Renault ve Claas Traktör

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Renault S.A.S firması otomobil, tren, tank, kamyon, traktör
üretim amaşlı bir kuruluştur. Aynı zamanda ağır döküm ve zırhlı askeri araçlar üretir.

Renault tarım bölümü traktör ve tarım makinaları imalatına 1919 yılında başlar. 2003 ve 2008 yılları arasında rakibi olan Alman firması Claas ile yaptığı ortaklıktan sonra 2008 yılında Claas firmasına satılır.

Renault-Claas Arion
2013 Claas Arion.jpg

2003 yılından bu yana Claas firmasını ana üretim merkezlerinden biri olmuş ve halen bu firmanın yan kuruluşudur.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE...

type_hi.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.JPG

DEVAM....

Son düzenleme:
Cok yillar once köye gelmisti kamyonun uzerinde iki tane renault traktor portakal sarisi gibi renkleri vardi.Yanlis soylemim ama birisi cergos gibi birsey yaziyordu.Diyerini hatirlayamadim ama onunda sonu goslu biseydi.Benim merak ettigim renault traktor yapamaya devam etseydi.arabalarinda oldugu gibi yakitta iddaali olurmuydu acaba

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Şöyle güzel bir fon müziği eşliğinde Erkunt slayt fotoğraf videosu hazırlamayı düşünmüştüm.

Eğer sen fotoğraf çalışması yaparsan müsadenle bende senin o çalışmanı videoya çevireyim.

Çünkü tam bir seri fotoğraflar derleyemedim ve videoda olmadı.

Nasıl yapalım abi ben konuları açayım sen fotoğrafları mı alacan nasıl edelim.

Nasıl yapalım abi ben konuları açayım sen fotoğrafları mı alacan nasıl edelim.

Yani müsaaden olursa kardeşim, aklına yanlış bir şey gelmesin sakın. Ben geçmişten günümüze fotoğraflar aradım. Video için en az 800 ve daha büyük fotoğraf gerekli yoksa minik fotolarla iyi olmuyor. fakat başarılı olamadım. Sadece yeni fotoğraflar buldum.

Eğer sen öyle bir konu açarsan ben de senin o fotoğraflarını alıp videoya çevirsem. Tabi Allah izin verirse.:)

Eğer eskiden günümüze tam olarak bulamazsak o zaman "en küçük Erkunt'tan en büyüğüne kadar bir foto sergi ve video yapalım.

Yani müsaaden olursa kardeşim, aklına yanlış bir şey gelmesin sakın. Ben geçmişten günümüze fotoğraflar aradım. Video için en az 800 ve daha büyük fotoğraf gerekli yoksa minik fotolarla iyi olmuyor. fakat başarılı olamadım. Sadece yeni fotoğraflar buldum.

Eğer sen öyle bir konu açarsan ben de senin o fotoğraflarını alıp videoya çevirsem. Tabi Allah izin verirse.:)

Eğer eskiden günümüze tam olarak bulamazsak o zaman "en küçük Erkunt'tan en büyüğüne kadar bir foto sergi ve video yapalım.

Tabi abi ne demek fakat memnun olurum.
Fakat bende fazla resim yok olanlarda her yerde bol bulunan fotoğraflardan değil.
Konu açmak mühim değil hepsini bir konuda da paylaşabilirim.
Ortalama 80 kadar var ama ölçüleri nedir bilmiyorum etiketledim arşivde duruyor.
Ben erkunttan da isterim arşivlerinde varsa gönderirler. Eski modellerin fotoğrafını pek bulamazsın internet kullanımı çok az olduğu için 2011 yılına kadar neredeyse yok denecek kadar az.

Benim açmak istediğim konu erkunt modellerini de tanıtım yapacağım videolar çekmeyi çok istedim ama olmadı resim ve teknik bilgilerle tanıtayım olmadı.
Birkaç resim ve teknik bilgilerini yazayım 2017 itibarı ile.

Tabi abi ne demek fakat memnun olurum.
Fakat bende fazla resim yok olanlarda her yerde bol bulunan fotoğraflardan değil.
Konu açmak mühim değil hepsini bir konuda da paylaşabilirim.
Ortalama 80 kadar var ama ölçüleri nedir bilmiyorum etiketledim arşivde duruyor.
Ben erkunttan da isterim arşivlerinde varsa gönderirler. Eski modellerin fotoğrafını pek bulamazsın internet kullanımı çok az olduğu için 2011 yılına kadar neredeyse yok denecek kadar az.

Benim açmak istediğim konu erkunt modellerini de tanıtım yapacağım videolar çekmeyi çok istedim ama olmadı resim ve teknik bilgilerle tanıtayım olmadı.
Birkaç resim ve teknik bilgilerini yazayım 2017 itibarı ile.

Tamam o zaman sen elinde bulunan ve bulabildiğin fotoğraflarla bir konu aç. Acelesi yok o açtığın konudaki fotoğraflardan bir çalışma yaparım. Bu arada ayrıca bende yeni fotoğraflardan "küçükten büyüğe doğru" video hazırlayım. Senin açtığın konuda onu da paylaşalım.

Beraber bir konu açmış oluruz:D

Tamam o zaman sen elinde bulunan ve bulabildiğin fotoğraflarla bir konu aç. Acelesi yok o açtığın konudaki fotoğraflardan bir çalışma yaparım. Bu arada ayrıca bende yeni fotoğraflardan "küçükten büyüğe doğru" video hazırlayım. Senin açtığın konuda onu da paylaşalım.

Beraber bir konu açmış oluruz:D

Tamam abi bende bir resim derlemesi yapayım ortak bir konunun gözüne vuralım.

• Beğen
Aslında türkiyeye gelmiş geçmiş bütün traktör markalarının modelleriyle birlikte küçük çaplı bir traktör ansiklopedi si yapmak lazım.e tabiki bu da trakklübe yakışır diye düşünüyorum.Mustafa bey bu konuya sahip çıkılabilirmi?Siz ne dersiniz?

• Beğen