Keçi seçimi!

Sizin oralara yakın halep, kilis, şami denilen keçiler, sütçü keçilerdir.
Bir tane olacaksa, halep, saanen, alpin, maltız veya malta, norduz bunlar Türkiyede bulabileceğiniz en sütçü ırklardır.

İyi bir türk saanen keçisini nasıl anlarız yani dıştan bakınca en bariz göze çarpan özelliği nedir ve yaşını nasıl anlarız aynı zamanda en makbul olan rengi nasıldır fotoğrafla falan yardımcı olursanızda iyi olur

İyi bir türk saanen keçisini nasıl anlarız yani dıştan bakınca en bariz göze çarpan özelliği nedir ve yaşını nasıl anlarız aynı zamanda en makbul olan rengi nasıldır fotoğrafla falan yardımcı olursanızda iyi olur
Bunu görüntü ile anlamanız çok zor. En garanti üniversiteden veya kurumsal bir şirketten almaktır. Saanenlerin iyilerini Uludağ üniversitesi ve Ege de bulursunuz. Ama sizin oralar için ben olsam saanen tercih etmem. Reyhanlıda, Antepte çok iyi Halebi, Şami keçiler bulabilrsiniz.

• Beğen
Tepkiler: azam
Pankeci.com ve Torunoglu bu ikisini internetten inceleyiverin, alacaginiz sayi cok degilse onlardan alamazsiniz nakliye sorun olabilir ama tur hakkinda fikriniz olur. Dogum oranlari 1.8 civari, oglaklari yasatabilirseniz agiliniz cabuk dolar yer durumunuzu iyi hesaplayin. Etlik olarak satma imkanlarinizi arastirin ki bakimi bedavaya getirebilin.

IMG_4909.JPGIMG_4912.JPGIMG_4913.JPG.
Bundan yaklasik 4 yil once bu 3 keciye baktim evde memur olmama ragmen baskasina ait bir bos depoyu ahira cevirip baktim izin gunlerimde kendim güdüyordum o gunlerde iki keciden 3 litreye yakin sut aliyordum kapali kaldiklarinda 2 litreye dusuyordu keciler saf sanaen teke ise zana sanaen kirmasi idi bu kecilerden birisi 3 üz dogurdu biri 2 ikiz dogurdu verdigim bu sut degerleri oglaklari sutten kestikten sonra idi