Massey ferguson 5455 ve 89, 5 ton pancar :

bizim lastikler 16inç 40 cm genişlettikten sonra tutunması arttı pulluğun çiziyi kapatması için krankıyla oynadım şuan sıkıntı yok tavsiye ederim görüntüsüde değişti motorun
sen niye genişletmek istiyosunki zaten 50cm lastiğin var güç kaybı oluşur diyorlar fakat ben hissedemedim güç kaybını.

İşte lastik geniş olduğu için arası dar orası genişlesin istiyorum...

5455 ler güzel traktör bu traktörde extra ön ve arka ağırlıklarda var tahmini 5600 kg delir, şöföründe kabiliyeti ile bu römorkları çekmiş, tebrikler.
Yanlız iddayı kazanan traktörün sahibi 1 koyuna iyi bakmalıki 3 yıl içinde o koyunu sürü yapması gerekir yoksa 3 yıl sonra sanayiye gittiğinde 1 koyun ve 1 takım elbiseye usta o traktörün şanzıman yağını bile değiştirmez.

• Beğen
Tepkiler: mehmetmajere
5455 ler güzel traktör bu traktörde extra ön ve arka ağırlıklarda var tahmini 5600 kg delir, şöföründe kabiliyeti ile bu römorkları çekmiş, tebrikler.
Yanlız iddayı kazanan traktörün sahibi 1 koyuna iyi bakmalıki 3 yıl içinde o koyunu sürü yapması gerekir yoksa 3 yıl sonra sanayiye gittiğinde 1 koyun ve 1 takım elbiseye usta o traktörün şanzıman yağını bile değiştirmez.

Doğru söze ne denir. Hor kullanılmaması konusunda hemfikiriz. Üretiliş amacı dışında bir girişim. Ama dışardan bakınca yani traktör başkasının olunca izlemesi güzel :)

Ah be heykırboy hep açık arıyon;)
-traktörün önü ağırsa veya yeterli ağırlık varsa !!düzlükte!! alt çeki derim çünkü yere yapışır yoldada boşta gidermiş gibi olur fakat bayır çıkarken ve inerken dezavantajlı
-bayır yukarıysa üst çekide daha iyi asılır bayır aşşağıda daha sağlıklıayrıca (bende üst çeki kullanıyorum çoğunlukla fakat düzlükte veya tarlada alt çeki kullanıyorum)

açık aramadan sende avantaj dezavantajını anlat niye üst çeki sonuçta pancarcısın el elden üstündür aydınlat bizleri ;)

Şimdi traktörün önü ağırsa iyi oturur alt çeki muhabbeti doğru fakat üst çekiye taktığın da motorun arkası iyi oturur ve iyi asılır fakat bayır aşağı üst çeki asla sağlıklı değil aksine çok tehlikeli, yük vurdukça motorun önünü silkeler ve tarlada üst çeki daha iyi oluyor, zemin de yumuşak olduğundan motor üst çekide daha iyi oturuyor ve padanaja kaçmıyor fakat düz asfaltta ya da sert herhangi zeminde alt çeki sıkıntısız her yerde gider zaten

İşte lastik geniş olduğu için arası dar orası genişlesin istiyorum...
Şuanda bayılma yapmıyosa genişlet bence, anladığım kadarıyla patinaj yapmıyor motorun sadece genişleticeksin
Şimdi traktörün önü ağırsa iyi oturur alt çeki muhabbeti doğru fakat üst çekiye taktığın da motorun arkası iyi oturur ve iyi asılır fakat bayır aşağı üst çeki asla sağlıklı değil aksine çok tehlikeli, yük vurdukça motorun önünü silkeler ve tarlada üst çeki daha iyi oluyor, zemin de yumuşak olduğundan motor üst çekide daha iyi oturuyor ve padanaja kaçmıyor fakat düz asfaltta ya da sert herhangi zeminde alt çeki sıkıntısız her yerde gider zaten
koşullar farklı gözlemlerimiz farklı ben mesela bizim kırmızı remorkları biliyon arka arkaya takınca arabaların ağırlığıyla ortalama 17-18 ton oluyo bayırlı yerlerde tehlikeli olmasın diye üst çekiye takıyorum bayır inerken sıkıntı olmuyo alt çekiye takınca bayır aşşağı sağa sola çeker kanısındayım ki çektiğini düşünüyorum

Yedek güçle125 hp.125 hp her makina bunu asilir.zemin sert buyuk ihtimal makinayla sokulmus yer.Elle sokulmus olsa o arabalari yarim metre goturemez zaten

evet yedekle 125, şu an 112 hp(vites 2 C de olduğu için).Bir çok marka çekecektir onda da haklısınız zaten amaç gövde gösterisi değil bir iddia sonucu demiştim.İzlemek isteyenlerin olacağını bildiğim için paylaşmak istedim.Elle söküm kalmadı buralarda hatta tek sıralıyla da söküm azalıyor her geçen sene. 5 -6 sıralı KLEİNE vs. gibi ithal makineler çoğalmaya başladı.Yükleme işi de ROPA-MAUS ile yapılıyor.Fabrika nakliye için miktara göre kamyon gönderiyor yüzlerce ton pancar bir kaç saat içinde harmandan kalkıyor MAUS sayesinde.En zahmetli olaylardan biri olan söküm hava şartları uygun olursa hemen bitiveriyor.Polar oranı da çok güzeldi bu sene sebebi nedir bilemiyorum ama raporlarda en düşük 17 gördüm 21-22 polarlar havada uçuşuyor.Bu da pancar fiyatını bir anda tonu 250tl ve üzerine çıkarıyor.Uzun lafın kısası ben ekmesem de izlenimlerim ve arkadaşlarımın verdiği bilgilere göre 2016 yılı pancar ekicisini Yozgat'ta mutlu etti.

evet yedekle 125, şu an 112 hp(vites 2 C de olduğu için).Bir çok marka çekecektir onda da haklısınız zaten amaç gövde gösterisi değil bir iddia sonucu demiştim.İzlemek isteyenlerin olacağını bildiğim için paylaşmak istedim.Elle söküm kalmadı buralarda hatta tek sıralıyla da söküm azalıyor her geçen sene. 5 -6 sıralı KLEİNE vs. gibi ithal makineler çoğalmaya başladı.Yükleme işi de ROPA-MAUS ile yapılıyor.Fabrika nakliye için miktara göre kamyon gönderiyor yüzlerce ton pancar bir kaç saat içinde harmandan kalkıyor MAUS sayesinde.En zahmetli olaylardan biri olan söküm hava şartları uygun olursa hemen bitiveriyor.Polar oranı da çok güzeldi bu sene sebebi nedir bilemiyorum ama raporlarda en düşük 17 gördüm 21-22 polarlar havada uçuşuyor.Bu da pancar fiyatını bir anda tonu 250tl ve üzerine çıkarıyor.Uzun lafın kısası ben ekmesem de izlenimlerim ve arkadaşlarımın verdiği bilgilere göre 2016 yılı pancar ekicisini Yozgat'ta mutlu etti.
Allah bereketini arttirsin masallah oranlar cok iyi

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz

Bizim buralardada buyuk makinalar sokuyor.Hatta bizimkinide terra dos soktu.Polar isinde bence bi is var.bizim ayni tarlanin pancari 17 18 19 20 gibi degisik polarlar cikti.Hemde birde yerli pancar olmasina ragmen.Hakkimizda herseyin hayirlisi

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz
bir tane arkadasim var akdagmadaninden Adam mi Adam hatta adamin dibi

İnsanlar memleketine, maddi durumuna, siyasi görüşüne vs. göre yargılanmamalı bence her insan farklı bir dünyadır ve kendi kıymetini kendisi belirler.Sizin övgünüzü alabiliyorsa ne mutlu arkadaşınıza. Zira dünyada kıymeti hakeden insan sayısı azalıyor gibi geliyor bana

• Beğen
Tepkiler: Mavzer99
Bizim buralardada buyuk makinalar sokuyor.Hatta bizimkinide terra dos soktu.Polar isinde bence bi is var.bizim ayni tarlanin pancari 17 18 19 20 gibi degisik polarlar cikti.Hemde birde yerli pancar olmasina ragmen.Hakkimizda herseyin hayirlisi

Bunu söyleyen birkaç kişi daha oldu aynı tarlada üç kamyonun üćüde farklı polar dedi. Bir bit yeniği yoktur inşallah

• Beğen
Tepkiler: arapörenli

Ne güzel size maşallah öğretmen aynı zamanda tarıma meraklı.

Benimki meraktan birazcık öte çocukluktan damarlarıma işlemiş bir özellik desem daha doğru olur çünkü işlediğim alan biraz fazla ve kimsenin işime karışmasına izin vermem. Şansa bırakmayıp kendi isini kendi yapmalı bence olabildiğince insan. Amaç sadece kazanç degil bende. Üstün başın toz olmadıkça bileklerine kadar grese batmadiktan sonra eline küreği alıp zorluğu görmeden yapilan çiftçilik bana göre değil:)