan %10 pahalı satıyor bu aralar almanızı tavsiyd ederim yılbaşında sağlam zam gelecek.

• Beğen
Tepkiler: çiftçi sam
25543f91facbcfda269dbef2fa617a02.jpg

cf4a513116079bb61b82f90f6c276cc8.jpg

Arkadaşlar bu iki pulluk arasında nasıl bir fark vardır. Nh TD90D için hangisi daha uygun olur. Kızaklı kafa ne işe yarar. Kırmızı olan Hidrolikli diyor. Maviye göre ne avantajı var. Eski pulluğumuz turan 3 lü 12 inç ti. Yeni pullukları hiç kullanmadığımız için bilgimiz yok arkadaşlar tecrübeli kullanan arkadaşlar abilerim var ise cevapları bekliyorum saygılarımla....

4 lü 16 yada
4 lü 14 lü tercihimiz... 5 li düşünmüyoruz.

Tablolar ünlü nün kendi sitesinden alınmadır.

25543f91facbcfda269dbef2fa617a02.jpg

cf4a513116079bb61b82f90f6c276cc8.jpg

Arkadaşlar bu iki pulluk arasında nasıl bir fark vardır. Nh TD90D için hangisi daha uygun olur. Kızaklı kafa ne işe yarar. Kırmızı olan Hidrolikli diyor. Maviye göre ne avantajı var. Eski pulluğumuz turan 3 lü 12 inç ti. Yeni pullukları hiç kullanmadığımız için bilgimiz yok arkadaşlar tecrübeli kullanan arkadaşlar abilerim var ise cevapları bekliyorum saygılarımla....

4 lü 16 yada
4 lü 14 lü tercihimiz... 5 li düşünmüyoruz.

Tablolar ünlü nün kendi sitesinden alınmadır.

Kızaklı kafa olan pulluk hem ağır hem de pahalı diye biliyorum.
Kızaklı olması traktörün arkasında bağlantı sabitken pulluğun şase ve kafa kısmının birbirinden bağımsız hareket etmesi diye biliyorum.

İkinci yani hidrolik ayarlı ise;
12, 14, 16 inch ölçülü pulluk aldınız diyelim, traktöre hidrolik bağlantısını yapıp sürüm esnasında dahi sürüm genişliğini değiştirebilirsiniz.

Şöyle örnek vereyim;

Rampa bir tarlada sürüm yapıyorsanız yukarı çıkarken 12 inch ayarda, aşağı inerken 16 inch ayarda ve aynı viteste sürüm yapabilirsiniz.
Uzun lafın kısası traktörün içinde oturduğunuz yerde iş genişliğini değiştirebilirsiniz.

Kızaklı kafa olan pulluk hem ağır hem de pahalı diye biliyorum.
Kızaklı olması traktörün arkasında bağlantı sabitken pulluğun şase ve kafa kısmının birbirinden bağımsız hareket etmesi diye biliyorum.

İkinci yani hidrolik ayarlı ise;
12, 14, 16 inch ölçülü pulluk aldınız diyelim, traktöre hidrolik bağlantısını yapıp sürüm esnasında dahi sürüm genişliğini değiştirebilirsiniz.

Şöyle örnek vereyim;

Rampa bir tarlada sürüm yapıyorsanız yukarı çıkarken 12 inch ayarda, aşağı inerken 16 inch ayarda ve aynı viteste sürüm yapabilirsiniz.
Uzun lafın kısası traktörün içinde oturduğunuz yerde iş genişliğini değiştirebilirsiniz.
Teşekkür ederim faydalı bilgiler için

• Beğen
Tepkiler: berat.yzn
Buradaki açıklamada 12'' örneği

Açıklanan 12' inç ifadesi kulak ölçüsü diye adlandırma tam doğru bir açıklama sayılmaz.Çünkü bu ifade pulluğun arasındaki mesafenin inç cinsinden ölçüsüdür.kulak boyunun büyük ya da küçük olması bir şey ifade etmez.Birinin ok kenarından diğerini ok diğer kenarına kadar olan aralığın ölçüsüdür.Pulluğun ebadı büyüdükçe derinlik artar diye genel bir kanı var.Derinlik her numara ile hemen artmaz ama sürüm genişliği artar.Örneğin 8 numara pulluğun her biri arası 20 cm yaparken 4X20= 80 cm yer götürüken 10numara 10X2,5=25 cmX4(4 lü pulluk ise)100cm yer götürür.

Güncel fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?

Aydın 4 lü yaylı pulluk için 17.000 tl istediler
Konuyu hortlatmak yerine yeni konu açsaydınız keşke sorunuza gelince ünlü yaylı helezon tip 5 li 12, 14, 16 ayarlanabilir 91 cm ara geçenlerde bir komşum 26.000 TL ye aldı biz de dün 4 lü 12, 14, 16 ayarlanabilir 95 ara kızaklı tip dönerli yi 27.000 e aldık