Mondofon-şarole melezleme

Abi yerli düve diye tabir edilen hayvanlar zaten genetik yapısı arap sacı gibi oluyor ya melez azmanlığı ne derece gerceklesir kestiremiyorum zaten heryeri melez. Şarole dişi düveye tekrar şarole atsak yavrusu safkanlığa yaklaşırmı?
olurmu suni tohumlamada baskin gen yapisiyla attigin tohumun esdegeri ortaya cikar sonucta farkli renklerde melez azmanligini yakalarsin gecen bi video gormustum hatta adam angus boga almis buzagilarin hepsi simsiyah tek tip anneleride montofon melezi

olurmu suni tohumlamada baskin gen yapisiyla attigin tohumun esdegeri ortaya cikar sonucta farkli renklerde melez azmanligini yakalarsin gecen bi video gormustum hatta adam angus boga almis buzagilarin hepsi simsiyah tek tip anneleride montofon melezi
Facede esref sekerlinin paylastigi video mu? O videoyu izledim gercekten cok guzel bir video. Damizlik uretimi icin en iyi ırkin montofon oldugunu dusunuyorum. Mera kabiliyeti yuksek ve şasesi geniş bir hayvan

4.5 aylık. Anne montofon melezi baba belçika mavisi anne 17 yaşında
5e03cde736a34ad97d63dd6467886c95.jpg
c408226344a59fca40f0001b39bb635f.jpg

2000 dogumlu annesi elden çıkarmadık resmi kayıtlara göre 98 dogumlu buzağı dogdugunda cok küçüktü kendisi doğum yaptı.
Hayvan benden büyükmüs😂😂😂😂 ama abi ben belçika mavisini boyle bilmiyordum. Gerçekten beside çok üst düzey performansı var ama zor doğumu çok duyuyordum. Sizde gerçeklesen bu kolay doğumun sebebi şans eseri mi böyle oldu yokse spermayı secerken kolay doğum özelliği olan bi tohum mu sectiniz? Anasının yaşinin ileri olması kolay doğum yapmasında bi etken olabilirmi?

Kardeşim vallaha mükemmel duruyorlar
Abi bak dikkatini çekerim etci üretimde anaç olarak montofon tercih ediliyor. Bunu göz önünde bulundurmalısın. Bunun sebebi muhtemelen mera kabiliyeti yüksek hastalıklara dirayetli olması olabilir. Bak abi ne diyor 17 yaşında hala gebe bi hayvandan bahsediyor bu gerçekten montofonun anac özelliginin ileri derece kaliteli olduğunu gösterir bence

Benim bildigim belçika mavisinde zor dogum saf ineklerde goruluyor
Bereket tv de tahir yavuz hocam böyle anlatmıştı.
Melezlemede guc dogum olmuyormuş.
Hatta buzağı dogunca biseye benzemiyordu ama cok hızlı gelişti.
Verdiğiniz güzel bilgiler için tesekkürler. Yaptiginiz bu bilincli islerden dolayi da sizi tebrik ediyorum gercekten cok harika is cikarmissiniz buzaginizin masallahi var

• Beğen
Tepkiler: meraklibiracemi