Mazot gübre desteği?

Sayın hocam Devletimizin görevlerinden birisi çiftçisini korumak kollamak. Zaten bu destekler de olmasa bir çok kişinin vay haline. Ufakta olsa dert görecek gübresini alacak insanlar. Önceden böyle destekler yoktu. Haklısınız ama.

Biz Türk halkı olarak varsak devlet te sağ bunu unutmayalım. Çok şükür ki Türk milleti olarak osmanlısından, kurtuluş savaşından tutunda 15 temmuzlara kadar devletine sahip çıkan bu halk var. Suriye gibi değiliz en azından din mezhep ayrılığı olmadan vatanı için can verecek 70 milyonumuz var. Bu yüzden de Türkiyeyi siyasi, din ve meshep ayrılıkları ile çatıştırılıyoruz bu oyunlara gelip buradan kin nefret duyguları ile çatışma yaratmayalım. Millet olarak böyle şeyleri çok seviyoruz size öğretecek değilim. Bir çok kişi ne kadar muhalif te olsa bu ülkede demokrasi var. İktidar gökten inmedi bu devletin halkının çoğunluğu seçti.
Diğer konuya gelecek olursak da burası onun yeri değil ama çiftçiyi koruyacağız diyen bir cumhurbaşkanımız var çok şükür ama uygulayamayan bürokratlarımız var. Bu büroklatlar görevlerini düzgün yapsalar yanlış analizler yapmasalar şuan %49,5 değil %70 olurdu. Bu tek çiftçilikte değil her alanda olurdu.
Iste bu sorunlar nedeniyle Baskanlik sistemi getirilmeye calisiliyor.Vatandasa daha hizli ulasilsin daha hizli hizmet verilsin diye.Ben 51 yasindayim 1979 yilinda onüc yasindaydim 2 Saat TÜP kuyrugunda bekledimi biliyorum ve köyden sehre ögrenci tasiyan minibüs benzin bulamiyordu...bu günleri biz hic unutmadik.. sükür su anda ülkemizde hersey var ...eksiklikler cok...ama depremde toplanan yardimlarla devletin memuruna maas dagittigi günlerden geliyoruz...yani ekonomiyi kisa sürede düzeltmek cok kolay bisey degil...inanin ülkemizin ekonomisi avrupa ülkeleri kadar zengin olsa vatandasimiz her konuda devletten fazlasiyla destek alir bizim ülkemiz babadir anadir.....herseydir

ersen'de haklı..
bürokratlar bu milleti mahvediyor..
zorda olani görmek..
bi işin uzmanlık alanlarından biridir..
her işin başında uzman ve oradan yetişme bakan olmasi lâzım

Sayın tarım bakanımıza bakın Yüksek İslam Enstitüsü mezunu. Daha önceki görevleri Devlet Bakanı ve Çalışma ve Ekonomi Bakanı. Bakanımızın tarım alanından mezun bir bakanımız olması eminim daha faydalı olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Bave

Bizimde listeler asılmış geçen yıl 2500 tl idi bu yıl 1750 ye inmiş bizi yönetenler den allah razı olsun.hiç vermeye de bilirlerdi.bir kaç sene sonra 1000 liraya düşer mazot 6 lira olur.gübre nin tonu 1500 olur.yani ters orantılı.üniversite sınavlarında bu şekilde bir soru sorulsa ve baraj sorusu olmalı

Bizim burdada askı listesi cıktı.
Arkadaşlar bu cıkan askı listesi sade mazot , gübre icin değilmi yani toprak analizi parası yok bu yıl.
Bu cıkan askı listesi 10. Aydaki teslim ettimiz dosyanın ödeme lisytesimi .
Bilgisi olan arkadaşlar bi zahmet cvp yazarmısınız.

hayır bu geçen sene teslim ettiğiniz dosyanın ödemesi 2016 yılında nekadar yer işlediyseniz onun parası. 10.ayda teslim ettiğiniz seneye bu zamanlar listeye çıkar. Toprak analizi yaptırmıştım geçen yıl desteğinin kalktığını söylediler ortada bir karmaşa vardı.

hayır bu geçen sene teslim ettiğiniz dosyanın ödemesi 2016 yılında nekadar yer işlediyseniz onun parası. 10.ayda teslim ettiğiniz seneye bu zamanlar listeye çıkar. Toprak analizi yaptırmıştım geçen yıl desteğinin kalktığını söylediler ortada bir karmaşa vardı.
Cvp icin teşekkürler .bende o yüzden sordum bende toprak analizi yaptırmıştım hemde baya bi yer ama askı listesine bakılırsa sade mazot ,gübre üzerinden fiyatlandırılmış.