Osmanlı-%100 Yerli Harman Makinası

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Sultan Abdulhamit Han'ın emriyle Bursa'da üretilen yerli harman makinasi..

42760.jpg

Aradan kaç yüzyıl geçti bu makinanın motorlusunu halen üretemiyoruz. Çok mu zor bir biçerdöver yapmak!

Üretemiyoruz çünkü iç düşmanlar yaptırmadılar. Şimdi bile aynı zihniyette insanlar var içimizde. Yerli otomobil yapılıyor diye adamlar kahroldu.

Hatırlarsan, gezici takımı ve destekçi partiler ne istediler.

-Yollar yapılmasın,
-barajlar yapılmasın,
-santraller yapılmasın,
-hava alanları yapılmasın,
-tüp geçitler yapılmasın,
-boğaz köprüleri yapılmasın,
-yerli tank ve gemiler yapılmasın....

Şimdi dahi içimizdeki hainler hiç durmadan çalışıyor ve huzuru bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yapamadığımızdan değil...

• Beğen
Tepkiler: ranger
Üretemiyoruz çünkü iç düşmanlar yaptırmadılar. Şimdi bile aynı zihniyette insanlar var içimizde. Yerli otomobil yapılıyor diye adamlar kahroldu.

Hatırlarsan, gezici takımı ve destekçi partiler ne istediler.

-Yollar yapılmasın,
-barajlar yapılmasın,
-santraller yapılmasın,
-hava alanları yapılmasın,
-tüp geçitler yapılmasın,
-boğaz köprüleri yapılmasın,
-yerli tank ve gemiler yapılmasın....

Şimdi dahi içimizdeki hainler hiç durmadan çalışıyor ve huzuru bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yapamadığımızdan değil...

İyide o saydıklarınızı biz yapmıyoruz ki. İhale açıyorlar onuda yabancı devletlere veriyorlar. Ben mühendisim ben hiç görmedim ki bir Türk meslektaşıma yol köprü yaptırılsın. Bizim sistemimiz o şeyleri yapmaya yönelik değil. Başkası yapacak sen onu kontrol edeceksin. Şuan Türkiyedeki fabrikalarda çalışan mühendisler bunu yapıyor. Ben bunu yapmayacağım diyen adamada devlet elinden o biçim engelleme geliyor. Adam mecbur kalıyor yurtdışına gitmeye.