Reygras otu ekenler varmı

Kıraç arazilerime yem bezelyesi ekmeyi bende düşünüyorum hiç denemedim nasıl bir şey merak ediyorum.Biraz bahseder misiniz
Geçen sene Mart sonunda ektik 12 kg yem bezelyesi 4 kg yulaf olarak Haziran 25 te biçebildik. Dekara 2.5 ton civarında slajlık verim oldu.100 dekar yer etmiştik bu seneki ekime devam ediyoruz 12 kg yembezelyesi 6 kg buğday 400 dekar yere ekiyoruz. Geçen sene Ekim geç kalmıştı yetiştirememiştik ona rağmen verim güzeldi bu senekiler daha iyi olur inşallah. Dekara 23 kg 20 20 gübre atıyoruz

• Beğen
Tepkiler: Halil İbrahim
Geçen sene Mart sonunda ektik 12 kg yem bezelyesi 4 kg yulaf olarak Haziran 25 te biçebildik. Dekara 2.5 ton civarında slajlık verim oldu.100 dekar yer etmiştik bu seneki ekime devam ediyoruz 12 kg yembezelyesi 6 kg buğday 400 dekar yere ekiyoruz. Geçen sene Ekim geç kalmıştı yetiştirememiştik ona rağmen verim güzeldi bu senekiler daha iyi olur inşallah. Dekara 23 kg 20 20 gübre atıyoruz

Yem bezelyesinin kilosunu kaç tl ye hangi firmadan aldınız

Geçen yıl 5 dekar ektim.1.biçimi yeşil yedirdim.Hayvan başı 2 litre süt artışı var ve bununla beraber verdiğim kesif yem 9 kg dan 6-7 kg ya kadar düştü.2.Biçim ise 5 dekardan 25-26 kg dan 115 balya aldım.İstesek 3. biçimi yapardık ama silajlık mısır ekmem gerekirdi.Ama bu yıl 4-5 sefer biçmeyi hedefliyorum.

Kuruma sorunu var diyorlar , kurutmada sorun yaşadınız mı ?

Ayrıca kuru balyasını da hayvanlar iştahla yiyor mu ?

dce28ec1f1c376e6469365053447278d.jpg

Biz caramba ektik.

Arkadaşlar bu ot yüce ALLAHın bi mucizesi. Hayvanın süt damarları patlayacak neredeyse. Ben geçen yıl ilk defa ektim. Saldım hayvanları otlattım, baharda çektim geri paket yaptım. Benim susuzdu ama. Bu yıl dere tepe ekiyorum. 20 torba aldım. Düz alanları paket yapıp geri kalan yamaçları otlatıcam

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı