CASE IH JX75C mi YOKSA JX75 MAXPRO mu?

Konu 75c ve massey 4707 mi ikiside 75 hp biz bunlari kiyasliyoruz 75c 4708 ile kiyaslamayin 85c ile kiyaslayin.
Biz bu 4700 serisini kac yil once test ettik tarlada kac yildir yani basimizda kullaniliyor bilmeden kulaktan duyma bilgilerle cevap vermiyoruz yillar once ilk uzerine. Ciktigimda cdr motor buyuk beklenti ile kontaga bastmistim benim beklentimi karsilamadi acikcasi biz dogrulari soyleriz dost aci soyler demisler kisi tercih edebilir isine uygundur butcesine uygundur zevkine uygundur bizde hayirli olsun deriz
Biz cifciyiz arkadaslar malum.traktor fiyatlari ortada bir sansimiz var traktor yenilemede zengin deiliz ki begenmedik degistirelim.onun icin en iyisini herkes irdeleyip arastirsin sonunda mutlu olsun

Abi bunların 4707 modeli nasıl ? O 75 hp galiba. Alan kullanan tavsiyen var mıdır?
4708 bunlar 86 hp. ben memnunum tavsiye ederim. IMG_20180420_191322.jpg

hacam anlatmaya çalışıyoruz ama kardeşlerimiz anlamamkta ısrar ediyorlar.
köyümüzde 4709 aldı komşunun biri sonra traktöre yazılımda falan yükletmişler iyi ama yanyana ekim yapıyoruz tarlalarımızda 75C de de 4 sıralı irtem marka ayçiçek ekim makinası var 4709 dada aynı makina
inanın 4709 duman dumana gidiyor bayılarak ve sürekli duman atarak.4 sıralı havalı makinada sözde 90 hp traktör bayılırmı! bunlar bayılıyor.
75c ile 2.viteste sanki boşta gidiyor.
traktör yarışlarına katıldığımda da bizzat kullandım traktör gaza bassanda gitmiyor.bukadar...
kalkıpta 4709 un hidroliği kötü demiyoruz veya 12+12 vites yaramaz demiyoruz.
ayrıca 75c nin hidrolik aksamı 4700 e göre zayıf diyoruz.vicdanen kimseye yanlış bilgi verdiğize inanmıyorum.saygı selam.
Benim 277 bile bayilmiyor o kadar beaa , nasıl bayılmak mis o , o kadar , bu motorda üstelik common rail var , bahsettiğim 4709 da chip vardır sanırım , dediğin şekildeydi acaba ondan kaynaklanmış olabilir mi?
İlginç geldi arkadasim yanlış anlama

ufuk hocam sen 277 yi takasa ver bitane 4709 alsan hem köylerimiz de uzak sayılmaz
4709 ile 75C yi yanyana bi deneyek.
ona göre değerlendirme yaparız bakalım 3 silindir ile 4 silindir nekadar fark ediyormuş...

Abi o kadarda değil.Forumda eskişehirli bir arkadaşda 4708 ile 75c vardı.hatta konusunu açtı.Onun dediğine göre 4708 75c den iyi çekiyormuş.Forumda arayıp bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Abi o kadarda değil.Forumda eskişehirli bir arkadaşda 4708 ile 75c vardı.hatta konusunu açtı.Onun dediğine göre 4708 75c den iyi çekiyormuş.Forumda arayıp bulabilirsiniz.
4700 serisin de 6 adet enjektör mevcut. Cabuk bayılmıyor. 4 silindir gibi olmaz tabi 3 silindir motor devirli kullanmak lazım ama kendi sekmentinde güzel konforlu kaliteli güçlü bi traktör

hacam anlatmaya çalışıyoruz ama kardeşlerimiz anlamamkta ısrar ediyorlar.
köyümüzde 4709 aldı komşunun biri sonra traktöre yazılımda falan yükletmişler iyi ama yanyana ekim yapıyoruz tarlalarımızda 75C de de 4 sıralı irtem marka ayçiçek ekim makinası var 4709 dada aynı makina
inanın 4709 duman dumana gidiyor bayılarak ve sürekli duman atarak.4 sıralı havalı makinada sözde 90 hp traktör bayılırmı! bunlar bayılıyor.
75c ile 2.viteste sanki boşta gidiyor.
traktör yarışlarına katıldığımda da bizzat kullandım traktör gaza bassanda gitmiyor.bukadar...
kalkıpta 4709 un hidroliği kötü demiyoruz veya 12+12 vites yaramaz demiyoruz.
ayrıca 75c nin hidrolik aksamı 4700 e göre zayıf diyoruz.vicdanen kimseye yanlış bilgi verdiğize inanmıyorum.saygı selam.
Bayılmaz. Attıkları yazılımda bi hata vardır. Biz yükte deniyoruz duman atmıyor. Zorlansalarda duman atmaz 4700 serileri koyduğu mazottan yada attıkları programdan kaynaklanan bir hatadır. 4709 90 beygir değil 95 beygir ve muhtemelen atılan programdan sonra 105 hp yide geçmiştir ama dediğim gibi mazottan yada programdan kaynaklanan bir sorun. Önüne gelen yazılımcıya promgramcıya gidip traktöre yazılım attırılmaz. Biz servise sorduk yaptırmayın abi dediler. . Gas

ufuk hocam sen 277 yi takasa ver bitane 4709 alsan hem köylerimiz de uzak sayılmaz
4709 ile 75C yi yanyana bi deneyek.
ona göre değerlendirme yaparız bakalım 3 silindir ile 4 silindir nekadar fark ediyormuş...
En kısa sürede alıp deneyelim :)
İşin şakası bir yana dediğin şekilde bir sorun varsa acaba o makinada mı bir sorun var diye düşünüyor insan , koskoca global firmanın ortaya çıkardığı ürün belli bir kalite ve standartlarda ve performans ta olması lazım , bu nh , MF , jd içinde geçerli. Benim favorim ya 4709 yada jx75c ikisinden birini alacağım kısmetse , artık ne zaman kismet olursa