Tümosanı 8175 gönderdik FARMALL 115C Geldi :D

konunun üzerinden 1 sene geçmiş bize genede Hayırlı olsun demek düşer performans olarak izlenimlerin nedir selahattin 1 sene kullanımdan sonra :) - yanları + yanları
Sağolun daha iyileri sizin olsun ☺ oncelik eksileri agırlık ve ayna problemi 😀 traktor de tork cok iyi sanki guclu bi arapada spin atıyormuş gibi hissettiriyor her gaz verisinizde pati atarık hızlanıyor bu da agırlık eksikliginden diom. Kepce kullunıminda cok iyi tam bi ciftlik motoru kepceyle calisirken yakit baya iyiydi 12 gaz ve duz ikinci vitesler pancar doldurdum shuttle gercekten cok nazik birakiyor vites yuksek bile olsa vurmuyor. Araziden yük cıkarcaksan üst ceki kullunıp tek çekerde asalatırsan gercekten gucu hissediyon 😀 alt cekide cok fazla pati atmakta genel itibariyle guzel.

Sağolun daha iyileri sizin olsun ☺ oncelik eksileri agırlık ve ayna problemi traktor de tork cok iyi sanki guclu bi arapada spin atıyormuş gibi hissettiriyor her gaz verisinizde pati atarık hızlanıyor bu da agırlık eksikliginden diom. Kepce kullunıminda cok iyi tam bi ciftlik motoru kepceyle calisirken yakit baya iyiydi 12 gaz ve duz ikinci vitesler pancar doldurdum shuttle gercekten cok nazik birakiyor vites yuksek bile olsa vurmuyor. Araziden yük cıkarcaksan üst ceki kullunıp tek çekerde asalatırsan gercekten gucu hissediyon alt cekide cok fazla pati atmakta genel itibariyle guzel.

T5.115 rampa arazide ağırlık biraz fazla geliyor, 5070 kg, arka jantlardan iki ağırlık söktük, ön taraftan ağırlığın yarısını indirdik,4800 kg, yalnız patlatma çekerken de dolu ağırlıklı kullanılıyor.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
T5.115 rampa arazide ağırlık biraz fazla geliyor, 5070 kg, arka jantlardan iki ağırlık söktük, ön taraftan ağırlığın yarısını indirdik,4800 kg, yalnız patlatma çekerken de dolu ağırlıklı kullanılıyor.
Hımm demekki fazla agır olmaması daha iyi olucak dengeli biseyler yapmak lazim yada kolay takilabilir agirlik lazim işe göre hemen takılıp sökülen cinsten

Hımm demekki fazla agır olmaması daha iyi olucak dengeli biseyler yapmak lazim yada kolay takilabilir agirlik lazim işe göre hemen takılıp sökülen cinsten
Selahattin arkadaşım ben bu yıl yeterli bütçeyi ayirabilirsem bu yıl on tarafa hidrolik taktirmayi planliyorum. Bütçe ayıramaz İsem Lüleburgaz li İskender arkadaşım pratik ilave agirlik hazırlamis aynısını yapacağım 115c için. Fakat şuan on ağırlıklar tam bizim tüm işler için yeterli. Fakat yaza disk tiller çekerken kurakta ağırlık gerekecek gibi duruyor ayrıca ayçiçeği sapı kiyarken ontarafa Ciguli arkaya disk tiller takamayi planliyoruz. Ayrıca kanola ekerken ontarafa merdane arkaya makina da takılabilir.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Selahattin arkadaşım ben bu yıl yeterli bütçeyi ayirabilirsem bu yıl on tarafa hidrolik taktirmayi planliyorum. Bütçe ayıramaz İsem Lüleburgaz li İskender arkadaşım pratik ilave agirlik hazırlamis aynısını yapacağım 115c için. Fakat şuan on ağırlıklar tam bizim tüm işler için yeterli. Fakat yaza disk tiller çekerken kurakta ağırlık gerekecek gibi duruyor ayrıca ayçiçeği sapı kiyarken ontarafa Ciguli arkaya disk tiller takamayi planliyoruz. Ayrıca kanola ekerken ontarafa merdane arkaya makina da takılabilir.
On hidrolik ne kadara mâl olucak

On hidrolik ne kadara mâl olucak
Fiyatlar 7 bin ile 10 bin arasında değişiyor. Tabi pazarlıksız verilen teklif böyle belki bir miktar daha öne bilir. Ben sadece ön bilgi olarak aldım fiyatları.
a373aac7cd84c6f6531eedf79367947e.jpg
başlangıç fiyatı 7 bin TL tabi şaseli modelleri 10 bin TL ye kadar çıkıyor. Trakyada bu tarz hidrolik takan çok çiftçi gördüm. İki işi aynı anda yaptığında yakıt ekonomisi de sağlayabilir.

Fiyatlar 7 bin ile 10 bin arasında değişiyor. Tabi pazarlıksız verilen teklif böyle belki bir miktar daha öne bilir. Ben sadece ön bilgi olarak aldım fiyatları.
a373aac7cd84c6f6531eedf79367947e.jpg
başlangıç fiyatı 7 bin TL tabi şaseli modelleri 10 bin TL ye kadar çıkıyor. Trakyada bu tarz hidrolik takan çok çiftçi gördüm. İki işi aynı anda yaptığında yakıt ekonomisi de sağlayabilir.
Gercekten kullanisli olursa yakit ve zaman tasarrufu yapar ancak trakya cok uzak bunu bi arastirayim ben bizim o taraflarda yapan eden varmi

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
kardesım hayırlı ugurlu olsun allah kazancını bol eylesın kazadan beladan korusun gule gule kullan bende de var bır bas belası tumden osandım zaten adı ustunde tümosan traktor sıfır aldık ama 800 satte ıkı kez şanzuman arızası verı inanın soguttu kendınden sız kurtulmusunuz darısı bıze

kardesım hayırlı ugurlu olsun allah kazancını bol eylesın kazadan beladan korusun gule gule kullan bende de var bır bas belası tumden osandım zaten adı ustunde tümosan traktor sıfır aldık ama 800 satte ıkı kez şanzuman arızası verı inanın soguttu kendınden sız kurtulmusunuz darısı bıze

Araç noktasında en büyük problem parça uyumsuzluğu bakiyon pompa başka marka motor başka marka bazen şanzıman başka marka satılan ülke bunlarda bambaşka.. bunların yanına parça bulunamaması servis elemanı yeteneksizligi vs vs eklendikçe hayat zorlaşıyor.. piyasa birçok marka Perkins motor diye reklam yapıyor kimisi Bosch pompa diyor kimisi şanzımanı şu diyor.. millet zaten güç bela para getiriyor birde çoğu çiftçimizin anlamadığı teknoloji oluyor yani anahtarı eline alıp belki çok küçük arızayı düzeltme imkanı olmuyor ufak tefek şeylerle bile bir sürü para ve zaman dökülüyor.. tabi sorun daha spesifik ise işin içinden çıkmak imkansız oluyor..