Landini 5h-115 Nadas 2016...

Valla gelse bende ilgilenirim.
Benim favorim john deere 6-R
Sempati duyduğum traktörler ise claas,kubota ve landini.
Peki Ahmet 2018 de euro 4'e geçmek işi kesin mi?
Ankara fuarinda Anadolu motordan yetkili bir isimle konuştum T4 lerin italya da satılmasına rağmen Türkiye neden gelmediğini sordum oda bana Türkiye euro 4 e 2018 de gecek bizde o seriyi o zaman getirecez demişti ne o tarihte kesin geçilir mi gecilmez mi bilmiyorum...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Kolay gelsin bereketli olsun:), topraktaki tav güzel tahmini ortalama hız 6.0 gibi gözüküyo kaç gazla gidiyosunuz?
Saolasın Görkem hız 6.4 gaz 14 15...
Kolay gelsin bizim burda hiç yok kral makinelerden.98 falandı galiba 200 serisi Mf tipi olandan 1 tane almışlardı
Saolasın Abi onlar eski dispirötöru Karacabay tarafindan türkiyede üretilmisti...

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Guzel makina bende begeniyorum yalniz platform duz olsa daha sahane olcak.Birde bu modellerin turkiyede montajlandigini soyluyorlar dogrulugu nedir acaba.Ben pek sanmiyorum burda montaj olacagina ama
https://youtu.be/aFbE1H7-r18
Saolun teşekkürler.Bilende konuşuyor bilmeyende landini lastik ve motor hariç diğer aksamlarini İtalya'daki Landini fabrikasında üretiyor yukaridada video linkini attım.landini traktorlerin in muhtelif yerlerine eğer dikkatli bakılırsa OLF(Orjinal Landini Fabrikasi) Yazısı gözükür.Eski dispirötör Karacabay Burda bazı modellerin montajını yapmıştı 2011 yilina kadar 2011 den sonra yapmadılar zaten 2013 yilidada Anadolu motor bünyesine geçti...

Landini 5h 90 almayı düşünüyorum biraz bilgi verseniz arkadaşlar

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Öncelikle 5h serisi alacaksanız 100 luk yada 115 lik almanızı tavsiye ederim.5h serileri 36 ileri 12 geri yarı otamatik vitese sahip takviye bişeyler dışında debriyaj kullanmak gerekmez kullanımı kolay hidroligi gayet başarılı elektronik olarak tasarlanmış her vitesi vites topuzundaki tuşlarla 3 e bölüyor buda yolda tarlada daha rahat bi kullanım sağlıyor. Yakıt olarak gayet iyi traktör açıldıktan sonra nadasta 1.5 ı gecmez ayriyeten koltuğu havalı.Traktorun benim beğenmedim tarafları 1. Kabini dar 2. Si de traktörün onu hafif daha doğrusu ağırlık yetersin 360 kg ağırlık var en az 500 kg olması gerekirdi çünkü arkası bi hayli ağır bizde videodaki gibi önüne mesned yaptırarak çözüm bulduk başka aklınıza takılan bir şey varsa sorabilirsiniz...
Güzel paylaşım Ahmet eline sağlık.Tam tav var mıydı tekerlerde hiç toprak yok üst iyide zemin kuru gibi geldi bana.
Saolasın Allah razı olsun abi toprak kuru tav yok traktör hızlı gittiği için tavli gibi gözüküyor...

Teşekurler peki 90 neden tavsiye etmiyorsun ikinci el 90 var bir tane temiz 1 90 saat de uygun biraz onu almayı düşünüyorum da
285s var bizde 97 model üzerine 55 istiyor

90 lar fazla tutulmuyor birde intercoler yok bizim bayi şu an 90 ini sipariş usulü getiriyor ama 100 115 lik stokta Var ama fiyat uygun mus birde onların manuel viteslileri var eğer öyleyse almayın shuttle li olup 12 vites olalı var öyleyse de almayın 36 vites se alın.

Yok gardas işte el debriyaj falan var vites üzerinde yeşil düğme var her vites arası bucuklR var mış sen landiniden anlıyor parçası falan çekiş falan nasıl

Hocam bu benim ikinci landinim daha önce powerfarm 90 vardı 6 yıl kullandık cıvata gesimedim sattım.su an bende 5h 100 var 8. Ayda aldım daha 300 saate yani analyacagin bakim hariç hiç parçaya ihtiyacım olmadı boldenizde servis ve yedek parça varsa alın derim.cekise gelince 90 lik euro 2 motor du cekisiden çok menmunduk bu 5h euro 3 motor bunların bu emisyondan dolayı fazla gaz cikarmasin diye pompa barları kısık ve çekiş euro 2 ler kadar yok ha bu sadece landini ye mi özgü değil sizin alacağınız tüm euro 3 lerde bu problem olacak yapmanız gereken pompa barini açarak euro 2 seviyesine getirmek...